Prośba o pomoc Połonina Bukowska - Opołonek - Piniaszkowy

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Prośba o pomoc Połonina Bukowska - Opołonek - Piniaszkow

Postprzez maras104 » 6 kwi 2012, o 20:05

Brak postów wskazuje na to, że raczej tutaj sprawki nie załatwię.
Pomocy nikt nie zadeklarował.
Tak czy siak informuję, że jak dotąd jestem w punkcie wyjścia i nikt nie zainteresował się wspólną wyprawą tą trasą (z jednym wyjątkiem aby o nim pamiętać :)).
Pewnie nic z tego pomysłu nie wyjdzie.

Wszystkich pozdrawiam.
maras104
Stonka bieszczadzka

Postprzez creamcheese » 6 kwi 2012, o 22:42

Przyłaczę się chętnie...hmmm...nawet jeśli bedzie nie do końca legalnie...nie potrafię pomóc w zalegalizowaniu(sorry) ale jestem zainteresowany. Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez malo » 9 kwi 2012, o 07:37

Zygmunt Skibicki napisał(a):A żołnierze też ludzie i chcą się wykazać, bo za to dostają nadliczbowe urlopy...!

Juści że prawda. Gdy mój bracki z grupką kolegów gdzieś ok. roku `95 idąc do Studnika najwygodniejszą ścieżką -czyli po ukraińskim brzegu- władowali się prosto na ukraińską strażnicę, to ukr. pogranicznicy bynajmniej nie byli zmartwieni. W końcu kogoś złapali! :D I za to należał im się przydział nowych mundurów, etc. Bo nasi pogranicznicy podobno wielu wyłapywali, a ukr. mieli problem z wykazaniem się. Więc każda okazja w której mogą poczuć się "potrzebni" ..nie ma co liczyć że odpuszczą.
Choć z drugiej strony muszę zaznaczyć, że nasi turyści władowali się prosto na ukr. strażnicę myśląc że to jakaś szkoła. Więc sami wdeptali się "najlepiej" jak tylko mogli.
malo
Stonka bieszczadzka

Postprzez bogdan64 » 9 kwi 2012, o 08:20

Od strony ukraińskiej sie nie da,też próbowaliśmy.Szlak wytyczyć musieli bo wiązały ich umowy,ale nikt zgody tam nie wyda.Do BPN też szkoda pisac o zgodę na wejście.Mysle,że za parę lat bedzie mozna bez problemu tam chodzić.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez zbyszekj » 9 kwi 2012, o 10:49

Z polskiej strony nie ma szans, chyba ze dostaniecie zezwolenie parku, od strony ukraińskiej jest możliwość ale od strony zachodniej, czyli z rejonu Wierchowiny Bystrej/chyba tak się to pisze/ Komendant z Sianek ma swój teren do p. Użockiej bo tamtędy przebiega granica pomiędzy województwami Lwowskim i Zakarpackim. Tak się składa że od polskiej strony byłem kilka razy i nigdy nie spotkałem ani naszych pograniczników ani Ukraińców. Swego czasu pomyliłem drogę przy słupku 180 i poszedłem dość daleko na stronę ukraińską, około 30 minut i nie spotkałem żywej duszy ale nie jest to reguła. Szlak zielony jest też za Kińczykiem Bukowskim/mam zdjęcia z wyraźnym znakiem/ w stronę przełęczy Bukowskiej. Wygląda mi na to że schodzi własnie do Wierchowiny, lub w tamten rejon. Inne informacje na pw.
zbyszekj
Stonka bieszczadzka

Postprzez maras104 » 31 maja 2012, o 05:15

Witam. Ponieważ bardzo nam zależy na przejściu tego odcinka a nie jest to jak się okazuje możliwe, podjęliśmy decyzję o przełożeniu wyjazdu w Bieszczady na przyszły rok.
Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.
Na zakupionej niedawno mapie po stronie Ukraińskiej jest Park Narodowy i nie ma tam szlaku przebiegającego przez interesujący nas odcinek.
Pozdrawiam.
maras104
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 31 maja 2012, o 05:32

i uważasz, ze za rok coś się zmieni??
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 31 maja 2012, o 08:09

Każdy, widzę, ma nadzieję(również i ja), że za rok...Ukraina będzie w Unii...BPN przedłuży ścieżkę od źródeł Sanu na Opołonek...a może zacznę się doktoryzować z flory i fauny tegoż zakątka Polski...że coś się zmieni :) Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez maras104 » 31 maja 2012, o 10:28

Będę "kombinował" jak przejść trasę jeśli się nic nie zmieni to pewnie odłożę wyjazd o kolejny rok. Bywam w Bieszczadach często i zapragnąłem przebyć akurat ten odcinek.
W Bieszczady mam ponad 500 km więc postaram się wytrzymać - może zaczną myśleć w BPN o turystach pozytywnie.
Kiedyś wchodząc do Parku i płacą strażnikowi w Wetlinie ten powiedział że turyści są zarazą Parku hahahaha bo tylko niszczą Park.

Warto poczekać na ten bez wątpienia ciekawy odcinek szlaku a choć lata mam - 45 lat to chciałbym dożyć i zobaczyć ten szlak.
Kiedyś w Karkonoszach Straż Graniczna pilnowała źródeł Łaby (kilkadziesiąt metrów od granicy) i dostęp był utrudniony.
Po wejściu schengen całe to zadęte pilnowanie granicy znikło i źródła Łaby zobaczyłem.

Mam nadzieję że zadęcie BPN także przeminie i mam pewność że nie zniszczę swoim przejściem BPNu. Trzeba czekać aż doczekamy normalności.

Na marginesie - w Beszczadach bardzo urzekła mnie PŁASZA :) czy macie podobne odczucia ?
maras104
Stonka bieszczadzka

Postprzez Morales » 8 kwi 2015, o 00:00

jeżeli komuś bardzo zależy, jest możliwość: http://www.eko-karpaty.com/trip/wyprawa ... 2015-06-13

Spotkaliśmy na trasie ukraińskiego pogranicznika (samotnego!) wyglądał jakby ktoś posłał go tam za karę :mrgreen: Pogadali my, papierów nie chciał, jedynie pytał czy zgodę od BdPN mamy. Myślę, że nasi byliby bardziej wnikliwi :lol:
Morales
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi