Pirin, Riła, Rodopy, Witosza i Stara Płanina

Re: Pirin, Riła, Rodopy, Witosza i Stara Płanina

Postprzez ramzes » 29 paź 2013, o 16:34

ramzes napisał(a):obecnie jestem w Bułgarii i jeżeli mi się uda zgrać pewne sprawy to być może wracając "wypróbuję" polecany przez kol. andrzej627 nowy graniczny most na Dunaju... :)

- niestety "próba" się nie udała :( - wracałem przez Ruse...
IraS napisał(a):...jak będziesz przypadkiem na poczcie, to się uśmiechnę o wysyłkę...

- to się wie... :lol: ale przed niedzielą może mi się nie udać...
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 29 paź 2013, o 17:36

Iras, napisałeś tak, jakbyś musiał sobie zablokować cały miesiąc maj, bo może w tym czasie wypadnie Ci wesele. Takie wydarzenie przecież nie wyskakuje znienacka. Normalnie termin wesela ustala się z dużym wyprzedzeniem, a do maja zostało już tylko 6 miesięcy.

Kiedy będziesz znał datę tego wesela?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez IraS » 31 paź 2013, o 08:20

Andrzej, o ślubie dowiedziałem się gdzieś na około, oficjalnie jeszcze zaproszenia nie dostałem i trochę nie wypada mi się dopytywać wcześniej. U mnie maj jak co roku to też gorący okres w pracy, zwykle załatwiam wszystko przez pierwsze 10 dni miesiąca i wtedy mogę gdzieś jechać. Teraz zaburzy mi to ślub bo kiedy by nie wypadł to maj stracony. Nawet jeżeli wypadnie na początku maja to wtedy w drugiej połowie będę musiał odrobić sprawy firmowe. Mało tego w maju mam 1 rocznicę komunii dziecka i też wypadało by być. Na tą chwilę, więc nie szans na wyjazd do Bułgarii w maju. Jak się terminy jakoś sensownie ułożą to może uda mi się na chwilę do Rumunii wpaść, ale to też mało prawdopodobne. Z drugiej strony czerwiec może być fajniejszy, to wysokie góry i w maju moglibyśmy nie wszędzie dojechać bo na pewno wysoko był by jeszcze śnieg.

Co do twojej propozycji dalszej trasy przez Bałkany, ja się ograniczę do samej Bułgarii, Za dużo ucieka i za bardzo męczące są takie objazdówki. Nie wykluczam jedynie na koniec wizyty na bułgarskim wybrzeżu, lub trasy powrotnej przez Macedonię i Serbie.
IraS
Administrator

Postprzez andrzej627 » 31 paź 2013, o 12:07

IraS napisał(a):ja się ograniczę do samej Bułgarii

Iras, co sądzisz o takiej trasie z grubsza na początek?
http://goo.gl/maps/pSmI6
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 4 lis 2013, o 10:42

Ciesze się, że podobnie to widzimy. Podoba mi się też Twoja trasa powrotna. Mój wariant awaryjny powrotu przebiega właśnie autostradą Nisz-Belgrad. Magda się ucieszy, jeżeli zrezygnujemy z Albanii :lol:
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez IraS » 5 lis 2013, o 08:36

Brakuje mi tylko na twojej trasie Starej Płaniny, a jak już będziemy w okolicy to warto i ją zobaczyć.

Spotkanie tym razem zaproponuje w Timisoarze, to fajne miasto, a nie miałem okazji go zobaczyć, jedynie przejazdem kilka razy byłem. No początek zaszalejemy ;) i weźmiemy sobie pensjonat. Znalazłem nie drogi dosyć blisko centrum i co najważniejsze ma też pokoje z osobnymi łózkami, co w Rumunii jest rzadkością ;) Jest internet i klima. http://www.turistinfo.ro/timisoara/caza ... -c574.html Zameldujemy się zostawimy auta, zamówimy taksówkę i pojedziemy sobie połazić po centrum.
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 5 lis 2013, o 09:06

Z Timiszoary zrobimy skok do Sofi http://goo.gl/maps/j2N1E Jakiś nie drogi pensjonat np: http://hotel-akord.com/index.php, taksówka i zwiedzanie stolicy.
IraS
Administrator

Postprzez ramzes » 5 lis 2013, o 09:12

IraS napisał(a):... zamówimy taksówkę i pojedziemy sobie połazić po centrum.

- pojedziemy... połazić... :lol: a na własnych nóżkach to nie łaska? :oops:
- Iras widzę, że przygotowania idą pełną parą, już mam ochotę :) a do maja (?) czerwca jeszcze tyle czasu :( ale by nie spowalniać ;) dalszych prac logistycznych dzisiaj (w końcu :roll: ) wysłałem mapy...
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez IraS » 5 lis 2013, o 09:24

Te noclegi, są trochę oddalone od centrum i szkoda trochę czasu na łażenie po peryferiach ;) Ramzesie, ty jako rasowy Bułgar ;) pewnie też coś ciekawego zaproponujesz i będziesz dzielnie przewodniczył, bo to prawie twój teren ;) Na razie chce wyłuskać propozycje miejsc do odwiedzenia, potem Andrzej ułoży nam optymalną trasę na Garmina z ciekawymi punktami. Jest jeszcze kupa czasu więc warto się dobrze przygotować.
IraS
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne góry