Pomoc w ułożeniu trasy 'pętelki' od schr. do schr. [4 dni]

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Pomoc w ułożeniu trasy 'pętelki' od schr. do schr. [4 dni]

Postprzez Screat » 25 wrz 2017, o 18:07

Witam serdecznie,

razem z dziewczyną planujemy podróż w Bieszczady (zachwalane przez wielu naszych znajomych). Zaczęliśmy planować trasę i... pojawił się problem. Z tego co widzę, jest wiele do zobaczenia, ale jakoś ciężko nam to połączyć w sensowną pętelkę. Pętelka musi być, bo jedziemy własnym samochodem. I tu moje pytanie/prośba do Was - czy moglibyście pomóc w zorganizowaniu jakiegoś sensownego planu podróży? Gdzie najlepiej zaparkować? :)

1. W Bieszczadach pojawimy się około 12:00 w środę. Powrót planujemy w sobotę około 16:00.
2. Zależy nam na nocowaniu w schroniskach.
3. Zależy nam na - Tarnicy, Połoninie Caryńskiej, wschód słońca w Chatce Puchatka.

Nasze możliwości to ~6/7h łażenia (+ przerwy). Nie zamierzamy się jakoś specjalnie forsować, bardziej zależy nam na podziwianiu widoków : )
Mapę oczywiście bierzemy. Głównie zależy nam na poradzie, gdzie zaparkować i jak mniej więcej wyruszyć : )

Pozdrawiam.
Screat
Stonka bieszczadzka

Re: Pomoc w ułożeniu trasy 'pętelki' od schr. do schr. [4 dn

Postprzez lidkru » 25 wrz 2017, o 21:41

Samochód w Wetlinie, przejść przez Rawki do Ustrzyk G. Zanocować, busem do Wołosatego, przejąć czerwonym szlakiem zahaczając o Tarnicę z powrotem do UG, nocleg, czerwonym przez P.Caryńską , Wetlnską do Chatki, wschód, przejść do końca Wetlinską i zejść do Wetliny. Tylko sprawdźcie czy Chatka przyjmuje na noclegi bo to tegoroczna zagadka :roll:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez kuusamo » 25 wrz 2017, o 22:02

Trasa nr 1
Nocleg Bacówka pod Rawkami, parking w Wołosatym
Wołosate - czerwonym szlakiem Halicz - Tarnica - powrót Wołosate, około 7 godz.

Trasa nr 2
Nocleg w Wetlinie. parking w Brzegach Górnych
Brzegi Górne - Chatka Puchatka (wschód) - zółty szlak Przełęcz Wyżnia - autostop/bus do Brzegów Górnych

Trasa nr 3
Nocleg w Chacie Socjologa, parking w Zatwarnicy
Zatwarnica -ścieżką przyrodniczą (zielony) - Dwernik Kamień - zejście czerwonym szlakiem Sękowiec - Zatwarnica

Trasa nr 4
Nocleg w Tarnawie Niżej w hoteliku, parking Muczne
Muczne - zółty szlak Bukowe Berdo - niebieski szlak Widełki - potem szutrówką do pokazowej zagrody żubrów - Muczne

Trasa nr 5
Nocleg w Jaworcu, parking 15 min od schroniska
Jaworzec - czarny szlak na Smerek, zejście czerwonym szlakiem do Kalnicy - Jaworzec

Trasa nr 6
Nocleg w Jabłonkach, parking w Kołonicach
Stokówką do bazy Rabe, przełęcz Żebrak - czerwony szlak przełęcz Jaworne, powrót czarnym szlakiem do Kołonic

to tak na szybko...nie warto się tak przywiązywać do samochodu, poeksperymentujcie z autostopem...
parka długo nie czeka :)
precz z kubkami termicznymi
kuusamo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 26 wrz 2017, o 07:03

W Bieszczadach pojawimy się około 12:00 w środę.

dopiero teraz zauważyłam. Chyba do UG byście nie doszli, wtedy krótsza trasa do bacówki pod Rawkami. Ale uprzedzam że tam wiecznie pełno ludzi, ryzyko spania na glebie znaczne :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Screat » 26 wrz 2017, o 13:57

Wielkie dzięki lidkru i kuusamo - na pewno skorzystamy : ) Niestety, trochę nam się posypał wyjazd, bo samochód będziemy mieli dopiero koło godziny 9 rano, więc wyjazd 10, przyjazd w Bieszczady przed 15... Ale coś wykombinujemy. Myśleliśmy, żeby zostawić na parkingu w Brzegach Górnych i wejść do Chatki Puchatka. Jest tylko jeden problem - nie odbierają telefonu, a skrzynkę pocztową mają zapchaną - zły znak :?
Screat
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 26 wrz 2017, o 14:58

To załatwcie sobie nocleg w Brzegach : tam jest jedno gospodarstwo agroturystyczne, a na wschód słońca ruszycie stamtąd, to jakieś 1-1.5 godz prostą dobrze oznakowaną drogą.
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Screat » 26 wrz 2017, o 15:48

@lidkru kojarzysz może jak się to gospodarstwo nazywa? Coś nie mogę znaleźć na Google.
Screat
Stonka bieszczadzka

Postprzez skazaniec » 27 wrz 2017, o 09:58

Screat napisał(a):@lidkru kojarzysz może jak się to gospodarstwo nazywa? Coś nie mogę znaleźć na Google.

Na miejscu Wam powiedzą:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 27 wrz 2017, o 12:24

poszukajcie pod hasłem pole namiotowe. Tam jest ty;lko jeden dom. 2 lata temu nocowaliśmy w pokoju razem z jabłkami do chrupania :D
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 27 wrz 2017, o 15:12

Oto one :)

Obrazek
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi