Pomocy

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Pomocy

Postprzez Miłosz » 21 lip 2011, o 09:24

Witam.

Piszę w tym dziale ponieważ moje pytanie dotyczy noclegów i nie tylko.
Sprawa wygląda następująco:
ostatnio, zauroczony zdjęciami i muzyką SDM stwierdziłem że chce zobaczyć Bieszczady i znalazło się paru znajomych którzy podzielają moje chęci.
Niestety jesteśmy świeżakami troszkę jeżeli chodzi o bieszczady i tutaj potrzebna mi pomoc osób które tam były i są nieco bardziej obeznane :)
Chcę jechać na 3 dni trasę zaplanowałem następująco z Ustrzyk górnych (dojazd tam samochodem lub busem jeszcze nie wiadomo ale gdzieś licze że koło 12 tam będe )
szlakiem niebieskim na krzemieniec następnie przez wielą i małą rawke do bacówki pod małą rawką i tam nocleg. 2 dzień z bacówki na połoninę carynską i następnie czerwonym szlakiem przez Brzgi Górne da chatki puchatka i tam nocleg. 3 dzień z chatki na przełęcz orłowicza i następnie żółtym szlakiem do Wetliny a następnie PKS z powrotem do ustrzyk do samochodu

Wariant II
w II dzień zamiast do chotki puchatka iść dalej szlakiem czerwonym na przełecz orlowicza i do wetliny i w wetlinie nocleg a później w 3 dzień z wetliny zielonym szlakiem przez Dział zielonym szlakiem na małą rawkę a później w zależności od kondycji i checi albo zejście do ustrzyk przez wilką rawkę albo zejście z małej rawki na przełęcz wyźnieńską i PKs do ustrzyk .

Proszę o jakąś rzeczową odpowiedź o ocenienie który wariant lepszy ewentualnie czy jakieś zmiany wprowadzić i czy któryś dzień nie jest za długi lub za krótki :) aha i pytanie do zmotoryzowanych: Czy jest w ustrzykach górnych jakiś parking strzeżony albo miejsce gdzie bezpiecznie można zostawić samochód??

I jeżeli chodzi o noclegi to czy na glebe zawsze mnie przyjmą w schronisku i nie musze rezerwować czy lepiej tam zadzwonic. bo nie zamierzamy spać na łózkach bo chcemy po kosztach polecieć a namioty niestety nie mamy:P

Proszę o szybką odpowiedź.

edit: przeniesiono do bardziej odpowiedniego działu
Miłosz
Stonka bieszczadzka

Re: Pomocy

Postprzez lidkru » 21 lip 2011, o 09:55

Miłoszu, , nie mam pojęcia, jak u Was z kondycją i ogólnie siłami fizycznymi, bo dla mnie pierwszy dzień nie do przejścia- zbyt męcząca trasa, ale podkreślam, ze mówię o sobie, młodzi i nie wrośnieci w biurko pewnie dacie radę. Zawsze można darowac sobie Kremenaros i z Rawki zejść do schroniska. Dzień drugi - w zależności od sił i pogody zawsze mozecie decyzję podjąć na szlaku, czy zostajecie w chatce, czy smigacie dalej -akurat ja bym poszła dalej , bo to trasa niezbyt męcząca.
Jesli chodzi o nocleg w schroniskach - gleba musi być zawsze
Parking w UG- wiem, ze ludzie zostawiają samochody przy Hoteliku Białym ( przy czerwonym szlaku na Tarnicę). Co prawda nie jest strzeżony, ale jeszcze nikt sie nie skarżył. Ja osobiście zostawiałam w Wetlinie przy schronisku na tydzień i też było ok. Zawsze można skorzystac z prywatnych posesji- za parę złociszy na pewno wam auto przechowają.
Generalnie wypad na pewno będzie udany, gdzie byście nie poszli :)
Poszperajcie po tym forum, sporo fajnych zdjęć i informacji na pewno przydatnych
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Miłosz » 21 lip 2011, o 10:04

A jeszcze jedno pytanie a nawet 2
Pierwsze czy w wetlinie jest jakieś takie tanie schronisko żeby się gdzieś na ziemi przekimać czy możesz coś polecić. jeszcze napisz mi co sądzisz o tym 3 dni czy to nie jest za daleko z wetliny do ustrzyk tym zielonym szlakiem przez dział . A i jeszcze jedno ze względu na to że jesteśmy studentmi czy w takim schronisku da się zakupic jakieś wieczorne piwerko żeby się zrelaksować przy jakimś ogniu i fajnych widokach czy raczej to odpada:) ??
Miłosz
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 21 lip 2011, o 10:12

z tego , co mi wiadomo od krzysia ( tez z tego forum), to tylko w Kolibie na nie mają piwa. W wetlinie jest schronisko pttk
http://www.wetlinapttk.pl/index.html
piwko jest na pewno, miejsce na ognisko też, sa pokoje i domki i pole namiotowe, warunki czysto schroniskowe i nic wiecej, ale nam pasowało :)
A trzeci dzień to ok, Dział jest męczący tylko przez jakieś 15 minut na wejściu-schody, a dalej to juz sama przyjemność i widoki. Możesz zresztą sobie obejrzeć tu moją relację z ub. roku :lol:
http://bieszczadzkieforum.pl/bieszczadzkie-prezntacje-t995.html
W razie totalnego spadku formy krążą busy z przełęczy pod schroniskiem . A kiedy zamierzacie jechać?
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Miłosz » 21 lip 2011, o 10:17

chyba w poniedziałek :D bo później praktyki i nie ma kiedy a ja musze w końcu bieszczady zobaczyć pogoda ma być :) więc mam nadzieje że wszystko się uda :D czyli co nie dzwonić po tych schroniskach wcześniej ( i tak nie odbierają) i mnie przyjmą na glebę bez problemu??
A tak pozatym dzięki za odpowiedź bardzo mi pomogłaś i rozwiałaś wiele moich wątpliwości :)
Miłosz
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 21 lip 2011, o 10:27

cieszę sie , A w schroniskach to z reguły odbierają po 20, jak mniej klientów przy barze, bo wtedy mają czas :)
Na pewno sie uda, ale juz mi Was żal , ze macie tylko 3 dni ;) , ale lepszy rydz niż nic, pewnie będziecie wracać na kolejne łazęgi. Z tą gleba to tylko w Tatrach jest chyba problem, bo statut PTTK mówi wyraźnie o obowiązkowym przyjęciu turysty, jak jest wieczór i w pobliżu nie ma innej mozliwosci noclegu. jak przyjdziecie do schroniska o 12 w południe to moze być różnie :D
Po powrocie z Bieszczadów koniecznie wróć na forum i podziel sie wrażeniami, moze jakies zdjęcia sie pojawią ;) ?
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Miłosz » 21 lip 2011, o 10:45

Na pewno nastrzelam tyle zdjęć ile mój aparat zdoła połknąć :) może nawet jakiś film się nakręci :D
Miłosz
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 21 lip 2011, o 10:47

no to trzymam za słowo :D !!
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 21 lip 2011, o 13:01

Jeśli miałbym cokolwiek polecić, to skoro macie tylko 3 dni i pierwszy raz wybieracie się w Bieszczady, rozważcie pobyt w Ustrzykach Górnych i wypady po okolicznych szlakach. Z UG można łatwo się poruszać busami. Np. podjechać na Przeł. Wyżniańską i wejść na Rawki, potem Kremenaros i wrócić do UG. Trzy dni - trzy wycieczki.
Przed bazą PTTK wszystkich przestrzegam: zbyt wysokie ceny za zbyt niski standard. Z noclegów w tych obiektach jedynie warta rozważenia byłaby Chatka Puchatka, bo stoi na samej Połoninie i można się "załapać" (oczywiście jeśli pogoda dopisze) na piękny wschód słońca (pod warunkiem nie przespania go).
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Miłosz » 21 lip 2011, o 15:07

Dziękuję za radę ale chodzi nam generalnie żeby zabrać plecaki i samochodu nie oglądać przez 3 dni :P i ogólnie żeby 3 dni poruszać się na własnych autonogach chodząc od schroniska do schroniska :) ale na pewno rozważymy taką opcje :) No i tarnica nam odpada bo 3 z pośród 4 osób już tam były jakoś przelotem i chcą czegoś innego :P
Miłosz
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi