Pogórze zimowo

Pogórze zimowo

Postprzez lidkru » 8 mar 2018, o 14:03

Ja tu wrócę

Jak powiedziała, tak zrobiła ;) tym razem zimą :D
Obrazek

Witoldówka przywitała nas szczekaniem, skakaniem , gorącą herbatką i własnoręcznie zrobionymi przez Gospodynię pizzami galicyjskimi. Pękłam, a oni na to, że jeszcze faworki są w planie :lol: No to śmy się dopchali słodkościami, potem dopoili naleweczkami i miodami, pogaduchy dopełniły wieczoru, na muzykowanie zbrakło już sił.
Poranek wielce pracowity

Obrazek
trzeba nakarmić te setki świergotliwych postaci.
W planie spacerek po starym Arłamowie. Pogoda po prostu idealna: jedyna 15 stopni mrozu, piękne słońce i biały puch dookoła :)

Obrazek

Spotkania na tym spacerku mieliśmy 2. Pierwsze z nich

Obrazek

Obrazek

Cudne to było :)
Idąc dalej drogą natknęliśmy się na stary krzyż przydrożny. Po soplach widać, jak wiatr się z nim obchodzi

Obrazek

Maria zwróciła moją uwagę na stary cmentarz, no to jakże tam nie podreptać. Panowie olali ten genialny pomysł, no to my dwie białogłowy dzielnie przez strumyki i zaspy dobrnęłyśmy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzeba tez się przecież posilić. Termos, choć wygląda na srebrny, w środku jednak wybitnie niebieski :D

Obrazek

Jak już nabraliśmy sił, to dalsza droga powiodła do Kwaszenina. I tam są pozostałości cmentarza, teraz pokryte białością

Obrazek

Jeszcze jedna budowla po drodze:

Obrazek

To symboliczny obelisk informujący o tym, kto "rekultywował" te ziemie w latach 80-tych.
I granica . Maria twierdziła, że cały czas czuje na sobie czyjś wzrok. No i wyczuła. Na wprost nas wyjechał wielki samochód z bardzo sympatycznymi panami w środku, którzy po sprawdzeniu naszych dokumentów życzyli nam przyjemnego dnia :)
I juz nasze autko. Zmarznięci i szczęśliwi, napasieni śniegu , doatarliśmy do chatki na pyyyszny gulasz :D i grzaniec. A potem "pół godzinki dla słoninki" i znów "nocne Polaków rozmowy" :lol:
Rankiem przyszło się pożegnać. Oby nasze wiosenne plany się ziściły :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Re: Pogórze zimowo

Postprzez krzyś » 8 mar 2018, o 15:19

lidkru napisał(a):spacerek po starym Arłamowie
Byliśmy tam wiosną, no wiesz wtedy co nasz kangurek... Ale zimą... też pięknie :)
Aaa... i mieliśmy ten niebieski, ten co wiesz... :roll:
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Re: Pogórze zimowo

Postprzez lidkru » 8 mar 2018, o 16:07

krzysiu, cicho sza, ale końcówka kwietnia mi się zamarzyła ;)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Powrót do Pogórze Przemyskie