Prośba o pomoc przy układaniu trasy

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

Postprzez lidkru » 23 sty 2012, o 15:48

Imou, to , czy będziesz wędrować 5 czy 25 km dziennie, to zależy gł. od Ciebie, ale np pogoda tez może sie do tego przyczynić :) Poza tym dla mnie najważniejszą sprawą jest nieprzywiazywanie sie zanadto do sporzadzonego planu wyprawy, zawsze mozesz przecież rano zmienić zdanie i zamiast w lewo iść w prawo, albo zostać sobie na drugi dzień w tym samym miejscu :) Plan generalnie masz ok i życzę udanego wyjazdu :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 23 sty 2012, o 20:02

na marginesie: biorąc pod uwage Twój plan to odpowiem na pyt nr 1 tak: baza w rabem funguje tylko w okresie wakacji letnich. a ty piszesz że chcesz jechac wiosną lub wczesnym latem. więc przed 1.07 możesz się zdziwić
co do dojazdu autobusem WCZESNĄ WIOSNĄ- połączen jest mizernie mało. z Ustrzyk do Wolosatego rano na pewno nie dojedziesz, z tego co pamiętam poza sezonem do Wołosatego dojedzies tylko okolo 13 i po 14.30 ale sprawdz www.e-podróżnik.pl
Busy jeżdżą w okresie od pocz wakacji a wiosną niektórzy busiarze ruszaja na trasy w wekeendy.
Co do stopa na trasie Berehy- Dwernik: zgadzam sie z Lucyną ze trzeba tu autostopem. wiele razy jeździłem
z wetliny do Berehów przed 1.07 nie dojedziesz pksem
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tadeusz195 » 23 sty 2012, o 23:11

Aniu_szklaneczko no cóż , wychodzi na to, ze nie do końca zrozumiałem. Sory więc, przepraszam i obiecuję, że już się nie będę czepiał. A dla Ciebie bukiecik wiosennych kwiatów z połoniny.
tadeusz195
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 24 sty 2012, o 13:03

co do trasy dnia 9. Może zrób sobie taki myk: Chatka Puchatka- Przeł Orłowicza - Smerek(warto wejśc dla widoków)- przeł Orlowicza- Suche Rzeki- Zatwarnica- Krywe (nocleg u Tośki w chałupie) i dziesiąty dzień spacerek przez Tworylne, Studene do Terki.Tam nie ma szlaku ale orientacyjnie trasa nie jest trudna. A biorac pod uwagę warunki bobrowo-zeremiowe, ów spacerek może byc przeprawą... Z Terki masz 2 km do Bukowca na Pks skąd dojedziesz po południu do Soliny, Polanczyka, Wołkowyi. Albo przekimaj w Terce w jakiejś agroturystyce i następnego dnia rusz nad Solinę. wiosną pobyczyc się mozna wszędzie. a latem z tej strony jeziora jest tłoczno. Spokojnie jest w Zawozie
a co do połączen z Ustrzyk Gornych do wołosatego. do kończ czerwca jeżdżą 3 autobusy: 6.50, 14.00, 15.10. a od 1 lipca częściej.
http://www.e-podroznik.pl" target="_blank
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez anka-szklanka » 24 sty 2012, o 17:28

Tadzik, skąd u Cie wiosenne kwiaty ? no chyba,że wpostaci miodka z mlecza 8-) tak czy siak dzieki
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez tadeusz195 » 25 sty 2012, o 21:37

Aniu z mlecza czyli mniszka jest super wino. Poczęstował mnie kiedyś takim winem kolega... niebo w gębie. Ale wracając do kwiatków z połonin, one zawsze kwitną u mnie niezależnie od pory roku.
tadeusz195
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 29 sty 2012, o 13:33

Poszukaj sobie moich tematów sprzed roku (http://bieszczadzkieforum.pl/9-dniowa-wycieczka-t916.html), miałem podobne plany:) Czasowo. A co z planów wyszło? Można przeczytać w relacji:)
Trasy masz ciekawe i do przejścia:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Arni » 8 lut 2012, o 14:50

Pytanie praktyczne odnośnie trasy Duszatyn => Mików. Jak z buta pokonać te brody przez Osławę? Iść mostami i torami kolejowymi czy może woda jest zamarznięta i da się przejść suchą stopą? Latem nie ma problemu ale teraz zimą kąpiel w rzece średnio mi się uśmiecha.

Z Mikowa zamierzam iść na przełęcz Żebrak. Będzie choć trochę przetarta ta droga? Innym wariantem dotarcia na P. Żebrak jest droga z Woli Michowej. Może tamtędy będzie łatwiej bo lepiej przetarte?
Arni
Stonka bieszczadzka

Postprzez Drwalik » 22 lut 2012, o 11:24

Imou napisał(a):.............. dwa tygodnie w bieszczady. Będzie to mój pierwszy raz w tych stronach dlatego chciałbym prosić
Wystartować chciałem z Komańczy i mój pomysł to mniej więcej coś takiego:
................
dzień7- Bereżki> autobusem*/stopem do Ustrzyk> Połonina Caryńska> Chatka Puchatka (nocleg) *Czy złapię jakikolwiek autobus na tej trasie?
dzien8- chatka puchatka> Połonina Wetlińska> Przełęcz Orłowicza>Smerek>Bacówka Jaworzec Czy ta bacówka funkcjonuje lub do tego czasu zacznie? :)
............
dzień9- I tutaj zaczynają się schody. Nie mam pomysłu co dalej. Chciałbym dostać się do Krywego i Zatwarnicy. Prosiłbym po jakiś pomysł i sugestie co warto zobaczyć w okolicy Krywego i po drodze. Kolejne pytanie to przeprawa przez San? Jak, gdzie?

Po 9 dniach wędrówki chciałbym udać się nad Jezioro Solińskie pobyczyć się kilka dni.............

Moja skromna opinia :
trasy ok, tylko odwrotnie ...zacznij od paru dni w nad Zalewem Solińskim , a potem zacznij realizacje od końca czyli Doliny Sanu i dnia 9 swojego planu z uwzględnieniem rad dot. rozwinięcia i szczegółów planowanych tras.
Mogę się domyślać sprzeciwu wieloletnich doświadczonych że podważam ,ale to moja skromna rada.

Pozdrawiam Drwalik
Gdy usłyszysz ,zobaczysz powiew wiatru to będę ja ...
https://www.facebook.com/Drwalik
Drwalik
Stonka bieszczadzka

Postprzez jan » 23 lut 2012, o 12:05

Tadeuszu i Aniu!!!!
Super winko to jest z modraku ( przynajmniej tak w moich stronach nazywają się kwiatki o kolorze niebieskim rosnące na groblach przy zbożach, a mogę prawidłowa nazwa to chaber). Należy zerwać same kwiaty. oberwać tylko płatki z kwiatów, zalać wodą z cukrem i macie z niebieskich płatków piękne czerwone wino, bardzo zdrowe i smacznie "idące do głowy". Tyle, że bardzo dużo wymaga ( wyrób tego wina) cierpliwości i czasu ( obrywanie płatków kwiatków, ale mi się zrymowało ha, ha). Ostatni raz robiłem to winko kilka lat temu, ale "poszło jak woda". Pozdrawiam i smacznego.
jan
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi