Porządny GPS(samochodówka)

Nawigacja GPS - porady, dyskusje, wymiana doświadczeń

Re: Porządny GPS(samochodówka)

Postprzez lidkru » 20 lip 2011, o 10:08

no bo u nas sprawdzona jazda po cluj napoca np jest taka: Krutul za kierownicą , ja z mapą w garści jako pilot a na cb kontakt z tym, co jedzie pierwszy, ;)
a i tak wylądowaliśmy na stacji paliw z rozładowanym akumulatorem :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 20 lip 2011, o 10:28

Heheh...bo taka wersja no i owszem, ale po co stres :P... się wprowadza namiary i pani "księgowa" z GPS-a prowadzi... no chyba, że się zgubi wtedy woła "przeliczam"..."przeliczam"...."przeliczam" (*stąd księgowa) ;) ... To w Garminie Irasa :)... w moim Tom Tomie jest pan Edek z fabryki kredek :mrgreen: co nas nie raz wyprowadził z manowców, ale i nie raz nas na nie wpuścił... Najbardziej pamiętam trasę, jak przejechaliśmy komuś przez stodołę, zgodnie z nawigacją, a co lepsza droga wiodła normalnie dalej :D ... Dla mnie bomba 8-) ...

Co do Garmina aktualnie przejętego przeze mnie :) ... Andrzej mnie już poinformował, że do komunikacji nawigacji z koputrem jest potrzeby program mapsours :) .... będę działać :)
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 20 lip 2011, o 10:33

ja to już nawet powoli przyzwyczajam się do myśli, ze przyjdzie mi sie pogodzić z dodatkowym pasażerem w aucie, ale postawiłam warunek- najpierw zmiana samochodu na taki, co to ma sens kupowanie nawigacji do niego-czyli z wysokim zawieszeniem i żeby te wasze rumuńskie obrazki móc zobaczyć na żywca
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 20 lip 2011, o 18:11

najlepiej połączyć mapę papierową, cb radio i navi...chociaż i tak najlepiej zapytać autochtona :D
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 20 lip 2011, o 18:32

tak najlepiej zapytać autochtona

dokładnie!! pamiętam taką fajną sytuację z Rumunii nota bene. Moje dziewuchy rżały aż miło: ja z mapą w garści na jakimś targowisku- bo zachciało nam się owoców- pytam autochtona po angielsku , jak trafić na drogę dokądś tam, on kiwa mądrze ze zrozumieniem, po czym odpowiada mi po rumuńsku wskazujac palcem :lol: też go pojęłam :mrgreen:
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 20 lip 2011, o 20:28

No czasem bywa i tak.. irasowy gps zagubił się w zeszłym roku w dolinie Nery i generalnie zawitaliśmy do centrum wioseczki Sasca Romana z zamiarem dojechania do wylotu kanionu Nery i zonk..... ni ma dalej... Zapytałam się babć, co sobie siestę miały pod jabłonką .. jak dojechać do doliny Nery .. no i babcia mi wyłożyła, ze musimy zawrócić, dojechać do drogi głównej, przy kościele skręcić w prawo, potem kilka kilometrów prosto, a potem w prawo na Potoc :D.... tylko, że babcia mówiła po rumuńsku :mrgreen: ... trafiliśmy bez mydła... dlatego kobiety mają szósty zmysł ;)....
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez ukiluk » 20 lut 2013, o 14:49

Zauważyłem temat, więc postanowiłem odświeżyć...
Planuję zakup GPSa do samochodu - co polecacie aktualnie? Zależy mi na aktualnych mapach Polski, inne kraje mnie nie interesują za bardzo.
ukiluk

Postprzez andrzej627 » 20 lut 2013, o 20:47

Polecam Garmina: do wyboru do koloru
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez bogdan64 » 23 lut 2013, o 07:39

Bardzo ważny jest duży ekran ,teraz standard to 5 cali, no i trzeba sie zdecydować na system operacyjny, pod Garmina podchodzą tylko mapy Garmina a na Windows zainstalujemy i AutoMapę i MapęMap do tego jeszcze potrzebna jest karta pamięci najlepiej 4 Gb. Natomiast na komórkę obecnie nie mam dobrej nawigacji, na Nokie fajna była Nokia Ovi. Mam natomiast program do nawigacji terenowej Trek Buddy.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez IraS » 23 lut 2013, o 07:53

Czy zamiast wywalać kupę kasy na dobrą i dużą nawigację nie lepiej użyć do tego tableta. Ekran duży, a przyda się oprócz nawigacji do wielu innych zadań. Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem.
IraS
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GPS - porady, wskazówki, traki, waypointy, sprzęt