Pod namiot Komańcza, Duszatyn, Cisna, Smerek

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Pod namiot Komańcza, Duszatyn, Cisna, Smerek

Postprzez Kniejas » 18 cze 2010, o 12:23

Cześć wszystkim.
Interesuje mnie kilka dni pod namiotem w przybliżeniu na takiej trasie, jak podałem w temacie.
Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś był również pod namiotami na takiej trasie (w większości szlak czerwony) i legalne miejsca rozbijania namiotu - a także ceny, chociażby w przybliżeniu. Może ktoś zna tez osoby prywatne - które użyczą podwórka albo stodoły rozsądnym ludziom.
Chodzi zatem o miejsca noclegowe na takiej trasie (w przybliżeniu):
- Bukowsko
- Kulaszne
- Szczawne
- Rzepedź
- Turzańsk
- Kalnica (ta mała ;)
- Komańcza
- Radoszyce
- Prełuki
- Duszatyn
- Cisna
- Kalnica (ta duża ;) )
- Smerek
- Wetlina i Połonina
- Ustrzyki Górne
Chodzi także o takie rzeczy, jak jakieś wyposażenie w sensie WODA no i generalnie bezpieczeństwo.
Przypominam - NAMIOT. Bez auta, bez rowerów, grupa 5 osób.
Pozdrawiam i z góry dzięki za czas :)
Kniejas

Re: Pod namiot Komańcza, Duszatyn, Cisna, Smerek

Postprzez Kniejas » 29 cze 2010, o 09:52

Cóż za odzew ;) Ledwo przekopałem się przez odpowiedzi...
Wyjazd już za chwilę. Domyślam się że region który złażę, cieszy się małym zainteresowaniem, chociażby z racji sypiących się tutaj odpowiedzi.
No nic, pozdrawiam.
Jak wrócę, to może tu coś napisze - może się komuś przyda.
Zdrowia.
Kniejas

Postprzez Alvarado » 30 cze 2010, o 20:57

lucyna napisał(a):Nie mam pojęcia, nie korzystam ze schronisk ani z pól namiotowych. Na pewno można rozbijać się przy niektórych schroniskach: np. Pod Małą Rawką, Jaworzec (nie wiem jak jest teraz możesz ze Jaworca startować na Smerek), Pod Honem w Cisnej, w bazie studenckiej w Rabem, w Berehach G chyba też jest pole namiotowe i to na pół legalne, legendarne w Duszatynie.
W dziale Informacje praktyczne, przedwczoraj. Pozdrowienia.
Alvarado

Postprzez Kniejas » 1 lip 2010, o 12:45

Alvarado - Dzięki za info :)
Podzwoniłem trochę i na początek baza będzie w Komańczy u Michała Palińskiego (tudzież Pałyńskiego?).
Resztę się zobaczy :) Pozdrawiam :)
Kniejas

Postprzez joorg » 1 lip 2010, o 17:32

Kniejas napisał(a):....
Chodzi zatem o miejsca noclegowe na takiej trasie (w przybliżeniu):
- Bukowsko
- Kulaszne
- Szczawne
- Rzepedź
- Turzańsk
- Kalnica (ta mała ;)
- Komańcza
- Radoszyce
- Prełuki
- Duszatyn
- Cisna
- Kalnica (ta duża ;) )
- Smerek
- Wetlina i Połonina
- Ustrzyki Górne
...

Witaj , nie dziw sie ,że nikt nie odpowiedział na Twoje pytania.
Tak "namieszałeś " w trasie ,że nie wiadomo gdzie chcesz nocować i w którym momencie.
Wychodzicie z Bukowska , idziecie przez Turzańsk (Suliłe) do Kalnicy i co wracacie do Komańczy ? ,nastepnie idziecie do Radoszyc (po co ) i wracacie znowu do Komańczy ,bo z Radoszyc nie przejdziecie do Prełuk itd .Weż mapę , albo poparz tu ( http://www.bieszczady.pl/?n=bieszczady_ ... &catID=241" target="_blank" target="_blank )i zaplanuj trasę , czasy przejścia i ustal miejsca noclegów i wtedy pytaj i ewentualnie skoryguj swoje plany .Z Duszatyna do Cisnej masz 8 godzin czerwonym .Nocować w namiotach można w Komańczy obok schroniska PTTK (niżej klasztoru), a Duszatyn też ma byłe pole namiotowe, ale zawsze można się tam rozbić i nawet wykąpać w Osławie.W Cisnej , Wetlinie też masz pole namiotowe.
Pozdrawiam ....i życzę udanej "wyprawy", bo ogólnie trasa jest piękna i trafnie wybrana
ps.i nie licz tylko na internet w tych sprawach
joorg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Kniejas » 7 lip 2010, o 14:59

Siema joorgu.
To nie był plan trasy, tylko wykaz miejscowości z terenu, przez który miałem zamiar się przetoczyć.
No i jakoś się przetoczyłem ;)
Start miał w miejscowości Szczawne, od tego miejsca udaliśmy się asfaltem do Wysoczan skąd lasem przeszliśmy na Rzepedkę.
Z Rzepedki sturlaliśmy się z wyciągu w Karlikowie i dołączyliśmy do czerwonego szlaku, pod Tokarnią (ale na nią nie wychodziliśmy).
Czerwonym szlakiem przez Kamień doszliśmy do Komańczy, skąd doczłapaliśmy do pola namiotowego 'Zacisze' u pana Pałyńskiego (chociaz pytani ludzie twierdzili, że to może być Paliński ;) ). Namiot 1zł, osoba 5zł, samochód 1zł, prysznic 2zł. Warunki przyzwoite, pole duże, spokojnie.
Na następny dzień od tego pola znowu do Komańczy, skąd czerwonym szlakiem przeszliśmy przez Prełuki, Duszatyn, Jeziorka i dobiliśmy na Chryszczatą. Z niej stoczyliśmy się niebieskim szlakiem w stronę Suliły, zmiana pogody jednak zmusiła nas do odbicia na Turzańsk i stąd już cywilizacją doczłapalismy przez Rzepedź i Szczawne do okolic Wysoczan, gdzie w okolicach stadniny i kamieniołomu rozbiliśmy się nad kamienistą Osławą. Stąd też, nastepnego dnia rano, wrócilismy do domów (już autem ;) ).
Tutaj tez podaję, co widziałem w okolicy Turzańska i Rzepedzi (tylko z szyldów, znaków, cen nie znam, no ale cóż):
1. Domki nad Osławką, Turzańsk, 606 406 439, 606 975 864 (duży drewniany domek chyba, ładny z zewnątrz i blisko do niebieskiego szlaku)
2. Agroturystyka, Turzańsk, 013 46 78 100
3. Stanica Gościnna, Rzepedź Wieś (okolice cerkwi), Halina i Filip Krogulecki, 35-542 Rzepedź 5
4. Domek nad Stawem / Agroturystyka, Bogdan Wiktor, Rzepedź 43 (koło mostu, na zakręcie przy charakterystycznym drewnianym sklepie wi-fi przy drodze do cerkwi).
To tyle info, jakie sam zdobyłem.
Pozdrawiam wszystkich :)
Kniejas

Powrót do Noclegi