po trupach do celu

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

po trupach do celu

Postprzez anka-szklanka » 4 maja 2011, o 10:00

Celem jest Koliba a trupami 4 salamandry i kilka ropuch. Nie wiem dlaczego droga do koliby jest otwarta dla wszystkich, myslę oczywiście o drodze z nasicznego dostepnej dla każdego samochodu. Nie da się iść drogą, bo nic przyjemnego patrzeć na zdychającą salamandrę czy ruszającą sie jeszcze ropuchę...i taka moja relacja z majowego weekendu, humor nam siadł :(
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Re: po trupach do celu

Postprzez skazaniec » 4 maja 2011, o 10:03

Cóż Ci mogę powiedzieć - podobne refleksje miałem po wypadzie do Zwierzyńca. Szacunek dla przyrody i jej piękna nie jest zbyt wysoki w społeczeństwie. niestety...
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 4 maja 2011, o 10:45

I co najgorsze to nic na to niemożna poradzić. To droga gminna, tam organizują nawet rajdy 4x4.
lucyna
Zbanowany

Postprzez skazaniec » 4 maja 2011, o 10:52

A niedługo komunie więc liczba quadów i jeżdżących na nich rodzin wzrośnie:(
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 4 maja 2011, o 11:37

hmm ... nie ma to jak być między młotem a kowadłem. umiar chyba we wszystkim jest wazny. ja raz dojezdżam do koliby, raz ide z buta z róznych kierunków... szkoda, ze takie dzieją sie sytuacje... ale cos dobrego i optymistycznego napisze... ostatnio miałem mala przygode na podjeżdzie na kolibe i musialem sie zatrzymac. postój okpól godz a jakie atrakcje- na wyciągnięcie reki poiły siełanie w potoku i o dziwo sie nie baly zbytnio i z naszej obecności nie robily kwestii, potem szczekanie wilczków - nie jeleni to był taki charakt. jazgot ... i bocius łazil po łace na zboczu w poszukiwaniu owych .... ropuch i salamander.... nie wiem, nie pytalem gościa bo był dosc daleko...
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 4 maja 2011, o 17:06

ale boćkowi można wybaczyć
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 4 maja 2011, o 17:50

jako osoba areligijna i azoologiczna w aspekcie piesków na trawnikach idę do spo-wiedzi. w wolnym kościele jerzy i marianów
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez dre36 » 6 maja 2011, o 20:15

anka-szklanka napisał(a):Celem jest Koliba a trupami 4 salamandry i kilka ropuch. Nie wiem dlaczego droga do koliby jest otwarta dla wszystkich, myslę oczywiście o drodze z nasicznego dostepnej dla każdego samochodu. Nie da się iść drogą, bo nic przyjemnego patrzeć na zdychającą salamandrę czy ruszającą sie jeszcze ropuchę...i taka moja relacja z majowego weekendu, humor nam siadł :(

No cóż - każdy ma inną wrażliwość.
Ale nie przesadzajmy - ruch samochodowy na drodze do Koliby jest znikomy. Przypuszczam, że w ciągu roku przejeżdża tamtą drogą nie więcej niż średnio 1 samochód dziennie.
Co więcej - zapewniam że w okolicach Kalnicy, zwłaszcza w kierunku Strzebowisk, na szosie ginie co roku kilkaset razy więcej (a może jeszcze więcej) żab i ropuch niż na drodze do Koliby.

jerzumarian napisał(a):ostatnio miałem mala przygode na podjeżdzie na kolibe i musialem sie zatrzymac. postój okpól godz a jakie atrakcje- na wyciągnięcie reki poiły siełanie w potoku i o dziwo sie nie baly zbytnio i z naszej obecności nie robily kwestii, potem szczekanie wilczków - nie jeleni to był taki charakt. jazgot ... i bocius łazil po łace na zboczu w poszukiwaniu owych .... ropuch i salamander

Jakieś 1,5 miesiąca temu też jechałem na Kolibę i w pewnym momencie ok. 50-100 metrów od drogi stały dwa piękne jelenie. Zatrzymałem się, one patrzyły na mnie. Postały, po chwili odwróciły się i kawałek odeszły. Znowu staneły i tak parę razy. I jakoś nie wykazywały oznak przerażenia. ;)
dre36
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 7 maja 2011, o 09:30

może Ci przez szyby cos wystawało.... ale to wątek satyryczny...
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 8 maja 2011, o 11:40

hehe, dokładnie jerzu:)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw