Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

Postprzez gummo » 4 sie 2009, o 14:07

Witam forumowiczów :)

Jako, że jest to jeden z moich pierwszy postów na forum witam serdecznie.

W tym roku jadę po raz pierwszy w Bieszczady Do tej pory wędrowałem po Tatrach polskich, słowackich oraz po Słowackim Raju. Będzie to samotna wyprawa z plecakiem i namiotem. Odliczając dni potrzebne na dojazd i odjazd do/z Bieszczad mogę spędzić na szlaku 9 pełnych dni. Przed każdym wyjazdem lubię zapoznać się z mapą i zaplanować trasy dlatego zaplanowałem trasy (uwzględniają posty na forum ).

Proszę Was o przejrzenie moich planów, czy są one realne, nierealne, ciekawe, nieciekawe, a może zaproponujecie jakąś modyfikację? :)
dzień 6 przedstawiam w dwóch wariantach, w zależności od ochoty i siły

dzień 1
6:40h, czerwonym szlakiem: Ustrzyki Górne -> Tarnica -> Halicz -> Wołosate (na mapie jest jakieś pole namiotowe, mam nadzieję że aktualne)

dzień 2
8:10h, niebieski, zielony: Wołosate -> Tarnica -> Widełki -> schronisko Koliba

dzień 3
3:50h, zielony: Koliba -> Połonina Cyrańska -> Bacówka PTTK Pod Małą Rawką

dzień 4
3:30h, zielony, żółty, zielony: Bacówka PTTK Pod Małą Rawką -> Mała Rawka -> Wielka Rawka -> Mała Rawka -> Wetlina -> PKS do Ustrzyk Górnych

dzień 5
5:40h, czerwony: Ustrzyki Górne -> Brzegi Górne -> Schronisko PTTK Chatka Puchatka

dzień 6a
3:35h, czerwony: Schronisko PTTK Chatka Puchatka -> Połonina Wetlinka -> Smerek -> pole namiotowe Wideta

dzień 6b
7:20h, czerwony, niebieski, żółty: Schronisko PTTK Chatka Puchatka -> Połonina Wetlinka -> Smerek -> pole namiotowe Wideta -> Okrąglik -> przełęcz nad Roztokami -> Roztoki Górne

dzień 7a
5:05h, czerwony: pole namiotowe Wideta -> Okrąglik -> Cisna

dzień 7b
4:35h, żółty, niebieski, czerwony: Roztoki Górne -> Przełęcz nad Roztokami -> Okrąglik -> Cisna

Chciałbym również dojść i nocować w studenckiej bazie namiotowej Łapienka lecz na mapie, którą posiadam (wyd. Compas) nie ma podanych do niej szlaków z czasami. Jeśli wiecie ile czasu potrzeba na dojście z Cisnej proszę o info :)

Czy w Wetlinie i Smerku jest sklep, w którym można się zaopatrzyć w żywność? Może dziwne pytanie, ale to moje pierwsze Bieszczady: czy w Chatce Puchatka i Kolibie można coś zjeść? :)

Mam 9 dni na chodzenie lecz na pewno jakiś dzień poświęcę na odpoczynek i relaks, nie planuję którego dnia, samo wyjdzie stąd też nie mam tras na 9 dni, najwyżej coś się "doplanuje" lub może Wy mi coś doradzicie :)

Z góry dziękuję za pomoc!
pozdrawiam
gummo

Re: Plan pobytu, 9 dni-rozpisane trasy-prośba o przejrzenie.

Postprzez Piotr_S » 4 sie 2009, o 15:31

gummo napisał(a):dzień 2
8:10h, niebieski, zielony: Wołosate -> Tarnica -> Widełki -> schronisko Koliba

Koliby nie ma. Jest wcześniej na dole pole namiotowe w Berezkach.
gummo napisał(a):Chciałbym również dojść i nocować w studenckiej bazie namiotowej Łapienka lecz na mapie, którą posiadam (wyd. Compas) nie ma podanych do niej szlaków z czasami. Jeśli wiecie ile czasu potrzeba na dojście z Cisnej proszę o info :)

Tak z 1,5h asfaltem a jak chcesz szlakiem to proponuje przez Łopiennik. Cisna - Dołżyca - Łopiennik - szlak bazowy do Łopienki. Do Dołzycy asfaltem tak ze 20 minut, potem 1,5h na Łopiennik i jakieś 45 minut zejście do Łopienki (zależnie od tempa).
gummo napisał(a):Czy w Wetlinie i Smerku jest sklep, w którym można się zaopatrzyć w żywność?

Smereku. Są takie tu i tu.
Piotr_S
Administrator

Postprzez gummo » 5 sie 2009, o 08:45

Dzięki Piotrze_S!

Piotr_S napisał(a):Koliby nie ma. Jest wcześniej na dole pole namiotowe w Berezkach.

Trzeba dojść niebieskim szlakiem do drogi i nią w "dół" do Bereżek czy jest jakieś odbicie z niebieskiego wcześniej?

Z Bereżek do Koliby wiedzie szlak konny i rowerowy, na mapie mam oznaczenie "odcinek ekstremalny" czy faktycznie są na tym odcinku jakieś hmm..."niespodzianki"? ;)

Pomyliłem się w nazwie w poprzednim poście, chodziło mi o sklepy w Wołosatem (nie w Wetlinie) - można się tam zaopatrzyć na dalszą drogę?
gummo

Postprzez Piotr_S » 5 sie 2009, o 09:17

gummo napisał(a):Trzeba dojść niebieskim szlakiem do drogi i nią w "dół" do Bereżek czy jest jakieś odbicie z niebieskiego wcześniej?

Trzeba iść szosą, pole jest zaraz przy niej. Można też isć przez Przysłup, jeśli koniecznie chcesz tam być, czyli niebieskim na Przysłup i zejście żółtym prosto na pole namiotowe.
gummo napisał(a):Z Bereżek do Koliby wiedzie szlak konny i rowerowy, na mapie mam oznaczenie "odcinek ekstremalny" czy faktycznie są na tym odcinku jakieś hmm..."niespodzianki"? ;)

Nie ma. Odcinki oznaczone jako ekstremalne (dla rowerów) to radosna tfurczość znakarzy, choć fakt akurat ten był momentami trudny technicznie. Więcej znajdziesz tu:
http://www.twojebieszczady.pl/pcarynski.php
gummo napisał(a):chodziło mi o sklepy w Wołosatem (nie w Wetlinie) - można się tam zaopatrzyć na dalszą drogę?

Można, ABC w Wetlinie to nie jest, ale można, zależy jeszcze w co.
Piotr_S
Administrator

Postprzez gummo » 5 sie 2009, o 10:10

Dzięki ponownie, ooo nawet czasy są podane czego nie ma na mojej mapie (Bereżki-Przysłup) ;) A na to pole namiotowe muszę dojść by gdzieś się przekimać po całym dniu ;)
Piotr_S napisał(a):Można, ABC w Wetlinie to nie jest, ale można, zależy jeszcze w co.

Woda, pieczywo, paprykarz szczeciński, zupki chińskie :) Żadne wygórowane artykuły ;)
gummo

Postprzez gummo » 5 sie 2009, o 10:40

Weryfikuję właśnie jeszcze raz trasy pod kątem noclegów pod namiotem, gdyż zakładam tylko taką opcję :)
Czy przy Chatce Puchatka można się rozbić czy należy zejść do campingu BdPN Góna Wetlinka (w kierunku szosy), na mapie jest także pole namiotowe?
gummo

Postprzez Piotr_S » 5 sie 2009, o 12:11

gummo napisał(a):Czy przy Chatce Puchatka można się rozbić czy należy zejść do campingu BdPN Góna Wetlinka

Nie można - trzeba zejść na jakieś pole namiotowe (Górna Wetlinka, Wetlina, ew. Berehy)
Piotr_S
Administrator

Postprzez gummo » 7 sie 2009, o 10:24

Dzięki za pomoc! Pozmieniałem co trzeba w trasach, jutro startuję :)
gummo

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach