Pomoc dla świeżaczka :) Tarnów w Bieszczadach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Pomoc dla świeżaczka :) Tarnów w Bieszczadach

Postprzez majka3268 » 11 lip 2015, o 20:51

Cześć i czołem wszystkim! Znalazłam tu podobny wątek (Tarnów - Bieszczady), który po części odpowiada na pytania, które mnie nurtują, ale nie wyczerpuje tematu, więc postanowiłam trochę go powtórzyć... Mianowicie...
W sierpniu planuję wybrać się w BIESZCZADY. Pod swoimi skrzydłami będę miała dwie dziewczynki, które mimo wieku, mają mnóstwo sił, aby zwiedzać i podziwiać nowe miejsca. Bieszczady nie będą nowym miejscem tylko dla nich - ja też będę miała przyjemność być w tym miejscu dopiero drugi raz w życiu. W związku z tym wyjazdem mam ogromną prośbę o pomoc w zaplanowaniu takiej przygody!
Kilka konkretnych pytań:
- gdzie najlepiej dojechać z Tarnowa, tzn. w jakim miejscu zatrzymać się w Bieszczadach? Ustrzyki? Wycieczka, którą planujemy ma trwać 3 dni, komunikacja miejska)
- Czy możecie polecić jakieś niezbyt drogie, ale komfortowe przede wszystkim w lokalizacji miejsce, w którym możemy się zatrzymać?
- I ostatnie: proszę o pomoc w jakimś fajnym rozplanowaniu tych trzech dni. Podkreślam, że dziewczynki nie są jeszcze dorosłe, stąd i sił może im nie starczyć na pokonanie 30 km tras, jednak 10/15 km myślę, że jest wykonalne.

W tym poprzednim wątku, do którego nawiązałam na początku mojego posta, ktoś poleca, aby najlepiej zobaczyć Połonina Caryńska i Tarnice. Jak to uwzględnić? Liczę na rewelacyjne widoki.

:D :D :D

PS. Proszę mnie nie zbesztać za może lekką nieodpowiedzialność, która płynie z mojej wiadomości, ale to wstępne rozeznanie! ;)
majka3268
Stonka bieszczadzka

Re: Pomoc dla świeżaczka :) Tarnów w Bieszczadach

Postprzez kafel » 12 lip 2015, o 11:32

Witaj:

Wetlina to bardzo dobra baza turystyczna i wypadowa na szlaki, również dojedziesz stąd busem, pksem, okazją do UG, czy Cisnej: kwatery jeszcze są /stan na wczoraj/ - znajdziesz w necie namiary od najtańszych jak Cień PRL, poprzez Zajazd pod Połoniną, aż po spa, gdzie okładają gorącymi kamlotami /tych reklamować nie będę :) /
Jeśli widoki, to polecam standard dla świeżaczka: połoniny, tarnicę, czy rawki: trzy dni to niewiele, jeśli piechur nie wprawiony, to Wetlińska, Caryńska i Tarnica na każdy dzień... /oby/
Jednak nie tylko plan się liczy, a też ekwipunek: odpowiednie buty, odzież, zapasy, mapa etc... inaczej wyprawa dla dzieci będzie męczarnią i skutecznie je zrazi do gór.
Gdy kupisz mapę wszystko stanie się jasne gdzie podjechać na szlak i dokąd zejdziesz.
Widoków nikt Ci nie zagwarantuje: chodziłem w takiej mgle, że nie tylko nie widziałem przepięknej w owych miejscach panoramy, ale na kilkanaście kroków wokół...
p.s. w Bieszczadach nie ma komunikacji miejskiej: jedyna zajezdnia tramwajowa w Majdanie :)
p.s. (2) koniecznie przeczytaj wątek o niedźwiedziach, wilkach, czy wiszących wężach czyhających na turystów w ukryciu :mrgreen:
kafel
Niedzielny turysta bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi