Poza szlakami? Prośba o pomoc do znających Bieszczady jak...

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Poza szlakami? Prośba o pomoc do znających Bieszczady jak...

Postprzez Srubaa » 12 cze 2014, o 15:34

Witam,

trochę już po Bieszczadach polatałem:
- niebieski graniczny od Nowego Łupkowa, przez Balnice, Okrąglik, Rabią, Krzemieniec, Wołosate, Tarnice, Bukowe Berdo, Dwernik, Otryt;
- czerwony od Komańczy przez obie połoniny, Halicz, do Wołosate;
- czarny z Przełęczy Orłowicza praktycznie cały zrobiony;
- żółty z Rabiej do Zatwarnicy zrobiony;
- jasknie w Nasiczne zaliczone (kilkakrotnie).

Wiekszość z tych szlaków całościowo lub częściowo przeszedłem kilkakrotnie.

Może ktoś z Was polecić jakieś dobre trasy niekoniecznie szlakami?
Wdzięczny będę za pomoc.
Z niedzielnej łapanki nie jestem i mapą umiem się posługiwać.
Info może być na priv.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
I nie mogę się doczekać kiedy ponownie z Gdańska wyląduję w Wetlinie.
A nastąpi to za 7 dni!

Kuba B.
Srubaa
Stonka bieszczadzka

Re: Poza szlakami? Prośba o pomoc do znających Bieszczady ja

Postprzez jerzumarian » 12 cze 2014, o 16:22

A zatem, nieawno podawałem komus trasę na 2 tygodnie , gdzie połowa odcinków była bezszlakowa. zasygnalizuje Ci tylko nastepujące punkty: Bukowiec-Terka- Studene- Tworylne- Krywe, alej szlakiem spacerowym na Dwernik Kamień, Nasiczne- Koliba. Jest jeszcze okolica między przel Żebrak a Baligrodem, choć ostatnio szklakują tam z nadleśnictwa ostro. Polecam Ci Korbanię- piekna panoramka na Soline i Biesy Wysokie. Jak lubiszmapować, to zrób sobie trasę Terka- Korbania- Tyskowa- Durna-Łopiennik- Dolzyca. Bedziesz mial duzo okazji do wykazania się znajomością Topografii. Fajnie się jest poszwendac po Choceniu- trzeba dostac się do Cisowca i stamtąd na Choceń do kalnicy kolo Baligrodu i dalej naten przykkald na Kamionki albo na Suliłę. Na kamionkach piekny widok rozlegla panorama. tyle chaosu od jerza.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Przelotowy » 12 cze 2014, o 19:40

Jerzu dobrze mówi. Ja schodziłem z Durnej do Tyskowej, nawet trochę już za Durną w stronę Łopiennika gdy spodobał mi się widok na Tyskową zacząłem schodzić na przełaj w dół. Na początku było bezstresowo ale niżej zaczął się prawdziwy bieszczadzki las pocięty jarami i potokami, że myślałem-nie wydolę. Na dole wlazłem w morze pokrzyw w którym było jak w labiryncie. Co to była za ulga jak wyszedłem prosto na kapliczkę na Hyrczej.
Co do Żebraka to też mam doświadczenia z leśnymi ostępami i nie proponuję skracać drogi w pojedynkę. Jak masz orientację i mapę to wszędzie dasz radę ale jak mówię samemu jest dość dziko i lepiej mieć z kim powspominać bo przygody będą na pewno. Planując wyprawę w Bieszczady zawsze mam w myślach żeby załapać się na prawdziwy klimat w schronisku, bazie lub knajpce, chodzi o bajer z ludżmi.
Przelotowy
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Srubaa » 13 cze 2014, o 22:54

Dziękuję Panowie za rady!

jerzumarian od Dwernika przez Nasiczne (Siodło) do Koliby śmigałem. Kapitalna trasa. Pięknie tam jest.
Obok Nasiczne zwiedzałem jaskinie.

"Bukowiec-Terka- Studene- Tworylne- Krywe, alej szlakiem spacerowym na Dwernik Kamień" na pewno polecę. Na spokojnie do zrobienia, bez spinki w jeden dzień, prawda?

Na Korbani też nie byłem - dziękuję, zatem i Rerka- Korbania- Tyskowa- Durna-Łopiennik- Dolzyca machnę.
:)

Przełęcz Żebrak to na czerwonym między Chryszczatą a Jaworne?

A lataliście Panowie między Bukowym Berdem a Tarnawą Niżną?
Obnoga, Grandysowa Czuba na mapie wygląda ciekawie.

W każdym razie - wielkie dzięki!
:)
Srubaa
Stonka bieszczadzka

Postprzez Morales » 7 kwi 2015, o 23:11

Obnogę polecam, świetna panorama, z Bukowego dajesz przez Żoliby, tyle że musisz mieć na to glejt z parku, co w tej chwili jest praktycznie niewykonalne.
Morales
Stonka bieszczadzka

Postprzez gór mi mało » 19 sie 2015, o 21:08

Mnie też znudziły szlaki i chodzę pełnymi ścieżkami.
gór mi mało

Postprzez gór mi mało » 19 sie 2015, o 23:06

gór mi mało napisał(a):Mnie też znudziły szlaki i chodzę pełnymi ścieżkami.

Oczywiście ścieżki miały być polne ale komputer wie swoje.
gór mi mało

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi