Pirin, Riła, Rodopy, Witosza i Stara Płanina

Re: Pirin, Riła, Rodopy, Witosza i Stara Płanina

Postprzez IraS » 15 mar 2014, o 10:20

Zapowiada się, że dołączy do nas 4 Duster. To nasz nowy znajomy z forum Dacii, który z małżonką odwiedził nas na ostatniej wycieczce po Bolimowskim PK. Wstępnie zgłosili chęć udziału w eskapadzie. Czyli jadą już 4 Dustery, Wojtek dostał ultimatum, albo zmieni samochód na pasujący do reszty, albo to ostatni jego wyjazd ;)
IraS
Administrator

Postprzez pikkolo » 17 mar 2014, o 10:58

eh a ja cały czas po cichutku planowałem, że jak urlop i czas pozwoli to dołączę do Was przynajmniej na jakiś czas, ale mam niekoszerny samochód.... :(
pikkolo
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 17 mar 2014, o 11:18

Pikolo damy ci na ten jeden raz dyspensę na samochód, więc jak ci się uda z urlopem to zapraszamy ;). Andrzej z forum Dacii potwierdził swoje uczestnictwo. Gdyby Pikolo pojechał to robi nam się już 6 samochodów, więc listę aut trzeba już chyba zamknąć ? Więcej samochodów będzie już problemem logistycznym, np może być już problem ze znalezieniem miejsca na biwak, które by pomieściło tyle aut, namiotów i ludzi :)
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 19 mar 2014, o 11:47

Dobra w końcu dorosłem do gazu i 10 kwietnia zakładam instalację, więc u mnie koszt wyjazdu spadnie prawie o 50% :)
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 5 kwi 2014, o 20:48

Do wyjazdu została magiczna liczba 69 dni. Posiedziałem jeszcze nad trasą, wprowadziłem wcześniejsze poprawki, trochę zmodyfikowałem i zrobiłem PDFa którego można sobie pobrać i wydrukować. To może być taki papierowy Roadbook pomocny podczas jazdy. Andrzej przejrzyj to starą trasę na garmina zachowaj, ale wytycz też tą z PDFa.

adres pliku http://www.karpaty.travel.pl/bulgaria2014.pdf

Na tą chwilę jedzie 6 aut i około 12 osób. Zostało jeszcze jedno, ostatnie wolne miejsce w jednym z aut.
IraS
Administrator

Postprzez andrzej627 » 5 kwi 2014, o 21:57

IraS napisał(a):Do wyjazdu została magiczna liczba 69 dni. Posiedziałem jeszcze nad trasą, wprowadziłem wcześniejsze poprawki, trochę zmodyfikowałem i zrobiłem PDFa którego można sobie pobrać i wydrukować. To może być taki papierowy Roadbook pomocny podczas jazdy. Andrzej przejrzyj to starą trasę na garmina zachowaj, ale wytycz też tą z PDFa.

adres pliku http://www.karpaty.travel.pl/bulgaria2014.pdf

Zajmę się tym dopiero za 3 tygodnie. W tej chwili jestem na wyjeździe w Portugalii.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez ramzes » 5 kwi 2014, o 23:20

IraS napisał(a): wprowadziłem wcześniejsze poprawki (...............) Na tą chwilę jedzie 6 aut i około 12 osób. Zostało jeszcze jedno, ostatnie wolne miejsce w jednym z aut.

IraS...
ad. etap 8 - chyba będzie trudno... 321 km, jak wynika z mapy po krętych górskich drogach (?) i jeszcze do tego sporo zwiedzana...
ad. 6 aut - skąd tyle naliczyłeś? (4 x Duster i 1 x Toyota) = 5... czyżby pikkolo potwierdził Ci udział na PW?
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez IraS » 6 kwi 2014, o 07:10

Ramzes dla tego podzieliłem to na etapy a nie dni bo zdaje sobie sprawę, że takie dystanse ze zwiedzaniem będzie trudno zrobić. W optymistycznych założeniach liczę że gdzieś się nadrobi trochę czasu, a w pesymistycznych wiem, że część tych miejsc będzie trzeba wyciąć. Na bieżąco będziemy plan korygować jak nic się nie zaoszczędzi czasu to już wspólnie będziemy decydować z czego rezygnujemy.

6 aut liczę z Pikolo, choć na razie nie potwierdził, jak nie pojedzie to będzie pięć. Chociaż w porywach gdyby pojechał Pikolo może być nawet 8 aut przez chwilę. Kawałek trasy chce nam towarzyszyć jeszcze jedna załoga z forum Dacii, bo jadą w tym samym terminie do Bułgarii, tyle że nad morze i w początkowej fazie naszego wyjazdu chcą z nami coś zwiedzić a potem sobie pojadą na wybrzeże. Być może na jakiś czas dołączy też do nas też Tomek (speleolog), wstępnie chciał z nami jechać ale my koliduje jakiś obóz jaskiniowy w Serbii i może tylko do nas wpadnie na kilka dni jak mu się uda.

Stałe potwierdzone auta to
Ramzes z załogą
Andrzej 1 z załogą
Andrzej 2 z załogą
Wojtek z załogą
Iras z załogą

Ramzes a ile (na polskie) kosztuje w Bułgarii 1l LPG ?
IraS
Administrator

Postprzez ramzes » 6 kwi 2014, o 07:49

IraS napisał(a):ile (na polskie) kosztuje w Bułgarii 1l LPG ?

to zależy jaki jest aktualny kurs EURO (kurs EURO do BGN jest stały = 1: 1,95 ), w październiku 2013 litr LPG kosztował 1,24-1,25 BGN, wychodzi to trochę drożej niż w RP ale u nas teraz jest tendencja spadkowa może i w BG będzie podobnie ;)
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez IraS » 6 kwi 2014, o 08:50

To pewnie trzeba założyć średnią cenę gazu na wyjeździe 3 zł za litr, bo w Bułgarii i Rumuni trochę drożej ale w Polsce, Macedonii i Serbii taniej. Grecję przelecimy na bułgarskim LPG. To u nas w aucie przy 3 osobach cały wyjazd powinien się zmieścić w 500 zł na głowę :)
IraS
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne góry