Pożar w Hulskiem

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Pożar w Hulskiem

Postprzez henrypolak » 7 sty 2013, o 01:59

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do STOWARZYSZENIE SPOŁECZNE "DZIECIOM BIESZCZADZKIEJ SZKOŁY W ZATWARNICY "
Należy to połączyć z statutem " FUNDACJA PLEMIĘ SANU "
Jak by jeszcze komu było mało to niech sobie poczyta o "RAINBOW - TĘCZOWA RODZINA "
Wszystkie te stowarzyszenie i fundacje łączy nasz pogorzelec z Hulskiego niejaki HENRI.
Oczywiście to nic złego , ale czytając jego życiorys i biografię ( kilkoma artykułami służę dla zainteresowanych - jego własne słowa ) , tak się nie zachowuje człowiek który pragnie ciszy i spokoju ( wyrzeka się tel. komórkowego - może komuś podać jego numer )
Dziś po tym co mogłem przeczytać i z czym się zapoznałem to wielka ściema i fałsz.
PS. każde legalnie działające stowarzyszenie lub fundacja musi mieć tzw. KRS ( zgodnie z dostępem do informacji publicznej można się zapoznać chociażby ze składem założycielskim , zarządem , kto był fundatorem , majątkiem , profilem działalności ).
Np. gospodarzem i właścicielem na 30 ha - HULSKIE nie jest HENRI tylko fundacja PLEMIĘ SANU ( statut mówi o stworzeniu tam tzw. wioski ekologicznej - w centrum strefy prawnie chronionej - otulina parku bieszczadzkiego ) połączcie to ze zlotami po kilka set lub nawet tysięcy ( jak sami się chwalą ) tzw. " TĘCZOWEJ RODZINY " i gdzie na HULSKIM.
Internet to potęga poszukajcie wpisów i opisów co się dzieje na takich zlotach. ( Jak dla mnie to wygląda na niewłaściwy kierunek - domysły pozostawiam do interpretacji )
henrypolak
Stonka bieszczadzka

Postprzez miro65 » 7 sty 2013, o 18:00

zatwarnica-hulskie-t704-50.html
Problem powrócił po dwóch latach.
miro65
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 8 sty 2013, o 10:50

Po dwóch latach powrócił na forum. Natomiast negatywne komentarze turystów odnośnie tamtego terenu pojawiały się dużo wcześniej. Jeszcze zanim powstała ta ścieżka, czyli za czasów ścieżki poprzedniej (zielonej) prowadzącej przez Hulskie a następnie "skasowanej". Jeszcze wtedy mało kto wiedział że Henry istnieje. I tu się akurat P. nie dziwię, że gonił ludzi.

Nowa ścieżka - o ile mówią prawdę ci, którzy ją znakowali - nie biegła przez teren prywatny (nie zdążyłem jej zobaczyć w terenie). Jeśli biegła przez rezerwat, no to wolno było ją tak poprowadzić skoro było uzgodnione z LP i WFOŚiGW - na tym polega udostępnianie rezerwatu - można się w nim poruszać po znakowanych trasach. Ale to akurat mało ważne bo rezerwat na Hulskiem właściwie zahacza o sam "cypel", czyli jest na lewym brzegu Hulskiego i lewym brzegu Sanu. Młyn i dojście do niego oid Zatwarnicy sa poza rezerwatem. Tu kilka komentarzy z tamtego okresu: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /334639271

Wniosek jest taki, że przeszkadza sam ruch a nie ruch po prywatnym terenie. Prywatny teren można ogrodzić, jeśli się nie chce, aby ktoś po nim łaził. Co do reszty to się dziwię, bo ruch turystyczny jest tam żaden. Można oczywiście ruch w tej dolinie znacznie zwiększyć, np. poprzez "genialny" pomysł włączenia tych terenów do BdPN :D

Co do Chaty bojkowskiej w Zatwarnicy to próbuję, ale nie jestem w stanie zrozumieć niektórych wcześniejszych komentarzy, bo nie chce mi się wierzyć, że ktoś mógł zakładać, że dzięki temu będzie tam więcej turystów - rzekome korzyści mieszkańców (noclegi, itp.). Jedną atrakcją można przyciągnąć turystę na chwilę (CKE Myczkowce, ogród biblijny, zagroda żubrów, kolejka). Ale żeby przyjechał i został na dłużej, trzeba niestety dać mu znacznie więcej.
Piotr_S
Administrator

Postprzez gór mi mało » 8 sty 2013, o 17:53

Piotr napisał : ..."Co do Chaty bojkowskiej w Zatwarnicy to próbuję, ale nie jestem w stanie zrozumieć niektórych wcześniejszych komentarzy, bo nie chce mi się wierzyć, że ktoś mógł zakładać, że dzięki temu będzie tam więcej turystów - rzekome korzyści mieszkańców (noclegi, itp.). Jedną atrakcją można przyciągnąć turystę na chwilę (CKE Myczkowce, ogród biblijny, zagroda żubrów, kolejka). Ale żeby przyjechał i został na dłużej, trzeba niestety dać mu znacznie więcej."
Oczywiście sama chata nie przyciągnie turystów na dłużej ale gdyby była czynna codziennie i odbywały się w niej częściej ciekawe imprezy związane z kulturą czy przyrodą regionu to pewnie informacje o tym przysporzyłyby zainteresowania całej Zatwarnicy. Ta mała wioska mogłaby stać się ważną bazą wypadową w tzw."dzikie Bieszczady" oraz na Dwernik-Kamień i Połoninę Wetlińską. Ma bardzo dobre położenie tylko braki w infrastrukturze turystycznej. Mieszkańcy na pewno skorzystaliby na tym bo powstałyby miejsca pracy,lepsze możliwości dla agroturystyki oraz więcej połączeń PKS.
Oczywiście istnieją obawy, że wtedy najdzikszy zakątek Bieszczadów straciłby wiele na uroku. Niestety żywiołowy rozwój turystyki nie korygowany przez mądre plany zagospodarowania ,często do tego prowadzi. Myślę jednak, że Zatwarnica ze swym potencjałem ma przed sobą przyszłość.
gór mi mało
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez gór mi mało » 8 sty 2013, o 18:08

miro65 napisał(a):http://bieszczadzkieforum.pl/zatwarnica-hulskie-t704-50.html
Problem powrócił po dwóch latach.

No,no. Prawdę mówią, że ten zakątek to prawdziwe, dzikie Bieszczady. Opisywany krewki jegomość traktujący zbłąkanych turystów lagą mógłby robić za atrakcję turystyczną dla ludzi o mocnych nerwach i szybkich nogach. Niestety, to nie żarty tylko rzeczywistość
Dziwi, że ktoś w ogóle może popierać takie zachowanie a tym bardziej cieszyć się, że sporo ludzi zniechęci się do odwiedzania Hulskiego. Dziwię się pani L....
Przypomina mi się odpowiedź sołdata na granicy z byłym ZSRR. Kiedy Polacy zapytali czemu nie remontują dziurawej drogi otrzymali odpowiedź - żebyście nie chcieli tu(do Lwowa) więcej przyjeżdżać.
To się nazywa - słowiańska gościnność w stylu sowieckim.
gór mi mało

Postprzez Justyna.A.G. » 11 sty 2013, o 20:30

Piotr_S napisał(a): Jedną atrakcją można przyciągnąć turystę na chwilę (CKE Myczkowce, ogród biblijny, zagroda żubrów, kolejka). Ale żeby przyjechał i został na dłużej, trzeba niestety dać mu znacznie więcej.

Akurat z tymi porównaniami trafiłeś jak kulą w płot, a już zwłaszcza Myczkowce... (ale to nie dyskusja na ten wątek)

Co zaś się tyczy Zatwarnicy i okolic to warunki są tylko "gospodarza" brak...
Justyna.A.G.

Postprzez Piotr_S » 11 sty 2013, o 21:39

Justyna.A.G. napisał(a):Akurat z tymi porównaniami trafiłeś jak kulą w płot, a już zwłaszcza Myczkowce... (ale to nie dyskusja na ten wątek)

Nieważne, bo to tylko dla przykładu, może Myczkowce rzeczywiście z racji położenia, bazy, itp. - ale po części te atrakcje takie są. Autokar zajeżdża, pooglądali, pojechali dalej. A ile tam przyjeżdża na dłużej to osobna sprawa. Zatwarnica na razie nie ma na to szans, bo to inny rodzaj atrakcji - mało popularny póki co. "Trendy" są jakie są, co nie znaczy że w przyszłości nie będzie lepiej. Będzie, ale dużo czasu trzeba.
Piotr_S
Administrator

Postprzez browar » 11 sty 2013, o 21:46

Piotr_S napisał(a):"Trendy" są jakie są, co nie znaczy że w przyszłości nie będzie lepiej. Będzie, ale dużo czasu trzeba.

Co masz na myśli ??
browar

Postprzez Justyna.A.G. » 11 sty 2013, o 23:45

Inny rodzaj atrakcji, może i tak, ale jest las,rzeka, widoki, bogata flora i fauna, i historia... tu też zaczynają się schody, ja bym chciała zwiedzić Hulskie, Krywe, potem ścieżką nad Sanem na Tworylne, ale się boję że się zgubię, a te ponoć pokrzywy po pas też nie zachęcają... może mi polecisz jakieś broszurki ze ścieżkami? hmm:)
Reklama dźwignią handlu, a trendy też można poniekąd kształtować.
Justyna.A.G.

Postprzez Sonka » 12 sty 2013, o 06:57

Całe Bieszczady opasać siecią ścieżek pseudoedukacyjnych, nawet wytyczyć je na terenie ostoi. Unia bogata, da kasę, kilka osób sobie na tym zarobi, błysną flesze, może nawet w lokalnej gazetce o tym napiszą, a i pochwalimy się. Na tej zasadzie jak opisał to miro: Chwalą nas. Kto? Ja ciebie, a ty mnie. A co potem? Ostoi nie będzie, pokrzyw nie będzie, bo i po co, czas zatrze ślady ścieżek, chyba, że następna grupa interesu zdobędzie kolejne pieniądze unijne na ich rewitalizację. Znowu kilka osób na tym zarobi, gazetka być może opisze, będą nas chwalić jako wielkich społeczników. Interes kreci się. Przy okazji zostanie zniszczona unikalna w skali Europy flora i fauna. O ile dane podane na facebooku na naszej Grupie Bieszczady są prawdziwe to tam jest ostatnia ostoja węża Eskulapa, Lucy twierdzi, że w całej Polsce jest 200 osobników tego rzadkiego gatunku. Są tam wilki i niedźwiedzie, gniazduje orzeł przedni itd.
Mam pytanie do Miro, chyba dobrze orientuje się w tutejszych zawiłościach. Ile już pieniędzy pochłonęła ta dolina, ile kasy poszło na ścieżki, chatę itd.? Jakie są tego efekty? Ile osób jest na festynach, tutejszych imprezach. Byłam w ub. roku, widziałam garstkę. Podobnie na innych. Do kogo to jest zaadresowane? Program nieciekawy, typowe wiejskie imprezy, które urastają do rangi wydarzeń. Znowu dzięki zasadzie, chwalą nas. Tu jeszcze czasami swoje grosze dołoży Lucy, którą wezwą koledzy telefonicznie i na forach mamy propagandę sukcesu, świetną imprezę, ludzi walą tłumami. A siermiężna rzeczywistość skrzeczy, jak odejmie się turystów, których Lucy każe nam tam zaprowadzić to pozostanie 20 osób.
Sonka
Zbanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy