Pożar w Hulskiem

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Pożar w Hulskiem

Postprzez vm2301 » 28 gru 2012, o 17:32

Cieszy drogi Długi głos rozsądku, bo - jak zwykle - my Polacy jesteśmy specjalistami we wszystkich dziedzinach, również w sztuce detektywistycznej... wszak dowód "pojawia się, gdy ktoś o tym napisze", a jak pisze nie dla substancji dowodowej, a od tak sobie dla pisania, to przecież nikogo nic nie kosztuje ;)
Może wskażmy konkretnych ludzi, którzy mieli interes w spaleniu ich domu? Nie ma ich zbyt wielu, więc czemu nie ... przecież nie chodzi, żeby oskarżać, ale żeby sobie coś napisać ... ;)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez gór mi mało » 28 gru 2012, o 21:46

długi napisał(a):
Stały Bywalec napisał(a):Ale sprawcy należałoby chyba jednak poszukać w okolicy, być może nawet bliskiej.

Zostaw szukanie sprawcy policji i prokuraturze. Takie "nieprecyzyjne" wskazanie to donos graniczący z pomówieniem. Jak "lud" uwierzy, to będzie o włos od samosądu i linczu.

Niektórzy jednak już mają sprawcę a nawet zbiorowego -cały naród polski ! Wystarczy zagłębić się w komentarze linkowanej wcześniej gazety rzeszowskiej. Tu dla przykładu wypowiedź jednego z internautów
Sprawe trzeba nazwać po imieniu PolacyIP: 62.76.64.*
Gość: Takpoprostu 26.12.12, 22:24 Odpowiedz
to w 70 % narodek złodzieji pijaków i podpalaczy podobnie było w Jedwabnem - mordowano bo byli Żydami tylko dlatego zamknieto ich w stodole i podpalono, tu był podobny mechanizm charakterystyczny dla nacjonalistycznej polski podpalono ich bo byli Niemcami równi, może 30 % polaków ma szanse na reedukcje i mogą być jeszcze jako tako być wartosciowi dla świata i Europy pozzostałe 70 % dla nich ratunku niema to zwykła katofaszystowska zbrodnicza swołocz, z którą należałoby już dawno zrobić porządek, narodek wyrachowanych nacjonalistów. Jeszcze 20 lat temu katofaszewia musiała trzymać morde w kubeł ale przez Kaczynskiego stala sie bardziej odwazna i to są tego efekty. Typowe dla tego zachowń jest postępowanie prokuratury która umaża postepowanie wobec winowajców nacjonalistycznych wybryków założe się że teraz będzie podobnie

Z tego głupawego tekstu jednoznacznie wynika, że Niemca spalili polscy faszyści.
Boże ! Skąd się tacy głupole biorą i co robią w znienawidzonej przez siebie Polsce ?
.
gór mi mało
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez gór mi mało » 28 gru 2012, o 21:58

creamcheese napisał(a):Początek maja to dla mnie czas na Sudety...ale w okolicach 3 weekendu majowego bedę w okolicy...jesli tylko gospodarze zechcą, to choćby jakaś drobna pomoc finansowa.
Pozdrawiam

Przeglądając komentarze gazety rzeszowskiej natknęłam się na informację o galerii, którą prowadzi Pani Berenika żona owego Niemca.Wytwarza piękne przedmioty i wczoraj zamówiłam u niej parę zabawek zwierzątek. Dla mnie przyjemność a dla poszkodowanej pary jakaś kropla w morzu potrzeb. Podaję linka do galerii :
http://art.bieszczady.pl/
gór mi mało

Postprzez lidkru » 29 gru 2012, o 07:05

i to jest jakiś konkret :-)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez gór mi mało » 30 gru 2012, o 13:14

jerzumarian napisał(a):Tak sobie myślę- przeca na Hulskie trza kawałek drogi podjechać albo podejść po tych wertepach. Dookoła nikogo, niemalże. Widzę to tak- wraca sobie ekipa miejscowych "drwali" z roboty do swoich chrześcijańskich domostw. Wypijaja po drodze "barszczyk" zagryzają uszkami.... Wpada im do "głów" (takich pryszczy na szyjach) genialny pomysł, że przepedzą szkopa z ich ojczyzny, za to ze z ruskim na zmiane wzdłuz Sanu we wojnę drogi siłami najemników i niewolników budowali... oczywiście oni nie mysleli kto te drogi budował, wpadło im tylko do glowy że Jezusek to Polak i Katolik a oni będą tej polskości bronic na ojczystej ornej. i wzięli się za obronę.
A jesli nie podpalenie to co? Gwiazda betlejemska spadła i uderzyła w Hulskie? Toz Toska by chyba cos słyszała na Krywem....
W Zatwrnicy tez by cos słyszeli....
a może zwarcie instalacji elektrycznej- choć nie widzę na zdjęciach łączy elektrycznych, skrzynek itp...
Juz wiem... "To był gaz. Tak to był gaz, inaczej bym coś zauważył" - że zacytuję klasyka z Kingsize-u....
Ale Policja nasza i prokuratura wobec niewykrycia sprawców, sprawe umorzy. Zresztą, szukanie sprawcy to szukanie igły w stogu siana- okolice to przecie istna metropolia....

Ludzie ludziom podpalalają domy od lat. Raz z powodu zawiści raz z zemsty, czasem jest to działanie zorganizowane przez konkretne, wpływowe grupy osób. Należy się zastanowić dlaczego o jednym podpaleniu(jeśli to rzeczywiście było podpalenie a nie inna przyczyna jak w przypadku innych drewnianych domów, schronisk o czym często się słyszy choćby w Biesach) trąbią w różnych "gazetach" a o innych nie wspomina się wcale. Tu podrzucę przykład gdzie też spłonął dom drewniany na "zadupiu" z dwoma psami w środku. Ciekawe czy ktoś z tego forum słyszał o tej sprawie i jak wytłumaczyłby przyczyny.
http://niezalezna.pl/35868-splonal-dom- ... go-blogera
gór mi mało

Postprzez Stały Bywalec » 30 gru 2012, o 14:06

długi napisał(a):(...) Sprawca już jest, Bywalec go wskazał, wystarczy teraz go ukarać,(...)

Zadziwiasz mnie. Nikogo nie wskazywałem. Zmuszasz mnie, abym zacytował fragment swojego postu. Przeczytaj go jeszcze raz dokładnie:

"Ale sprawcy należałoby chyba jednak poszukać w okolicy, być może nawet bliskiej."

Dalej motywowałem to wigilijną datą przestępstwa. Napisałem, że taki niezwyczajny dzień raczej wyklucza przyjazd przestępcy z daleka.
I tylko tyle, i aż tyle.

Na przyszłość bądź więc łaskaw komentować tekst rzeczywisty (powyżej w tym wątku tematycznym - do sprawdzenia) a nie przez Ciebie urojony.
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez gór mi mało » 30 gru 2012, o 14:45

Może też być tak, że podpalił ktoś miejscowy na zlecenie innej osoby. Wskazuje na to próba wcześniejszego podpalenia (ostrzeżenie?). To poszkodowane małżeństwo jest w posiadaniu sporej działki i możliwe, że ktoś mający wobec tego miejsca swoje plany, chce ich w ten sposób skłonić do decyzji sprzedaży ziemi.
gór mi mało

Postprzez długi » 30 gru 2012, o 17:03

Stały Bywalec napisał(a):
długi napisał(a):(...) Sprawca już jest, Bywalec go wskazał, wystarczy teraz go ukarać,(...)

Zadziwiasz mnie. Nikogo nie wskazywałem. Zmuszasz mnie, abym zacytował fragment swojego postu. Przeczytaj go jeszcze raz dokładnie:
"Ale sprawcy należałoby chyba jednak poszukać w okolicy, być może nawet bliskiej."
Dalej motywowałem to wigilijną datą przestępstwa. Napisałem, że taki niezwyczajny dzień raczej wyklucza przyjazd przestępcy z daleka.
I tylko tyle, i aż tyle.
Na przyszłość bądź więc łaskaw komentować tekst rzeczywisty (powyżej w tym wątku tematycznym - do sprawdzenia) a nie przez Ciebie urojony.

Bywalcze, nie gniewaj się, może za szybko napisałem.. to też efekt emocjonalnego podejścia. Nie bąknął bym słowem, gdyby rzecz cała miała miejsce w Warszawie np. na Wiśniowej, a bliska okolica to pół Mokotowa. Ilu ma sąsiadów Henry? Ilu was? RAZ! Już na innych forach, komentarzach do artykułu wskazano sprawcę inicjałami, bądź nawet pełnym imieniem. Co za różnica, czy "z bliskiej okolicy", czy "P". Ilu mieszkańców liczy ta bliska okolica? Ilu tam mieszka "P"?
Przepraszam Cię, nie chciałem Cię urazić i jeżeli tak się stało, to proszę wybacz.
Pozdrawiam serdecznie
Długi
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi

Postprzez Stały Bywalec » 1 sty 2013, o 19:33

Nie gniewam się.
Okolica siedliska H.S. to (na wszelki wypadek wymieniam w porządku alfabetycznym) miejscowości: Chmiel, Hulskie, Krywe, Sękowiec i Zatwarnica.
"Bliskiej okolicy" już imiennie nie wskazuję, ale za to podkreślam, iż o niej napisałem jedynie "być może nawet".
I tyle. :lol:

I w ogóle są to nasze, na forum, rozważania teoretyczne. W wersję o umyślnym podpaleniu wierzę tylko dlatego, że dom był bez elektryczności i gazu, a dłuższa nieobecność gospodarzy wykluczała pożar z powodu pieca czy paleniska kuchennego.
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez długi » 2 sty 2013, o 11:40

W wersję o podpaleniu też wierzę, bo jest bardzo prawdopodobna (wymieniłeś dość powodów).
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy