Po co tyle śniegu?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Po co tyle śniegu?

Postprzez Getmayer » 3 kwi 2013, o 06:33

Na początek chcę się przywitać - a więc dzień dobry. Korci mnie jechać w Bieszczady po raz pierwszy w życiu, w tym roku chyba się skuszę i stąd moje pytanie: jak myślicie, kiedy ten cholerny śnieg stopnieje tak, że będę mógł po Bieszczadach przejść nie zauważywszy go?
Getmayer
Stonka bieszczadzka

Re: Po co tyle śniegu?

Postprzez creamcheese » 3 kwi 2013, o 07:06

Witaj :)
Nie wiem ile teraz jest w Bieszczadach śniegu...ale jeśli w Lublinie jest pół metra, to tam ho-ho-ho!!
Do tej pory, na przełomie kwietnia i maja, nawet w tak ciepły weekend majowy jak w ubiegłym roku, śnieg leżał na północnych stokach Smerka (na czarnym szlaku Jaworzec - Przełęcz Orłowicza) i zdarzał się w lesie (np. Jawornik - Rabia Skała).
Patrząc na to co się dzieje za oknem (zamieć śnieżna :D ), to majowe góry - nie tylko Bieszczady, będą zimowe.
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez otrok » 3 kwi 2013, o 14:33

creamcheese napisał(a):Nie wiem ile teraz jest w Bieszczadach śniegu...ale jeśli w Lublinie jest pół metra, to tam ho-ho-ho!!

a właśnie że nie.
Południowy-Wschód jest, póki co enklawą, jeśli chodzi o opady śniegu (przynajmniej w porównaniu z innymi częściami Polski) i pokrywa śnieżna systematycznie maleje:
http://gopr.pl/index.php?action=pogoda&grupa=2

o, właśnie w Krośnie stan ostrzegawczy i ostrzeżenie wysokim stanem wód, ze względu na padający deszcz i dodatnią temperaturę powodującą topnienie śniegu.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 3 kwi 2013, o 16:41

To jest nadzieja, że będzie wiosna :) ...w Cisnej 14 cm śniegu...to jakby go już prawie nie było.
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez krzyś » 3 kwi 2013, o 18:47

... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Justyna.A.G. » 3 kwi 2013, o 19:12

Z ciekawostek pogodowych, w czasie gdy w Rzeszowie w Wielki Piątek sypał solidnie śnieg (jakiś 20-30cm) i było na minusie to 100km na południe od Rzeszowa było na plusie i padał delikatny deszczyk.
Nie wiem jak w samych Biesach było ale ten śnieżny front sprzed 4 tygodni na pogórze dotarł ze znacznym opóźnieniem, podczas gdy Lublin już od tygodnia był zasypany w okolicach Leska dopiero zaczynało prószyć ;)
Justyna.A.G.
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez amstaf358 » 3 kwi 2013, o 19:52

Najlepiej po majowym długim wolnym,gdy zniknie śnieg na połoninach i turystyczna stonka.... :P
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Postprzez włóczykij » 10 kwi 2013, o 07:33

Aby was trochę rozweselić to napiszę ,że wczoraj na Wołosatym tak sypało ,że przed oczami była tylko śniegowa zasłona, ale jak to w pewnym skeczu było "do przodu cały, czas do przodu" i śnieg powoluchno i tam topnieje :mrgreen: W niższych partiach Bieszczadów nie ma już go za wiele(od słonecznych stoków he he).
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Fanta » 12 kwi 2013, o 16:03

bardzo cieszyłabym się gdyby był upał... ma dość szarugi i plucholca
Fanta
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi