Pomoc dot. Bieszczad (jade autostopem)

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Pomoc dot. Bieszczad (jade autostopem)

Postprzez faki » 12 kwi 2012, o 03:58

Cześć wszystkim,

głupio się przyznać ale nigdy nie byłem w Bieszczadach, stopem zwiedziłem już wiele więc postanowiłem (razem z dziewczyną) na weekend majowy wyruszyć właśnie w ten rejon Polski. Jedziemy z centrum i jako cel wyznaczyłem Solinę, jedziemy z namiotem ale w przypadkach kryzysowych zamierzamy korzystać z tanich noclegów. W związku z tym, mam parę pytań.

Zależy nam na walorach typowo bieszczadzkich (fauna, flora) więc czy dobrze robimy jadąc nad Solinę? (wybrałem to miejsce bo jest najbliżej, łatwo dojechać i jest raczej charakterystyczne) Czy odczujemy klimat Bieszczad będąc tam? chcemy chodzić po górach i zwiedzać, może polecicie lepsze miejsce? :)

Wiem że nie można rozbijać się namiotem byle gdzie, czy zatem są place (np takie do zrobienia sobie postoju na trasie) i czy można na takich placach się rozbić na noc i czy jest bezpiecznie.

Gdzie można nabyć sławne wino Bieszczady, wiem że w Lesku podobno jest, czy to prawda? :)

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi :)
faki
Stonka bieszczadzka

Re: Pomoc dot. Bieszczad (jade autostopem)

Postprzez lidkru » 12 kwi 2012, o 05:30

faki, że nie byłeś tam do tej pory to żaden wstyd, grunt, ze jedziesz teraz ;) A co do pytań- Solina i owszem - jest charakterystyczna, ale klimatu bieszczadzkiego tam nie uświadczysz. Musicie pogonić trochę dalej, tak chociaż okolice Cisnej. A co do miejsc tanich noclegowych w naprawdę super miejscach to popatrz tutaj
http://www.chatki.yoyo.pl/rabe.html

http://www.chatki.yoyo.pl/wetlina.html

http://www.chatki.yoyo.pl/lopienka.html

A co do miejsc do połażenia, to zerknij np tu
9-dniowa-wycieczka-t916.html
ale i tak najlepiej własnym palcem po własnej mapie przed wyjazdem i nic na siłę i w żadnym razie pośpiech - wtedy Bieszczady zauważysz i pokochasz
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez faki » 13 kwi 2012, o 13:31

Dziękuje, chyba jednak zmienimy nasz cel na Cisną i będziemy przemieszczać się w miarę możliwości do Bukowca i nad jezioro Solińskie gdzie zakonczymy naszą wyprawę. Dzięki wielkie :)
faki
Stonka bieszczadzka

Postprzez chwastek » 13 kwi 2012, o 13:49

faki, jak stopem z Cisnej a potem drogami krajowymi: 897,896,894 do Bukowca to napatrzycie się, nachodzicie się i poczujecie Bieszczady jak należy.
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 13 kwi 2012, o 14:02

chwastek napisał(a):faki, jak stopem z Cisnej a potem drogami krajowymi: 897,896,894 do Bukowca to napatrzycie się, nachodzicie się i poczujecie Bieszczady jak należy.

Szczególnie jak stopem :D . Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez chwastek » 13 kwi 2012, o 14:10

creamcheese napisał(a):
chwastek napisał(a):faki, jak stopem z Cisnej a potem drogami krajowymi: 897,896,894 do Bukowca to napatrzycie się, nachodzicie się i poczujecie Bieszczady jak należy.

Nie to miałam na myśli, twarożku!
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 13 kwi 2012, o 14:52

będziemy przemieszczać się w miarę możliwości do Bukowca i nad jezioro Solińskie

bardzo słusznie, zahaczcie po drodze o bacówkę Jaworzec- też można tam rozbić namiot- jest super klimat :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez chwastek » 13 kwi 2012, o 14:54

lidkru napisał(a):
będziemy przemieszczać się w miarę możliwości do Bukowca i nad jezioro Solińskie

bardzo słusznie, zahaczcie po drodze o bacówkę Jaworzec- też można tam rozbić namiot- jest super klimat :)

I miejsce na ognisko :)
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 13 kwi 2012, o 14:56

chwastek napisał(a):
creamcheese napisał(a):

Nie to miałam na myśli, twarożku!

Myslałem, że żartujesz ;) Nie popatrzyłem na numery dróg i pomyślałem o drodze najkrótszej przez Buk i Terkę, i o stopie na tej drodze, którą można z buta za 3 godziny przejść. Pozdrawiam twarogowo :)
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez chwastek » 13 kwi 2012, o 15:32

creamcheese napisał(a):Myslałem, że żartujesz ;) Nie popatrzyłem na numery dróg i pomyślałem o drodze najkrótszej przez Buk i Terkę, i o stopie na tej drodze, którą można z buta za 3 godziny przejść. Pozdrawiam twarogowo :)

Twarożku, myślisz jak moja nawigacja samochodowa :lol:

A wrednie lubię sobie pożartować - ale tylko z wyżartych bieszczadników ;)

Pozdrawiam.
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi