Pierwszy wypad w Bieszczady

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Pierwszy wypad w Bieszczady

Postprzez polibud » 30 mar 2014, o 10:57

Witam,
Wybieramy się w maju w 2 osoby dorosłe do Ustrzyk G.w celu wiadomym:)Nie będzie to jednak długi weekend, a okolica połowy maja. Będziemy mieli 3 dni na maksymalne poznanie tych pięknych okolic, mam więc kilka pytań do Was.
1. Nocleg planuje w Zajeździe pod Caryńską, co możecie powiedzieć o tym wyborze?
2. Trasy jakie planuje - Tarnica, Połoniny Wetlińska i Caryńska, Krzemieniec. Czy któryś z tych punktów zamienilibyście na jakiś inny?Chodzi mi o piękne widoki,ciszę i spokój. Chcę poznać te prawdziwe Bieszczady, tak żeby chcieć tu wracać.
3. Jak wygląda sprawa z transportem?Będę miał oczywiście auto ale trasy planuje na zasadzie kółek, nie chcę potem wracać po samochód. Jak wygląda transport z Ustrzyk G. w stronę Wetliny,Widełek czy Wołosatego?
Chyba tyle. Szlaki jakimi dotrzemy do w/w punktów zależą tak na prawdę od możliwości przemieszczania się komunikacją zbiorową, będę również wdzięczny za wszelkie rady i propozycje tras. Dzięki.
polibud
Stonka bieszczadzka

Re: Pierwszy wypad w Bieszczady

Postprzez jerzumarian » 31 mar 2014, o 07:14

Noclegi: jak w zajeździe bedzie sie coś dzialo, to fajne miejsce(koncerty, imprezy). Jak sie nic nie dzieje to dupy nie urywa. Ale to akurat wszystko zalezy od podejścia i od potrzeb. Ptacy niebiesiech ćwierkali, że jadlo tam znośne i obsluga okiej.
Trasy : jak bedziesz w w środku tygodnia to na kazdej z tych tras bedzie cisza. A jak w Łejkind, to szukaj jej gdzie indziej. Na ten przyklad na Otrycie, w Dolinie Sanu(Studene, Tworylne, ) w Choceniu czy innych miejscach, których jeszcze nie zauwazyleś że istnieją. Ale wszystko w swoim czasie. To co planujesz to Bieszczadzki standard. Odwiedź , powędruj, zarazisz się Biesami.
Transport: serwis e-podróżnik.pl.
W strone Wetliny: w łejkind przyjdziesz na przystanek, a tam busik bedzie zbieral chętnych na przejazd. W tygodniu, licz na stopa, bo odcinek U.Gorne- Wetlina jest obslugiwany komunikacja zbiorowa rozkladową tylko w okresie lipiec-wrzesień
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi