Prawdziwe Bieszczady

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Prawdziwe Bieszczady

Postprzez andrzej1963 » 3 sty 2012, o 12:03

Czy ktos z Panstwa móglby mi polecic godne zatrzymania sie miejsce? Nie chce zwiedzac uznanych kurortów, a i miasta mam dosc, nie szukam kafelków na scianach,WiFi i podobnych nowoczesnych dupereli, szukam klimatu bieszczadzkiego. Moze wiec gdzies, posród nowoczesnej szmiry uchowal sie jeszcze dom stylowy, gdzie gospodarze mili, nie nowobogaccy i moze tubylcy..... Nie ukrywam, ze wywołuje do tablicy ludzi pokroju "eksperta bieszczadzkiego", moja droga w Bieszczady to 1000 km., wiec za rozczarowania nie place.Bylbym wdzieczny za informacje na pw.
andrzej1963
Stonka bieszczadzka

Re: Prawdziwe Bieszczady

Postprzez lucyna » 3 sty 2012, o 12:15

Standard kiepski ale miejsce ma swój klimat. Prawdziwe Bieszczady odnajdziesz w Balnicy. Schronisko z duszą, a okolica jest słynna z powodu "dzikości", to ulubione miejsce naszych fotografików przyrody. Klimat okolicy najlepiej oddają zdjęcia Grzegorza Leśniewskiego http://www.foto-ptaki.pl/index.php?opti ... Itemid=338

Klimat bieszczadzki jest jeszcze w Tarnawie, standard schroniska niski ale okolica cudna, ludzie wyjątkowi i gościnni.
vide zdjęcia kumaka a-takie-tam-polazegowska-t158-230.html
No i Krywe, tu rządzi Tośka , ta dzicz jest w relacji Otroka relacja-raczej-maloslowna-t1207.html
Standard wysoki ale fajni ludzie, Sosnowy Dwór w Kalnicy.
lucyna
Zbanowany

Postprzez smoczyszlak » 3 sty 2012, o 12:32

Prawdziwe Bieszczady, powiadasz??? 8-)

A tak nieco bliżej, czego oczekujesz po takiej wyprawie, bo to dla każdego coś innego...

Może na początek powiedz jakim transportem będziesz dysponował i czy zasuwanie wielu kilometrów piechotą z braku komunikacji /no poza stopem/ wchodzi w rachubę? I kiedy planujesz wyjazd?

Pozdrawiam Smoczy Szlak
smoczyszlak
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 3 sty 2012, o 12:38

Tfu Sosnowy Dwór jest w Krywem=Krzywem http://www.sosnowydwor.pl/

Relacja Otroka pokaże Ci w dużej mierze wszystkie wymienione przeze mnie miejsca.
lucyna
Zbanowany

Postprzez andrzej1963 » 3 sty 2012, o 12:44

Jade ze Szczecina samochodem. Tak jak napisałem wczesniej....szukam klimatu miejsca, a klimat tworza ludzie. Nie interesuje mnie cepeliada.
andrzej1963
Stonka bieszczadzka

Postprzez kresowiak » 3 sty 2012, o 13:03

Zajedz na Krzywe/k Cisnej.Obok przystanku PKS w prawo do gory przez tory kolejki waskotorowej.Wybor miejsc noclegowych spory , od agroturystyki do willi i dworu, standart i ceny zroznicowane.Najwiekszy atut to najpiekniejsze widoki na cale pasmo polonin az po Tarnice.Rzut beretem na Male i Duze Jaslo, oraz Okraglik.Polecam.
kresowiak
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez hadamlicz1 » 3 sty 2012, o 21:00

Byłeś kiedyś w Bieszczadach?
Nic mnie tak nie męczy, jak niechodzenie po górach!
Hadamlicz
hadamlicz1

Postprzez andrzej1963 » 3 sty 2012, o 21:17

Ba.........gdybym był, sam juz bylbym madry
andrzej1963
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 4 sty 2012, o 06:03

kresowiak napisał(a):Zajedz na Krzywe/k Cisnej.Obok przystanku PKS w prawo do gory przez tory kolejki waskotorowej.Wybor miejsc noclegowych spory , od agroturystyki do willi i dworu, standart i ceny zroznicowane.Najwiekszy atut to najpiekniejsze widoki na cale pasmo polonin az po Tarnice.Rzut beretem na Male i Duze Jaslo, oraz Okraglik.Polecam.

Jest coś w tym Krywem=Krzywem, nie mylić z Krywem Tośki. Praktycznie go nie znam, rzadko tam bywam ale dość dużo słyszę bardzo dobrego na temat części usługodawców. Nie byłam ani w Sosnowym Dworze ani w http://krywachata.pl/ ale opinię mają bardzo dobrą, zarówno u gości jak i miejscowych, czy innych usługodawców. Wspaniali ludzie to fakt, Krywa Chata należy do Tomka Kudełki i Jego Żony. Tomek powoli przechodzi do legendy bieszczadzkiej, to mistrz świata w powożeniu zaprzęgami psimi, bardzo barwna postać i taki trochę uzależniony od adrenaliny gość. Co najgorsze Tomek bywa obecny na naszym Forum, mam nadzieję, że te kilka zdań wrzuci na konto mego charakterku i nie obrazi się, że o Nim i Jego psach plotkuję. Co najgorsze zarówno Krywa Chata jak i Sosnowy Dwór non stop wrzucają zdjęcia na facebooka. To niestety ma zły wpływ na moją psychikę, mam ochotę wszytko rzucić i udać się do Krywego. Okolica jest bajeczna, mimo, że tak blisko obwodnicy panuje tam cisza i spokój. Połazić jest też gdzie. Mam nadzieję, że Tomek swoimi quadami tam nie szaleje. Ostatnio jak byłam w tamtejszej okolicy to było niespotykanie. Biało wokoło, dziewiczy śnieg, ja, stokówka i moje myśli, cisza i spokój, w pewnej chwili zaczęli mnie mijać jeźdźcy na koniach i kuligi. Dosłownie bajka.
lucyna
Zbanowany

Postprzez kresowiak » 4 sty 2012, o 08:39

I o to chodzi i tak trzymac , juz jutro tam bede.
kresowiak

Następna strona

Powrót do Noclegi