Pożar w Hulskiem

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Pożar w Hulskiem

Postprzez mazg » 2 sty 2013, o 20:52

to oczywista tragedia,bardzo im współczuję.Teraz pozostaje mieszkać na odludziu ze strachem co przyniesie kolejna noc. Mam nadzieję, ze starczy im wytrwałości. Czy kupując ziemię mieli może jakiś konkurentów?
mazg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 3 sty 2013, o 19:22

szukanie po czesku to pie...lenie. I takie podejście do sprawy polskich organów scigania widzę. Jesli był to samozapłon, to jak juz wczesniej napisałem szukałbym przyczyn w gwieździe betlejemskiej. A ta byc może rypła w dom niemca na ziemi polskiej, z królem i królową- też Polakami, jak twierdzi wielu prawdziwych polaków, szczególnie tych najbardziej prawych.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez gór mi mało » 3 sty 2013, o 21:10

Sprawa jest bardzo ciekawa bo właściwie tak nie do końca był to dom Niemca. 30 hektarowa działka została kupiona przez fundację "Plemię Sanu" z kapitałem założycielskim 1200 zł. Ziemia stanowi użytek ekologiczny i właściwie nie jest przeznaczona pod zabudowę . Henri z przyjacielem zakładając fundację w 2000 roku mieli na celu prowadzenie tam rolnictwa ekologicznego i założenie wioski o charakterze multikulturowym( między innymi mongolskie jurty). Fundatorem nie jest Henri, zapewne z powodu przepisów o możliwości zakupu ziemi w Polsce przez cudzoziemców. W postawionym przez siebie domu(pruski mur) nie założył prądu i gazu toteż zimy spędzał z rodziną w Niemczech. Wnioskuję z tego, że nie zamierzał tak naprawdę "zapuścić korzeni" w Hulskim.
http://san-tribe.free.ngo.pl/artykul.html
http://san-tribe.free.ngo.pl/statut_plemie_sanu.html
gór mi mało

Postprzez Sonka » 4 sty 2013, o 09:37

Gratuluję odwagi cywilnej. Wreszcie ktoś zaczyna mówić o podstawowej sprawie. To teren cenny przyrodniczo, wyłączony z zabudowy. O wybudowaniu domu przez Henriego nie wiedzą ani w gminie, anie w starostwie. Mamy do czynienia ze złamaniem prawa budowlanego. Bardzo współczuję pogorzelcom, ale to nie zmienia faktu, że tego domu nie można odbudowywać.
Grudzień upłynął w gminie Lutowiska pod znakiem pożarów. W Bereżkach w obrębie jednego domostwa trzy razy paliło się, to są ludzie naprawdę biedni, mają chore dziecko, ale nieprzebojowi. O ich tragedii wszyscy milczą. Cóż sensacyjnego jest w tym, że biedna rodzina z bardzo chorym dzieckiem nie ma gdzie mieszkać. W samą Wigilię w gminie Lutowiska doszło do 2 pożarów. Nie wyciągałabym żadnych pochopnych wniosków co do sprawców podpalenia. Nie sugerowałbym się konfliktem w dolinie Sanu.
A przede wszystkim pragnę aby ten cenny teren został włączony do BdPN.
Sonka
Zbanowany

Postprzez KFranczak » 4 sty 2013, o 13:30

Ciekawe. Zastanawiam się jak można ubezpieczyć samowolę budowlaną?
KFranczak
Stonka bieszczadzka

Postprzez gór mi mało » 4 sty 2013, o 14:45

To fragment wyżej linkowanego przeze mnie wywiadu z Henrim, w którym on sam porusza temat zabudowy zakupionych przez fundację terenów :
"W 2000 r. powstała "Fundacja Plemię Sanu". Kupiła w Hulskiem od prywatnego właściciela 30 hektarów gruntów. Jest jednak problem - to użytki ekologiczne, nieprzewidziane pod zabudowę - Wierzę, że będzie można zmienić ich przeznaczenie - mówi Henri. - W kołcu w Hulskiem mają osiedlić się ludzie, dla których natura to największa miłość."
Nie wiem, może udało się fundacji tak wpłynąć na władze gminy Lutowiska, że zmieniły klasyfikację gruntów ?
gór mi mało

Postprzez browar » 4 sty 2013, o 14:59

KFranczak napisał(a):Ciekawe. Zastanawiam się jak można ubezpieczyć samowolę budowlaną?

Można, sam to ostatnio zrobiłem ;)
browar

Postprzez gór mi mało » 4 sty 2013, o 15:02

[quote="Sonka"]
...Grudzień upłynął w gminie Lutowiska pod znakiem pożarów. W Bereżkach w obrębie jednego domostwa trzy razy paliło się, to są ludzie naprawdę biedni, mają chore dziecko, ale nieprzebojowi. O ich tragedii wszyscy milczą. Cóż sensacyjnego jest w tym, że biedna rodzina z bardzo chorym dzieckiem nie ma gdzie mieszkać. W samą Wigilię w gminie Lutowiska doszło do 2 pożarów..."
Otóż to ! Media nie są zainteresowane tragedią polskich rodzin, którym spaliły się domy tylko przedstawianiem Polaków jako ksenofobów podpalających dom Niemca. Chodzi o utrwalenie w społeczeństwie niskiego mniemania o Polakach czyli o sobie samych.
Swoją drogą jesteśmy mało przebojowi. Niemiec miał marzenie i realizuje je przy pomocy Polaków zakładając fundację i projektując wioskę ekologiczną a my nie potrafimy szybko pomóc biednym ludziom-rodakom, wspomnianym przez Ciebie.Oni nie mają innego domu w którym mogą zamieszkać więc ich sytuacja jest bez porównania gorsza niż polsko-niemieckiej rodziny.
Powinien być podany numer konta , na który moglibyśmy wpłacać i ci ludzie powinni mieć odbudowany dom o wiele ładniejszy niż przedtem.
gór mi mało

Postprzez andrzej627 » 4 sty 2013, o 16:15

gór mi mało napisał(a): Media nie są zainteresowane tragedią polskich rodzin, którym spaliły się domy tylko przedstawianiem Polaków jako ksenofobów podpalających dom Niemca. Chodzi o utrwalenie w społeczeństwie niskiego mniemania o Polakach czyli o sobie samych.

Wszystkie? A co na ten temat mówi Radio Maryja? Też nie jest zainteresowane tragedią polskich rodzin?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez KFranczak » 4 sty 2013, o 16:18

browar napisał(a):Można, sam to ostatnio zrobiłem ;)

Czyli można, ale co potem z wypłatą odszkodowania?
coś tam cośtam napisał(a): Niemiec miał marzenie i realizuje je przy pomocy Polaków zakładając fundację i projektując wioskę ekologiczną a my nie potrafimy szybko pomóc biednym ludziom-rodakom

Nie mieszałbym do tego Niemców a co do pomocy biednym ludziom-rodakom to My Polacy potrafimy.
KFranczak
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy