Praca wolontariusza w schronisku

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Praca wolontariusza w schronisku

Postprzez sir Peter » 16 mar 2011, o 20:17

Witam!
Nie wiecie czasem czy można załapać się do któregoś z bieszczadzkich schronisk na wolontariat? Wystarczy żeby było gdzie spać i jakieś jedzenie, no może od czasu do czasu nieco wolnego, co by w góry ruszyć. Byłbym wdzięczny za informacje.
sir Peter

Re: Praca wolontariusza w schronisku

Postprzez Barnaba » 17 mar 2011, o 00:06

http://www.jaworzec.eu/praca.php
Google Panie: bieszczady schronisko praca, 5 link. Ale nie dzwoniłem czy aktualne :)
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez sir Peter » 17 mar 2011, o 08:25

Widziałem ten link. Niestety odpada:

Doświadczenie z końmi konieczne.
sir Peter

Postprzez Piotr_S » 17 mar 2011, o 08:45

Bazowego szukają na bazie Rabe. Namiary znajdziesz na http://www.skp4.pl/modules.php?name=New ... icle&sid=9
Piotr_S
Administrator

Postprzez sir Peter » 17 mar 2011, o 15:00

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Na pewno podzwonię tu i tam.

A nie wiecie jak jest z Chatką Puchatka? Zdaję sobie sprawę, że nie ma prądu ani wody, ale strasznie pociąga mnie to schronisko.
sir Peter

Postprzez laszlo » 17 mar 2011, o 19:27

Na połoninie jest Lutek z Dorotą a praca tam w sezonie to męczarnia i użeranie się z tłumem ludzi. Lepiej już zatrudnij się na jakimś straganie w Solinie. Ludzi tyle samo. Co do Bazy Rabe to nie jest to wolontariat. Bazowy otrzymuję dietę, która w skrajnych przypadkach dochodzi do 10zł za dobę :) Zawsze coś. Miejsce jak najbardziej godne polecenia a ponieważ chętnych mało to pewnie przyjmą Cię z radością
laszlo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez IraS » 17 mar 2011, o 19:41

Z tego co wiem Lutek z Dorotą dobierają do pomocy ludzi poleconych przez znajomych itp, ale bardzo często Michał z Bacówki Pod Małą Rawką szuka ludzi do pomocy.
IraS
Administrator

Postprzez sir Peter » 17 mar 2011, o 19:58

Tłumy ludzi to właśnie coś, czego staram się unikać. Dlatego też odpuściłem sobie tatrzańską Głodówkę, a wybrałem Bieszczady. Co prawda jeszcze nigdy nie pracowałem w schronisku, ale mam nadzieję, że nie będzie to dużą przeszkodą. Pracy się nie boję, warunków trudniejszych tym bardziej, na zarobku mi nie zależy. Mieszkam w stolicy i co roku po prostu muszę przynajmniej dwa razy odreagować w górach trudy m.in. studiów.

Na czym polega zajęcie bazowego?
sir Peter

Postprzez Barnaba » 18 mar 2011, o 00:15

Fiu fiu, a taki szorstki byłem z początku.
Praca bazowego pewnie podobnie co schronisko czyli dbanie o obiekt, i o to aby turysty mogły przy ciepłym klapnąć, ogarnianie kwestii ogólnych też pewnie.

Jak chcesz spokój to Jaworzec polecam
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 18 mar 2011, o 08:26

tez polecam. Zadzwoń, zapytaj, a koni się nie bój. Jak byłam w zeszłym roku, to rozmawialiśmy z gospodarzami na temat wolontariatu, i oni są bardzo otwarci na potencjalnych chetnych. Pewnie, że pomocnik do koni zdałby się, ale "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma"
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi