Pomysły na ożywienie Bieszczadów

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Pomysły na ożywienie Bieszczadów

Postprzez lucyna » 13 lut 2012, o 07:52

batmanek napisał(a):
lucyna napisał(a):A po kiego rozwijać Ustrzyki G, .

I właśnie dlatego że podobnie myśli więcej osób w Bieszczady przyjeżdża coraz mniej turystów.

lucyna napisał(a): Moim zdaniem w Ustrzykach G powinni pójść w ślady Pod Caryńską.

Oby nie . Pewnie nie znasz szczegółów rozwoju i przyszłości tego lokalu.

lucyna napisał(a): Modernizacja lub budowa od nowego w miejscu starego

Zgadzam się - ale trzeba dac takie możliwości. Przy dzierżawach krótkoterminowych jesteśmy skazani na wegetację.

1. I tu jest pies pogrzebany. Czy naprawdę w Bieszczady przyjeżdża coraz mniej turystów? Moim zdaniem nie, od kilku lat sytuacja ustabilizowała się, wahnięcia są w jedną bądź drugą stronę ale nadal Bieszczady są popularne.
Skąd więc te alarmistyczne spostrzeżenia? Moim zdaniem z prasy, non stop w "Nowinach" ukazują się artykuliki pisane przez niezorientwanych w temacie pisaczy (dziennikarzami ich nie można nazwać) o spadku ilości turystów w regionie. Zwróćcie uwagę kto w nich wypowiada się, przeważnie te same osoby. Nie oznacza to iż kłamią. W Solinie Jaworze jest zdecydowanie mniej turystów, prawdę powiedziawszy nie dziwię się. Na samo wspomnienie tego miejsca w sezonie letnim robi mi się niedobrze. T syf do potęgi entej. Następna kwestia to okolice Jeziora Solińskiego po wypłynięciu w eter wiadomości zanieczyszczeniach jeziora. Od te czasu goście mniej tłumnie odwiedzają okolice. Dziwi Cię to? Mnie nie. Nie oznacza to jednak, że w całym regionie są pustki. Współpracuję lub kontaktuję się z wieloma osobami, w tym organizatorami. Turyści omijają pewne miejsca, te szczególnie narażone na hałas (przecież w tej Solinie Jaworze nie da się wytrzymać, muzyka w głośników umpa umpa na cały regulator, poprzetykana reklamami, syf,drożyzna, w ub. roku wpakowaliśmy się w taki korek, że nie zrealizowałam programu, byliśmy trzy godziny w plecy), tam gdzie są masowi turyści. Oczywiście, zdecydowanie mniej się zarabia na turystach. To wszyscy podkreślają, jest kryzys, goście są ale nie wydają pieniędzy. W ub. roku często jedna rodzina np. 4 osobowa zamawiała 2 obiady, w sklepach dobrze schodził najtańszy alkohol, wędliny i pieczyw. Ludzie liczą każdy grosz. Nie sądzę, iż problemem jest brak ośrodków, bazy hotelarsko-gastronomicznej ale drożyzna, nasz region jest w czołówce krajowej jeżeli chodzi o ceny. Poza tym nie ma infrastruktury paraturystycznej (ona służy zarówno turystom jak i miejscowym, to baseny itd), o słabych stronach już pisaliśmy. Poza tym ruch turystyczny zupełnie inaczej rozkłada się, gdy była mniejsza podaż usług hotelarskich to było większe obłożenie, przy zdecydowanie zwiększonej podaży zmniejsza się obłożenie, to chyba jasne dla każdego. Poza tym następuje kumulacja turystów, ci którzy mają duże ilości turystów mają ich coraz więcej, ci którzy nie wyrobili sobie dobrej opinii mniej.
To kilka powodów rzekomego braku turystów.
2. Nie znam szczegółów, widzę efekty.
3. Nic dobrego o PTTK nie powiem, tu masz całkowitą rację. Powiem więcej , dużo złego można mówić o tej sytuacji.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Zygmunt Skibicki » 13 lut 2012, o 09:09

Jest dobrze!
A winę za bidę, smród, bród i wszelkie inne miejscowe liszajstwo ponoszą... ci z zewnątrz: Park, PTTK, kryzys, redaktorzy skądsiś i... obcy, czyli sami turyści i nowy, osiedlający się "element napływowy"!
To oni plują, trują, srają i rzucają kłody pod nogi!
Ten gnój w jeziorze to na sto procent ich robota!
My byśmy tu sobie cacy glanc i po bożemu, tylko ci z zewnątrz... nie chcą się jak dawniej dawać łupić za bezdurno, i w ogóle zamiast gęściej, to coraz rzadziej przyjeżdżają!
A najgorsze, że każdy nowy pensjonat czy knajpa to mniej klientów u "naszych, co od dawna tu siedzą"...
Widział ktoś dokładniejsze symptomy ksenofobii w wydaniu jak najbardziej kołtuńskim, a postaci wręcz... klinicznej?
Pozostaje zadać krótkie i proste pytanie: jak jest tak dobrze, to czemu Wam aż tak... źle?
Czemu narzekacie... !
Chcecie żyć lepiej, ale tylko sami z sobą i po staremu?
Tak się nie da! Lepiej, to zawsze znaczyło: z otwartymi głowami, a nie zasklepionymi na... głucho!
I to by było na tyle.
Na przodzie... tym bardziej.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez lucyna » 13 lut 2012, o 09:23

Zygmunt Skibicki napisał(a):Jest dobrze!
A winę za bidę, smród, bród i wszelkie inne miejscowe liszajstwo ponoszą... ci z zewnątrz: Park, PTTK, kryzys, redaktorzy skądsiś i... obcy, czyli sami turyści i nowy, osiedlający się "element napływowy"!
To oni plują, trują, srają i rzucają kłody pod nogi!
Ten gnój w jeziorze to na sto procent ich robota!
My byśmy tu sobie cacy glanc i po bożemu, tylko ci z zewnątrz... nie chcą się jak dawniej dawać łupić za bezdurno, i w ogóle zamiast gęściej, to coraz rzadziej przyjeżdżają!
A najgorsze, że każdy nowy pensjonat czy knajpa to mniej klientów u "naszych, co od dawna tu siedzą"...
Widział ktoś dokładniejsze symptomy ksenofobii w wydaniu jak najbardziej kołtuńskim, a postaci wręcz... klinicznej?
Pozostaje zadać krótkie i proste pytanie: jak jest tak dobrze, to czemu Wam aż tak... źle?
Czemu narzekacie... !
Chcecie żyć lepiej, ale tylko sami z sobą i po staremu?
Tak się nie da! Lepiej, to zawsze znaczyło: z otwartymi głowami, a nie zasklepionymi na... głucho!
I to by było na tyle.
Na przodzie... tym bardziej.

Czysty przykład fobii. I to w wykonaniu osoby nieznającej regionu.
lucyna
Zbanowany

Postprzez kumak_gorski » 13 lut 2012, o 09:33

No i stało się, na bieszczadzkim forum dowiedziałem się, że Bieszczady to nie tyle "nic takiego, są lepsze miejsca", ale to po prostu "syf, kiła i mogiła", na dodatek chyba dzieło zapijaczonych idiotów, którzy jeśli coś robią, to robią to źle (stąd te braki w infrastrukturze...). Bo od paru osób - znawców najwyższej próby - niczego innego nie można było się dowiedzieć.
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 13 lut 2012, o 10:16

Zewrzeć szeregi i dać właściwy, jedynie słuszny odmieńcom odpór!
Jak inaczej myślą, to przykleić im łatę "nieznających miejscowych imponderabiliów"... niech się wstydzą, że są inni!
W żelbecie siła! Choć zbrojenie dawno... wyrdzewiało.
Tyle razy się sprawdziło, to i teraz poskutkuje!
A jak nie, to: "Sztandar wynieść!"
I oczywiście natychmiast zmienić nazwę, szyld i... mównicę, czytaj: logo, avatar i forum...
A bo to pierwszy raz...? :lol:
Zygmunt Skibicki

Postprzez kumak_gorski » 13 lut 2012, o 11:55

Zygmunt Skibicki napisał(a):Zewrzeć szeregi i dać właściwy, jedynie słuszny odmieńcom odpór!
Jak inaczej myślą, to przykleić im łatę "nieznających miejscowych imponderabiliów"... niech się wstydzą, że są inni!
W żelbecie siła! Choć zbrojenie dawno... wyrdzewiało.
Tyle razy się sprawdziło, to i teraz poskutkuje!
A jak nie, to: "Sztandar wynieść!"
I oczywiście natychmiast zmienić nazwę, szyld i... mównicę, czytaj: logo, avatar i forum...
A bo to pierwszy raz...? :lol:

WTF?!
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 13 lut 2012, o 11:58

Paranoi ciąg dalszy, przypomnij sobie syf na wyliczance. Nie widzisz podobieństw? Kolejna ciekawa dyskusja zamienia się w szambo. Mam nadzieję, że z powodu ataków trolla nikt nie odejdzie z forum, nie podzieli losu Karpatii.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Zygmunt Skibicki » 13 lut 2012, o 12:23

lucyna napisał(a):Paranoi ciąg dalszy, przypomnij sobie syf na wyliczance. Nie widzisz podobieństw? Kolejna ciekawa dyskusja zamienia się w szambo. Mam nadzieję, że z powodu ataków trolla nikt nie odejdzie z forum, nie podzieli losu Karpatii.

Ja bym odradzał wyciąganie tu tamtych spraw...
Poza ty, mnie tu, podobnie jak i wtedy tam interesuje wyłącznie sprawa oraz jej widzenie, a nie osoby za czy przeciw niej stojące.
Na szczęście nie muszę, bo nie chcę się z nikim... wataszyć.
Nie dam się wpuścić w kanał personalnych najazdów.
Czy się to komuś podoba, czy nie.

Podobnie jak nie podoba mi się ksenofobia pod jakąkolwiek postacią skrywana i będę ją wytykał pod wszystkich możliwymi przykrywkami.
Mam do tego prawo?

Natomiast co do paranoi...
Paranoja jest chorobą wynikającą między innymi z ksenofobii, czyli strachu przed światem zewnętrznym.
Co pozostawiam do samodzielnego przemyślenia w miarę... możliwości.
Zygmunt Skibicki

Postprzez dre36 » 13 lut 2012, o 17:53

lucyna napisał(a):Tam poza sezonem są puchy, wątpię aby w Ustrzykach G było inaczej. W ub. roku na dzień nauczyciela (mieliśmy wszystkie współpracujące obiekty obłożone fu wypas), Wetlina była pusta poza najtańszymi obiektami hotelarskimi.

W ubiegłym roku w październiku w Wetlinie o której powyżej mowa, a konkretnie na Starym Siole i Manhattanie (nie wiem jak na Zabrodziu), przez cały miesiąc (a nie tylko w Dzień Nauczyciela) obłożenie było bliskie 80-100%. W domach gdzie noclegi kosztują 50-70 zł od osoby za noc. No chyba to są właśnie te "najtańsze obiekty hotelarskie", ale dużo droższych to ja w Wetlinie nie znam. Tak dobrego października jeśli chodzi o ilość turystów to już chyba od lat nie było.

Mam nadzieję że cała reszta informacji pisanych przez p. Lucynę jest bliższa prawdy, bo w przeciwnym wypadku szkoda czasu na czytanie... :roll:
A szkoda by było bo czasem ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

PS. I tak jak się można było spodziewać - znowu mamy głównie bicie piany, a dobrych i REALNYCH pomysłów na ożywienie Bieszczadów wymienionych w spokojnej atmosferze niewiele... :(
dre36
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 13 lut 2012, o 18:39

Hmm, goście, osoby dorosłe zostali ulokowani w naprawdę dobrych pensjonatach za 55 zł/osobodzień - nocleg, śniadanie i obiadokolacja. Średnia ubiegłoroczna w ośrodkach, które znam to 80 zł/osobodzień dorośli, 50-55 zł dzieci. Obiekt, jeden to Łomiankowa Dolina, drugiego nie pamiętam, nie ja obsługiwałam. W Łominakowej Dolinie była Ola, drugim nawet nie pamiętam kto pracował. Koleżance ten pensjonat tak się spodobał iż zapamiętałam nazwę, zresztą Ola nie daje mi zapomnieć, jak tylko jest zapytanie to zawsze każe brać pod uwagę tę Łomiankową Dolinę, której tak naprawdę nie znam. Nawet nie wiem, gdzie ona fizycznie jest.
Jeżeli jest tak jak piszesz to bardzo cieszę się, gestorzy z Wetliny mimo obłożenia oferowali bardzo dobre świadczenia za niewielkie pieniądze.
lucyna
Zbanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy