Prawdziwe Bieszczady

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Re: Prawdziwe Bieszczady

Postprzez hadamlicz1 » 23 sty 2012, o 16:12

To w Bieszczadach znowu grasują bandy ?
Nic mnie tak nie męczy, jak niechodzenie po górach!
Hadamlicz
hadamlicz1
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez kresowiak » 23 sty 2012, o 17:11

Bandy, ale przyjazne nie pozwalajace wypasc z drogi, no chyba ze ktos ma niesamowite umiejetnosci, co jak widac zdarza sie .
kresowiak

Postprzez Piotr_S » 23 sty 2012, o 19:01

kresowiak napisał(a):Bandy, ale przyjazne nie pozwalajace wypasc z drogi

Mogą jeszcze zdarzyć się miejscami bandy nieprzyjazne, które przewracają się na Bogu ducha winnych kierowców i utrudniają im życie jak tylko mogą - niczym owe żmije, co to latem zwijają się w kłębek i staczają z połonin prosto na idących szlakiem, niczego się niespodziewających turystów.

A tak poważnie - dobrze, że paru osobom jeszcze póki co poczucie humoru obce nie jest. Rozumiem też, że ktoś mógł być sfrustrowany i pod wpływem emocji i przeżyć w danej chwili postanowił się na kimś "wyładować" :)

Póki co nie daję nikomu rad, gdyż nie czuję się kompetentny. To co napisałem, za "radę" mógłby wziąć jedynie wyjątkowo niepoważny kierowca. Bo rada dla kierowców jest tylko jedna: prędkość ma być dostosowana do warunków panujących na drodze! Na drugim miejscu własne umiejętności oraz samochód jakim się poruszamy oraz znajomość jego zachowania na takiej nawierzchni. Biała droga jest białej drodze nierówna. Jeszcze w środę była ładna biała trasa, podobnie w czwartek - charakteryzująca się dobrą przyczepnością, gdzie można sobie pozwolić na więcej. Potem każdego dnia przybywało po 10cm. Wystarczy że po tym przejadą piaskarki i posypią solą i warunki diametralnie się pogarszają. Tak tak - pogarszają, nie polepszają. Polepszą się jak sól wytopi śnieg i będzie czarno, natomiast sypanie soli powoduje powstawanie brei, która jest bardzo niebezpieczna i niejeden się przeliczył jak na takiej mazi wylądował w rowie. Na tym przyczepność jest bardzo mizerna, choćby na najlepszych zimówkach. Natomiast z moich obserwacji wynika, że najczęstszą przyczyną owego w rowie lądowania, jest brak doświadczenia, które skutkuje (w niespodziewanych sytuacjach) reakcją polegającą na wciśnięciu hamulca do dechy i czekaniu na rozwój wypadków. To jedna z gorszych rzeczy, jakie można na takiej nawierzchni robić. I wylecieć nawet przy 40km/h, a potem szukać winnych. Np. że śnieg był za śliski.

Bardzo się jednak cieszę, że nie napisałem, iż jest tak piękna zima, że turyści mogą skakać z okien pensjonatów. Najlepiej od drugiego piętra w górę. Miałbym jak widzę parę osób na sumieniu ;)

Pozdrawiam zimowo
Bałwan śniegowo-drogowy
Piotr_S
Administrator

Postprzez jerzumarian » 23 sty 2012, o 20:36

i jeszcze trzeba było napisc ze można przez soline po lodzie przejechac do Victoriniego
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez PaweleS » 24 sty 2012, o 07:27

Piotr_S napisał(a):jest tak piękna zima, że turyści mogą skakać z okien pensjonatów. Najlepiej od drugiego piętra w górę.

Pozdrawiam zimowo
Bałwan śniegowo-drogowy

Piotrze! I Ty takie rzeczy piszesz :D
Chcesz mieć kogoś na sumieniu ;)
:lol:
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez kresowiak » 24 sty 2012, o 09:27

Zachecony do uprawiania zimowych sportow ekstremalnych, probowalem wczoraj skoczyc z szostego pietra w gore.No coz, nie udalo sie, wyladowalem na d.... obok krzesla na ktorym siedzialem/co ja jadam ze tak pieknie gadam/.Dlatego tu jeszcze jestem caly i zdrowy. Pozdrawiam wszystkich "wyczynowcow" zimowych.
kresowiak

Postprzez andrzej1963 » 24 sty 2012, o 19:34

Miejscowi rzeczywiscie jezdza w Bieszczadach szybko, ale bezpiecznie. Szybciej od nich jezdza tylko auta z "W" na poczatku rejestracji, ale one czasem ladują w rowie. Całe szczęscie, że kierowcy piaskarek są na tyle uprzejmi i wyciagają kogo popadnie z rowów. Nie nauczyłem sie, niestety, jeszcze wklejac zdjęc, wiec relacja to może dopiero z kolejnej wyprawy......hehe. Specjalne podziękowania dla Państwa Agaty i Leszka Sirków (nie napiszę nazwy domu, żeby nie robic reklamy) z Dwernika za Bieszczadzką atmosferę i za sympatyczne "wieczory literacke".....(prosze nie mylic literatury z literatka)
andrzej1963
Stonka bieszczadzka

Postprzez andrzej1963 » 24 sty 2012, o 19:56

Miejscowi rzeczywiscie jezdza w Bieszczadach szybko, ale bezpiecznie. Szybciej od nich jezdza tylko auta z "W" na poczatku rejestracji, ale one czasem ladują w rowie. Całe szczęscie, że kierowcy piaskarek są na tyle uprzejmi i wyciagają kogo popadnie z rowów. Nie nauczyłem sie, niestety, jeszcze wklejac zdjęc, wiec relacja to może dopiero z kolejnej wyprawy......hehe. Specjalne podziękowania dla Państwa Agaty i Leszka Sirków (nie napiszę nazwy domu, żeby nie robic reklamy) z Dwernika za Bieszczadzką atmosferę i za sympatyczne "wieczory literacke".....(prosze nie mylic literatury z literatka, chociaz i ta krązyła)
andrzej1963
Stonka bieszczadzka

Postprzez nicpon » 25 sty 2012, o 12:51

Weszłam tu na chwilkę aby zapytać o nocleg w Ustrzykach Górnych w okolicach 8-10.02.2012 - skoro Caryńska nieczynna - napiszcie co byście polecili.
Natomiast uśmiałam się co niemara czytając posty, wychodzi na to , że Piotrek_S to bandyta :D - wyskakuje z okien w schroniskach, jeździ 100 km/ godz i obija się z bandami :) :) :) .

Ps. Współczuję osobom bez poczucia humoru.

Pozdrawiam,
Ania
nicpon
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 26 sty 2012, o 10:12

Z czystym sercem w Ustrzykach G mogę Ci polecić goprówkę czyli stację GOPR, noclegi zamawiasz przez Sanok.
lucyna
Zbanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Noclegi