Projekt dyplomowy SCHRONISKO W BIESZCZADACH

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Projekt dyplomowy SCHRONISKO W BIESZCZADACH

Postprzez Fanjamnika » 3 maja 2011, o 20:38

Jestem za Bukowym Berdem, jestem za Rozsypańcem piękne miejsca na Dziale. :?:
Fanjamnika
Stonka bieszczadzka

Postprzez fifel » 20 sie 2011, o 01:28

Przepraszam za opóźnienia!
Nadrabiam zaległości. Długa nieobecność, mam nadzieje będzie usprawiedliwiona, bo po piątkowej obronie uciekłem od razu w Bieszczady.
Zatem, tak jak obiecałem dzielę się z wami końcowymi elementami wspominanego projektu dyplomowego.

Niżej zamieszczam krótki opis, krótki bo długi ma ponad dwadzieścia stron.

Projektowany budynek schroniska wysokogórskiego zlokalizowany jest na Bukowym Berdzie (1311 m n.p.m.), w masywie górskich polskich Bieszczadów, na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. To właśnie z tego miejsca rozpościera się panoramiczny widok na najpiękniejsze szczyty i słynne bieszczadzkie połoniny.
Budynek swoim kształtem i proporcjami nawiązuje do regionalnej architektury podkarpackiej, a wykorzystane w projekcie naturalne, miejscowe materiały, takie jak kamień-łupek, drewno i gont również wywodzą się z tradycji budownictwa podkarpackiego.
Projektowany budynek to obiekt czteropoziomowy o jednobryłowej formie, z pęknięciem wynikającym ze zmiany funkcji wnętrza. Wielopoziomowość bryły ukształtowana jest w relacji do terenu.
Chcąc jak najmniej ingerować w otaczającą przyrodę, projektowany budynek spełnia wszelkie wymagania stawiane przed obiektem przyjaznym środowisku. Za pomocą nowoczesnych systemów energooszczędnych wykorzystuje naturalne i odwracalne źródła energii.
Na poziomie parteru wnętrze budynku spełnia założenia wielofunkcjonalności. Na wyższych trzech kondygnacjach znajdują się kajuty sypialne. W celu stworzenia kaskadowo ułożonych sypialni, zaprojektowano trzy prefabrykowane elementy, umożliwiające kształtowanie ich w sposób dowolny. Tak więc, z tych samych elementów, można zbudować kajuty jedno, dwu, trzy i czteroosobowe.

o szczegóły pytać autora :)

Czekam na opinie!
pozdrawiam gorąco!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Powiadają ludzie starzy
Im rozumu nie brakuje
Że to niedźwiedź strawę warzy
A to mgła sie snuje
Taka mgła
Taka mgła
Gdzie jest jeszcze w świecie
Taka mgła..."
http://www.jerzyjanicki.pl/
fifel
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 20 sie 2011, o 08:55

fifel napisał(a):Budynek swoim kształtem i proporcjami nawiązuje do regionalnej architektury podkarpackiej

Może być, aczkolwiek moim skromnym zdaniem budynek nawiązuje do tradycyjnej architektury domków campingowych lat 70.XXw. (typu BRDA, itp.), jakich pełno jeszcze w ośrodkach popeerelowskich na terenie całego kraju (w B. również). Ale moją malkontencką opinią za bardzo się nie przejmuj ;)
Piotr_S
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy