Pirin, Riła, Rodopy, Witosza i Stara Płanina

Re: Pirin, Riła, Rodopy, Witosza i Stara Płanina

Postprzez ramzes » 5 lis 2013, o 09:54

IraS napisał(a):Ramzesie, ty jako rasowy Bułgar ;) pewnie też coś ciekawego zaproponujesz i będziesz dzielnie przewodniczył, bo to prawie twój teren ;)

bliżej prawdy będzie: "rasowy amator" :lol: ... Varna i okolice tak... reszta niestety nie :( ale jestem otwarty i żądny peregrynacji penetracji :oops: ... a Tobie w opracowywaniu programów wypraw trudno sprostać... :)
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 5 lis 2013, o 11:21

IraS napisał(a):Brakuje mi tylko na twojej trasie Starej Płaniny, a jak już będziemy w okolicy to warto i ją zobaczyć.

Przecież po drodze do Sofii przejeżdżamy przez zachodnią Starą Płaninę, a konkretnie przez Przełęcz Petrochańską.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 5 lis 2013, o 14:41

IraS napisał(a):Z Timiszoary zrobimy skok do Sofi

Myślę, że po drodze warto będzie zwiedzić parę miejsc:
Widyń (Vidin) - twierdza (Krepost Baba Vida)
Bełogradczik (Belogradchik) - skały z czerwonego piaskowca i forteca
Jezioro Ogosta - może biwak na półwyspie (Zhivovtsi)
Przełęcz Petrochańska (Petrohan) - można spenetrować Starą Płaninę
W nawiasach podaję pisownię z mapy City Navigator.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez IraS » 6 lis 2013, o 17:20

Dzięki Zeusie, napisz jak się rozliczymy. Jeszcze gorące :) Można planować :)

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez ramzes » 6 lis 2013, o 17:46

info wysłałem na PW...
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 9 lis 2013, o 13:30

andrzej627 napisał(a):Myślę, że po drodze warto będzie zwiedzić parę miejsc:

Dołożę parę moich rozważań na temat trasy na północ od Sofii.

1/ Między Bełogradczikiem a Montaną lepiej jechać wolniej przez góry drogą 102 niż szybciej drogą E79: http://goo.gl/maps/tIxFl .

2/ Obok Przełeczy Petrochańskiej jest schronisko: Petrohan Chalet (Хижа "Петрохан") - dobry punkt wypadowy do penetrowania zachodniej Starej Płaniny.

3/ Warto przejechać wąwozem rzeki Iskyr (Iskar). Cytuję: "Iskyr ma unikatowy przebieg – żadna inna rzeka nie przełamuje się przez Starą Płaninę." Po drodze można zwiedzić jaskinię Ciemna Dupka, Monaster Czerepiski i skały Ritlite. Można zrobić tam wycieczkę na cały dzień z Sofii (pętla 200 km) i wrócić na noc do hotelu.

Oczywiście wszystkie te waypointy mam już w GPSie. :D
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 10 lis 2013, o 14:27

IraS napisał(a):Spotkanie tym razem zaproponuje w Timisoarze (...) No początek zaszalejemy ;) i weźmiemy sobie pensjonat. Znalazłem nie drogi dosyć blisko centrum

Wygląda dobrze. Obok restauracja Burgund.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez IraS » 13 lis 2013, o 09:34

Ciemna Dupka musi być zajebista, za samą nazwę trzeba ją zobaczyć. Myślę, że warto też odbić trochę do wschodniej części Starej Płaniny, ale na razie nie miałem czasu przysiąść, do map i Google.
Andrzej na razie nieźle kombinujesz, poza tą Sofią. Nocleg raczej tam jeden by zerknąć na miasto. Nie ma sensu wracać do tak wielkiego miasta na nocleg, jak możemy biwakować w dużo fajniejszych miejscach. Noclegi w cywilizacji zakładam tylko w kilku przypadkach związanych ze zwiedzeniem miasta. Bo fajnie jest wyjść wieczorem na jakieś piwko i kolację na starówkę. Tak więc o ile będzie chęć na miasta to proponuję jeden nocleg w Timisoarze, Sofii i w drodze powrotnej w Skopie i Belgradzie.
IraS
Administrator

Postprzez andrzej627 » 13 lis 2013, o 11:29

IraS napisał(a):fajnie jest wyjść wieczorem na jakieś piwko i kolację na starówkę (...) w Timisoarze, Sofii i w drodze powrotnej w Skopie i Belgradzie.

Belgrad też jest mi po drodze. A więc tam będzie pożegnalna kolacja. :lol:
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne góry