Prośba o pomoc przy układaniu trasy

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Prośba o pomoc przy układaniu trasy

Postprzez Imou » 21 sty 2012, o 21:33

Witam. Na wiosnę lub najpóźniej latem chciałbym wybrać się na około dwa tygodnie w bieszczady. Będzie to mój pierwszy raz w tych stronach dlatego chciałbym prosić Was, zaprawionych już w bojach, o pomoc przy układaniu trasy:)
Prosiłbym o wszelkie sugestie, korekty, pomysły a nawet całkowicie inny pomysł na trase.
Wystartować chciałem z Komańczy i mój pomysł to mniej więcej coś takiego:

dzień1- Komańcza> Prełuki>Duszatyń>Jeziorka Duszatyńskie> Chryszczata> Jeziorko Bobrowe> Baza Rabe (nocleg) Tutaj mam dwa pytania. Ile mniej więcej trwać może przejście z Chryszczatej do Jeziorka Bobrowego oraz czy nocleg w bazie rabe jest możliwy?

dzień2- Baza rabe>Przełęcz Żebrak> Jaworne> Wołosań>Cisna (tutaj nocleg)

dzień3- Cisna>Małe Jasło>Jasło>Okrąglik>Smerek(nocleg)

dzień4- Smerek > Stare sioło>Wetlina Tutaj pytanie jak najlepiej dostać do Starego Sioła ze Smerka?

dzień5- Wetlina>Mała Rawka>Wielka Rawka>Ustrzyki Górne (nocleg)

dzień6- Ustrzyki Górne> Torfowiska>Wołosate> Tarnica> Bukowe Berdo>Bereżki (nocleg) Tutaj zastanawiam się czy przygotowana przeze mnie trasa nie jest zbyt długa?

dzień7- Bereżki> autobusem*/stopem do Ustrzyk> Połonina Caryńska> Chatka Puchatka (nocleg) *Czy złapię jakikolwiek autobus na tej trasie?
dzien8- chatka puchatka> Połonina Wetlińska> Przełęcz Orłowicza>Smerek>Bacówka Jaworzec Czy ta bacówka funkcjonuje lub do tego czasu zacznie? :)

dzień9- I tutaj zaczynają się schody. Nie mam pomysłu co dalej. Chciałbym dostać się do Krywego i Zatwarnicy. Prosiłbym po jakiś pomysł i sugestie co warto zobaczyć w okolicy Krywego i po drodze. Kolejne pytanie to przeprawa przez San? Jak, gdzie?

Po 9 dniach wędrówki chciałbym udać się nad Jezioro Solińskie pobyczyć się kilka dni. Zastanawiam się nad miejscowością Solina, najlepiej jakimś autobusem.
Czy istnieje jakaś możliwość spływu Sanem?

Kilka pytań dodatkowych. Czy przygotowane przeze mnie trasy nie są za krótkie lub za długie? Jestem pewien, że wielu pięknych miejsc nie uwzględniłem tutaj, ale jeśli brakuje tutaj czegoś wyjątkowego to proszę powiedzcie :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Imou
Stonka bieszczadzka

Re: Prośba o pomoc przy układaniu trasy

Postprzez krzyś » 21 sty 2012, o 21:45

Plan ambitny dla wytrawnych turystów, ale do zrobienia. Pamiętaj, że wszystkiego podczas nawet dwutygodniowego pobytu nie zwiedzisz. Radzę też przeglądnij podobne wątki, a na wiele pytań znajdziesz odpowiedzi.

Imou napisał(a): Czy istnieje jakaś możliwość spływu Sanem?

Najlepiej na materacu dymanym :lol:
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez anka-szklanka » 21 sty 2012, o 23:07

:lol: :lol: :lol: :lol: :D :twisted:
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez anka-szklanka » 21 sty 2012, o 23:09

z Bereżek do ustrzyk 3 rzuty kamieniem albo beretem zalezy co kto ma
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez tadeusz195 » 22 sty 2012, o 00:44

Anka_szkalneczko czlowiek pyta więc odpowiedz albo nie. Ale nie smiej sie z niego. Ty i ja też kiedyś byliśmy zieloni w temacie Bieczadów.
tadeusz195
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lucyna » 22 sty 2012, o 09:14

Imou napisał(a):Witam. Na wiosnę lub najpóźniej latem chciałbym wybrać się na około dwa tygodnie w bieszczady. Będzie to mój pierwszy raz w tych stronach dlatego chciałbym prosić Was, zaprawionych już w bojach, o pomoc przy układaniu trasy:)
Prosiłbym o wszelkie sugestie, korekty, pomysły a nawet całkowicie inny pomysł na trase.
Wystartować chciałem z Komańczy i mój pomysł to mniej więcej coś takiego:

dzień1- Komańcza> Prełuki>Duszatyń>Jeziorka Duszatyńskie> Chryszczata> Jeziorko Bobrowe> Baza Rabe (nocleg) Tutaj mam dwa pytania. Ile mniej więcej trwać może przejście z Chryszczatej do Jeziorka Bobrowego oraz czy nocleg w bazie rabe jest możliwy?

dzień4- Smerek > Stare sioło>Wetlina Tutaj pytanie jak najlepiej dostać do Starego Sioła ze Smerka?

dzień6- Ustrzyki Górne> Torfowiska>Wołosate> Tarnica> Bukowe Berdo>Bereżki (nocleg) Tutaj zastanawiam się czy przygotowana przeze mnie trasa nie jest zbyt długa?

dzień7- Bereżki> autobusem*/stopem do Ustrzyk> Połonina Caryńska> Chatka Puchatka (nocleg) *Czy złapię jakikolwiek autobus na tej trasie?
dzien8- chatka puchatka> Połonina Wetlińska> Przełęcz Orłowicza>Smerek>Bacówka Jaworzec Czy ta bacówka funkcjonuje lub do tego czasu zacznie? :)

dzień9- I tutaj zaczynają się schody. Nie mam pomysłu co dalej. Chciałbym dostać się do Krywego i Zatwarnicy. Prosiłbym po jakiś pomysł i sugestie co warto zobaczyć w okolicy Krywego i po drodze. Kolejne pytanie to przeprawa przez San? Jak, gdzie?

Po 9 dniach wędrówki chciałbym udać się nad Jezioro Solińskie pobyczyć się kilka dni. Zastanawiam się nad miejscowością Solina, najlepiej jakimś autobusem.
Czy istnieje jakaś możliwość spływu Sanem?

Kilka pytań dodatkowych. Czy przygotowane przeze mnie trasy nie są za krótkie lub za długie? Jestem pewien, że wielu pięknych miejsc nie uwzględniłem tutaj, ale jeśli brakuje tutaj czegoś wyjątkowego to proszę powiedzcie :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

1. Tak, w Rabem możesz nocować. Zejście do Bobrowego hmm tak z godzinę, może trochę dłużej. Szlak jest niewyznakowany.
4. Pieszo lub autobusem, busem. Stare Sioło od Smereka dzieli krótki spacer, tak z kilometr. Z grupami bardzo często wracam pieszo.
6. Długa ale do pokonania. Nie zapominaj jednak, że masz w nogach już nieźle. Lepiej pominąć drogę i torfowisko Wołosate, trasę Ustrzyki G-Wołosate to chyba 6 km lepiej pokonać busem, autobusem.
7. Tak, raczej z tym nie będzie problemu. Pamiętaj, że jesteś w Bieszczadach, tu możesz łapać stopa.
8. Tak bacówka w Jaworcu, funkcjonuje, ma nowych chatkowych, powinno być ok.
9. Do Zatwarnicy najłatwiej Ci będzie pójść pieszo przez Przełęcz Orłowicza szlak czarny, a potem żółty. Autobusem musisz jechać najpierw do Ustrzyk G. a potem do Smolnika nad Sanem, a następnie do Zatwarnicy. Mozesz też udać się do Berehów G, tam łapać stopa do Dwernika, a potem do Zatwarnicy.
Najłatwiej Ci będzie przejść brzegiem Sanu, masz dwie możliwości: przez Krywe, Tworylce do Rajskiego lub stokówką pod Otrytem.
10. Z Rajskiego do Soliny lub w okolice Jezior bez problemu dostaniesz sie autobusem lub stopem. Spływ Sanem jest możliwy, wejdź na stronę krainy wilka, oni mają pontony i organizują spływy dla gości indywidualnych. Nie znam nowrgo numeru do agencji, numer do Szefa to 603278845.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jan » 22 sty 2012, o 12:11

Drogi Imou !!!!
To ambitny plan. Nie wiem jak jestes "wychodzony", ale czy Ty dasz radę tak dzień po dniu, czy zmęczenie nie odbierze Ci możliwoci, przyjemnosci patrzenia, oglądania, podziwiania pięknej przyrody bieszczadzkiej. Wyluzuj trochę, bo wydaje mi się, że dużo stracisz z pobytu w tych pięknych stronach. Trasy super, ale chyba nie w tym czasie, który sobie wytyczyłes. Odpowiedzi na Twoje pytania dała Ci Pani Lucyna, ja życzę Tobie powodzenia, ale pamiętaj o atmosferze, przyrodzie, miejscu gdzie będziesz, a w tym tempie możesz tego nie zauważyć.
jan
Stonka bieszczadzka

Postprzez Imou » 22 sty 2012, o 12:45

Na wstępie chciałbym podziękować za odopwiedzi. Szczególnie p. Lucynie :)
Wyluzuj trochę, bo wydaje mi się, że dużo stracisz z pobytu w tych pięknych stronach. Trasy super, ale chyba nie w tym czasie, który sobie wytyczyłes. Odpowiedzi na Twoje pytania dała Ci Pani Lucyna, ja życzę Tobie powodzenia, ale pamiętaj o atmosferze, przyrodzie, miejscu gdzie będziesz, a w tym tempie możesz tego nie zauważyć.

Mógłbyś zasugerować jak długo wg Ciebie powinienem wędrować dziennie?
Imou
Stonka bieszczadzka

Postprzez anka-szklanka » 22 sty 2012, o 16:50

tadzik, ja sie smialam z materaca dmuchanego :D , nawet by mi do glowy nie przyszlo, żeby sie smiać z ludziów i ich pytań, tym bardziej, że sama znam tylko maly kawałek bieszczadów i ciągle siedzę prawie wtym samym miejscu i nawet czasem nie chce mi sie ruszyc na dluzsza wycieczke niz do sklepu lub nad San
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jan » 23 sty 2012, o 14:42

To zależy od tego czy idziesz na "rekord", czy też dla dlatego wszystkiego o czym pisałem. Wszystko zależy od Ciebie.
jan
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi