Pikuj i Połonina Borżawska

Bieszczady Wschodnie, Borżawa, Świdowiec, Gorgany, Czarnohora

Postprzez tomki » 16 cze 2011, o 19:46

Witam

Będę bardzo zobowiązany za skreślenie kilku słów odpowiedzi na następujące pytania:

1.Na Pikuj najkrócej ze Zdeniowej, ale skąd ewentualnie jeszcze można wyruszyć?
2.Którędy najlepiej dojechać autem do Zdeniowej i które przejście graniczne wybrać Przemyśl czy Krościenko? Gdzie nocować w Zdeniowej?
3.Jak długo wędruje się granią z Pikuja do Przełęczy Użockiej? Mozna to zrobić w jeden dłuuuuugi dzionek? Na oko jest około 25 km ale dochodzą przewyższenia etc.
4.Czy możliwe jest przejście ze Zdeniowej na Połoninę Równą i z powrotem w ciągu jednego ( dłuuuugiego ) dnia? Jak wygląda znakowanie szlaku tam prowadzącego, łatwo pobłądzić?
5.Czy z Wołowca prowadzi znakowany szlak na Stoj i jaka to odległość? Gdzie nocować w Wołowcu

Wiem,że pytan dużo ale może jeszcze komuś przyda sie ta wiedza. W zamian mogę coś podpowiedzieć w temacie Bieszczady, Pogórze Przemyskie, Pogórze Dynowskie, Pogórze Rzeszowskie, Beskid Niski, Roztocze Wschodnie. Generalnie jestem cierpliwy, poczekam na odpowiedź ( jeśli będzie). Pozdrawiam
tomki
Stonka bieszczadzka

Re: Pikuj i Połonina Borżawska

Postprzez lucyna » 18 cze 2011, o 08:08

Informacje mam od Kolegi specjalizującego się w tej części Karpat Andrzeja Lenarta.
1. Białosławice, Serbowiec, Husne Wyżne.
2. Krościenko, dookoła przez Borynię.
3. To sama wiem :) byłam widziałam, Andrzej potwierdził, 2 dni z noclegiem obok ruin schroniska, tam jest woda. Sławek Wójcik trasę zrobił w 1 dzień.
4. Teoretycznie tak, w czasie trwania Biegu Rzeźnika robią znacznie większe dystanse. Zdecydowanie nie zrobi tego ktoś kto tylko chodzi po górach. Łatwo, są miejsca dobrze wyznakowane ale po chwili znaki urywają się aby powrócić po kilku kilometrach.
5. Na Stoha? Szlak wiedzie do płaju na grzbiecie.

Andrzej wyraził zgodę na podanie Jego służbowego numeru tel 606287124, pomoże w czasie W.
Andrzej poleca noclegi w Wołowcu i okolicy, jest tam kilka hoteli należących do Wiktorii, noszą jej imię.
lucyna
Zbanowany

Postprzez andrzej627 » 18 cze 2011, o 11:04

lucyna napisał(a):Białosławice, Serbowiec, Husne Wyżne.

Może się przyda pisownia oryginalna:
БІЛАСОВИЦЯ, ЩЕРБОВЕЦЬ, ВЕРХНЄ ГУСИНЕ.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez tomki » 18 cze 2011, o 21:09

Witam ponownie

Lucyna , dziękuję za konkretne podpowiedzi. Pytałem o te jednodniówki , gdyż plana mam takiego na rekonesans: dojechać , przejść ile się da , wrocić tego samego dnia do Polelandu ( mieszkam nieopodal granicy ).Na dłuższe wyrypy przyjdzie czas, mam nadzieję w nieodległej przyszłości. Rozbawiłaś mnie tym biegiem rzeźnika, tam startują zdaje się zawodowcy od rajdów przygodowych i biegów górskich a trasa liczy 80 km? Ja myślałem raczej o żwawym marszu a atutem miał być brak ciężkiego plecaka i akcesoriów noclegowych...Dookoła przez Borynię...czyli którędy , i dlaczego nie przez Użok, Husny jak myślałem? Czy wiesz może coś o cenach noclegów w hotelach Wiktorii i kwaterach agroturystycznych ze spaniem na piecu u babuszki po siedemdziesiątce?
Andrzej, jestem wdzięczny za udostępnienie telefonu i uwagi. W międzyczasie poszperałem trochę po czeskich materiałach i mam parę mapek ze szlakami wyznakowanymi przez nich w latach bodajże 2008-2009, zaraz sobie je zalaminuję i będą jak znalazł...pozdrawiam i jeszcze raz dzięki
tomki
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 19 cze 2011, o 05:32

Ruthenus wydał dobrą mapę, Irek ją tu wrzucił http://www.bieszczady.net.pl/mapawschodnie.php . Jeżeli jesteś nasz miejscowy to polecam Ci kontakty z PTTK Sanok, z przewodnikami. Koledzy non stop coś tam robią na wschodzie. Możesz pojechać z nimi najpierw komercyjnie, a potem być może prywatnie. Ja nie mam paszportu więc odpadły mi wypady na wschód.
Moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem będzie, gdy zadzwonisz do Andrzeja, wraca chyba we wtorek ze Słowacji, zgodził się odpowiedzieć Ci na pytania. Ja mam trochę związane ręce przez Kolegów. Naszą zmorą są nieuczciwy przewodnicy, piloci i biura podróży. Koledzy latami szkolili się na Ukrainie, część wrzuciła informacje do internetu i zaczęło się. Programy zostały ukradzione, przewodnicy, którzy nigdy tam nie byli wykorzystując wiadomości z internetu zaczęli tam prowadzić pracując za pół naszej stawki. Mam zakaz gadania w internecie o tej części Karpat. Nie oznacza to, że nie chcemy pomóc. Wprost przeciwnie, rozmowa moim zdaniem to najlepsza forma pomocy.
lucyna
Zbanowany

Postprzez andrzej627 » 19 cze 2011, o 08:33

lucyna napisał(a):noclegi w Wołowcu i okolicy

Zobacz tu i w prawym górnym roku wybierz język, który najlepiej rozumiesz:
Воловецький район
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Karpatia » 30 gru 2011, o 20:52

Proszę o informacje o aktualnych warunkach śniegowych na Połoninie Pikuja. Będę wdzięczna za każde info.

Dziękuję i pozdrawiam
Karpatia
Stonka bieszczadzka

Powrót do Karpaty ukraińskie