Pożar w Hulskiem

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Pożar w Hulskiem

Postprzez Dzikie Dzieci » 27 gru 2012, o 16:58

Z tego, co czytaliśmy, to nie pierwsza próba podpalenia domu Henriego, Tym razem sprawcy byli skuteczni. Przeraża fakt, że swojsko-polska choroba, jaką jest zawiść, dotarła w takie odludzie.Cholera, przecież żeby tam dotrzeć, trzeba się namęczyć i to sporo.W jakim to umyśle zrodziło się tyle nienawiści ,aż tak wytrwałej? Co trzeba uczynić, żeby zasłużyć na taką nienawiść? Pomysł z oddolnym, społecznym "runem", choć naiwny i utopijny, jest niezły. Mamy 9 dni wolnego na początku maja. To co, spotykamy się przy pile i młotku?
Dzikie Dzieci
Stonka bieszczadzka

Postprzez alegorn » 27 gru 2012, o 17:10

ja myślę ze to od gospodarzy zależeć będzie... ale o ile nie będę miał problemów z wolnym - to nawet i chętnie sobie przypomnę stary fach.. z dziesięć lat już nie pracowałem na budowie... ale ponoć pewnych rzeczy się nie zapomina :]
choć zdobyć dobre drewno to może być pewien problem.... hmm o ile pamiętam to on mur pruski stawiał...więc mniej materiału tego potrzeba.. tyle że skoro bez jednego gwoździa - to straszna dłubanina.... (tzn czasochłonne)

w każdym razie nie ma problemu, mogę pomóc..
gdyby coś takiego się organizowało dajcie znać na @... alegorn [małpa] wp.pl

Jacek
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 27 gru 2012, o 18:03

Początek maja to dla mnie czas na Sudety...ale w okolicach 3 weekendu majowego bedę w okolicy...jesli tylko gospodarze zechcą, to choćby jakaś drobna pomoc finansowa.
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 28 gru 2012, o 10:38

Naocznych świadków nie było (Wigilia to "dobry" dzień dla dokonania przestępstwa), a sprawca - jak wiadomo - sam się nie przyzna.

Sugerowany tu wcześniej chuligański wyczyn miejscowych robotników leśnych -ja zdecydowanie wykluczam. To nie ten typ ludzi i nie ten kaliber przestępstwa. Zwłaszcza że (jak wynika z artykułu) było to działanie z premedytacją, po tym, gdy pierwsza próba podpalenia się nie powiodła.

Ale sprawcy należałoby chyba jednak poszukać w okolicy, być może nawet bliskiej. No bo komu tam by się chciało pchać z daleka, w Wigilię, aż do Hulskiego? Raz - że daleko, dwa - że w taki niezwyczajny dzień łatwiej obcego przybysza zauważyć i zapamiętać (musiałby przecież przejechać tam i z powrotem przez Dwernik, Chmiel i Zatwarnicę, a i samochód nieterenowy należałoby gdzieś za kościołem zostawić).

Przypuszczam, iż miejscowi powinni mieć wiedzę nt. ew. animozji pomiędzy H.S. a innym tubylcem. Tyle, że to dla policji tylko wiedza tzw. operacyjna, a do jej przekucia w wiedzę procesową - droga bardzo ciernista i daleka.

Szczęście w nieszczęściu, że spalony dom H.S. był ubezpieczony.
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez jerzumarian » 28 gru 2012, o 10:55

ja tam sobie tak tylko nabazgrałem, że szli chłopki z lasa i wpadli na gienialny w ich rozumieniu pomysł. Ale równie dobrze dom się mógl sam podpalić od wszechobecnej wokół zawiści... albo miłosci. Jedno i drugie żar wywołuje....
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez długi » 28 gru 2012, o 12:43

Stały Bywalec napisał(a):Ale sprawcy należałoby chyba jednak poszukać w okolicy, być może nawet bliskiej.

Zostaw szukanie sprawcy policji i prokuraturze. Takie "nieprecyzyjne" wskazanie to donos graniczący z pomówieniem. Jak "lud" uwierzy, to będzie o włos od samosądu i linczu.
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi

Postprzez tomg » 28 gru 2012, o 13:01

chciało by się żeby ich złapali ale......mam poważne wątpliwości a policja już raz ich OLAŁA!!!!
tomg
Stonka bieszczadzka

Postprzez łazik » 28 gru 2012, o 13:38

Dobre.Policja nie zdjęła odcisków palców z kanistrów,które zostały znalezione po listopadowej probie podpalenia.Pani z prokuratury tłumaczy się dobrem śledztwa.Jakim dobrem ja się pytam?
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 28 gru 2012, o 15:03

długi napisał(a):Zostaw szukanie sprawcy policji i prokuraturze. T

tak, pol.icja i prokuratura szuka. Po czesku.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez długi » 28 gru 2012, o 16:23

Nie wiem jak jest "po czesku". Sam zajmiesz się śledztwem? Sprawca już jest, Bywalec go wskazał, wystarczy teraz go ukarać, bo sądy też sądzą po czesku. Jest jakiś chętny?
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy