Proszę o odpowiedź Znawcy Bieszczadów

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Proszę o odpowiedź Znawcy Bieszczadów

Postprzez EwMa » 18 maja 2009, o 09:21

Dzięki za szybką odpowiedź!! Za linki też, chociaż w zasadzie były niepotrzebne. Tzn. znalazłam je już wcześniej. Właśnie tam spotkałam to stwierdzenie, że po rezerwatach Bieszczad łazić bez zezwoleń nie wolno. I mi to zamieszało w głowie.
Co do tego, które są na szlaku to jeszcze nie wiem. Nie patrzyłam na mapę pod kątem owych rezerwatów. Tak tylko: z głowy i pamięci...

Dziękuję raz jeszcze za pomoc!! Do zobaczenia na szlakach!! Pozdrawiam!!
EwMa

Postprzez Mała » 31 maja 2009, o 17:54

Witam. Nie chcę zakładać kolejnego topicu, bo chodzi o Gniazdo Tarnicy tyle, że nie od strony Ustrzyk tylko od Wołosatego. Bardzo prosiłabym o informacje o możliwościach noclegu w Wołosatem. Mam zamiar pojechać tam we wrześniu i dobrze by było gdybym miała gdzie spać :) Sprawdzałam to już w internecie, ale niewiele znalazłam, a nigdy nie byłam dłużej w tamtych okolicach. Słyszałam o placówce GOPR, ale jeżeli ma ktoś informacje także o prywatnych noclegach albo polach namiotowych będę zobowiązana :) Jeżeli macie jakieś sugestie co do zdobywania Gniazda, to też poproszę :D

Pozdrawiam!
Mała

Postprzez Misieg » 31 maja 2009, o 18:11

dane z http://twojebieszczady.pl/noclegi/n_wolosate.php :

* Hotelik "Pod Tarnicą"
tel. (013) 461-06-30 (rezerwacje w Zajeździe pod Caryńską w UG)
Pokoje 4 i 5 osobowe, ogółem 55 miejsc. Łazienki wspólne, aneks kuchenny do dyspozycji, standard schroniskowy. Przy hoteliku parking oraz miejsce na ognisko.
Ceny: 25zł/os. za dobę z pościelą, 23zł bez pościeli.

* Placówka Naukowa Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery "Karpaty Wschodnie"
tel. (0-13) 461-06-50 , (013) 461-06-10
Obiekt całoroczny, 11 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2-osobowych z łazienkami, sala konferencyjna z TV-sat, kuchnia z możliwością przygotowania posiłków.
Cennik:
nocleg z pościelą: 28,00 zł (1 doba od 1 osoby)
nocleg bez pościeli (własny śpiwór): 25,00 zł* (1 doba od 1 osoby)
Wyżywienie w pobliskim barze "POD TARNICĄ".

* "Stajnia" - Urszula Grzegorz, Wołosate 2, 38-714 Ustrzyki Górne
tel. (013) 461-06-70
6 dwuosobowych pokoi z łazienkami. W wyposażonych w kabiny prysznicowe łazienkach ciepła woda jest zawsze. Pełniący rolę jadalni i świetlicy hol, w którym znajduje się aneks kuchenny umożliwia przygotowanie posiłków we własnym zakresie. Na terenie posesji można zaparkować samochód. Jest też miejsce na ognisko.
Ceny: 30zł od osoby za dobę (w zależności od pory roku). Poza sezonem istnieje możliwość negocjacji cen.
http://picasaweb.google.com/michal.organ" - cyfrowa galeria bieszczadzka
http://pogorze.phorum.pl/index.php" - pogórzańskie klimaty, wszystko co w pogórzach piszczy
nr gg: 5476043
Misieg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Mała » 31 maja 2009, o 21:03

Bardzo dziękuję. Wołosate to chyba nie jest jakaś bardzo turystyczna miejscowość. :)
Mała

Postprzez Misieg » 1 cze 2009, o 07:05

Mała napisał(a):Bardzo dziękuję. Wołosate to chyba nie jest jakaś bardzo turystyczna miejscowość. :)

Zawsze możesz szukać noclegu w Ustrzykach Górnych.
http://picasaweb.google.com/michal.organ" - cyfrowa galeria bieszczadzka
http://pogorze.phorum.pl/index.php" - pogórzańskie klimaty, wszystko co w pogórzach piszczy
nr gg: 5476043
Misieg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Mała » 1 cze 2009, o 07:38

No właśnie Ustrzyki chciałam ominąć, jak dla mnie za bardzo turystyczne są. Ale fakt, że to dobra baza wypadowa. W każdym razie uparłam się w tym roku na Wołosate. Jeszcze raz serdeczne dzieki za pomoc.

Pozdrawiam.
Mała

Postprzez muzyczka » 2 cze 2009, o 16:36

witam i grzecznie podpinam się pod istniejący już temat... :)
W sierpniu wybieram się z 12 letnim synem w Bieszczady. Planujemy kontynuować ubiegłoroczną wędrówkę zakończoną na Babiej Górze wielkim Czerwonym Szlakiem.
Szukamy informacji w necie, czytamy przewodniki iiiiii ..... im więcej wiemy, tym więcej pojawia się watpliwości:
1. czy powinniśmy wcześniej zarezerować noclegi?
2. zawsze nocowaliśmy w schroniskach bądź w prywatnych kwaterach, w tym roku zastanawiamy się nad spaniem w namiocie, co o tym myślicie?
3. czy trasę od Babiej Góry do Ustrzyk G jesteśmy w stanie przejść w 10 dni??
4. Jeśli nie , to jaką proponujecie?
5 Jeśli zdecydujemy się na noclegi w schroniskach, priv kwaterach jakie i gdzie polecacie?
Zdaję sobie sprawę że dla Was znawców i miłośników Bieszczad moje pytania wydają się śmieszne, ale dla mnie są bardzo ważne,
dziękuje za zrozumienie:) pozdrawiam
muzyczka

Postprzez Grzesiek » 2 cze 2009, o 23:05

Z Komańczy do Wołosatego czerwonym jest jakaś setka, powiedzmy, że będziecie robili 25??? dzienne (to oczywiście teoria) same Bieszczady to czterodniowy „spacer”. Zostaje jeszcze do przejścia Beskid Niski lekko licząc ze 120, Beskid Sądecki jakieś 50 Gorce kolejne 50…moim skromnym zdaniem lepiej przyjechać od razu w Bieszczady. Sprawa noclegów: w tej kwestii stali Forumowicze udzielą wyczerpujących informacji.
Strzała
Grzesiek
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 3 cze 2009, o 08:43

1. Na to pytanie nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć. Najpierw musisz skonkretyzować w których miejscach chcesz spać.
2. Teorytycznie nie. Tereny chronione i LP nie pozwalają na dzikie biwakowanie.
3. W żadnym wypadku.
Beskid Niski czas przejścia 48 godz. 20 min, czyli 6-7 dni dobrzy piechurzy
Bieszczady 33 godz 30 min 4-5 dni dobrzy piechurzy
4. 5. Na forum www.turystyka-gorska.pl w dziale góry i turystyka rozmawialiśmy o tym. Tam znajdziesz bardzo dużó informacji na temat noclegów, trasy itd. Poszukaj sobie wątku w wyszukiwarce.
lucyna

Postprzez e-bieszczady.pl » 24 cze 2009, o 18:34

muzyczka napisał(a):witam i grzecznie podpinam się pod istniejący już temat... :)
W sierpniu wybieram się z 12 letnim synem w Bieszczady. Planujemy kontynuować ubiegłoroczną wędrówkę zakończoną na Babiej Górze wielkim Czerwonym Szlakiem.
Szukamy informacji w necie, czytamy przewodniki iiiiii ..... im więcej wiemy, tym więcej pojawia się watpliwości:
1. czy powinniśmy wcześniej zarezerować noclegi?
2. zawsze nocowaliśmy w schroniskach bądź w prywatnych kwaterach, w tym roku zastanawiamy się nad spaniem w namiocie, co o tym myślicie?
3. czy trasę od Babiej Góry do Ustrzyk G jesteśmy w stanie przejść w 10 dni??
4. Jeśli nie , to jaką proponujecie?
5 Jeśli zdecydujemy się na noclegi w schroniskach, priv kwaterach jakie i gdzie polecacie?
Zdaję sobie sprawę że dla Was znawców i miłośników Bieszczad moje pytania wydają się śmieszne, ale dla mnie są bardzo ważne,
dziękuje za zrozumienie:) pozdrawiam

Może ten tekst będzie pomocny:
http://www.e-bieszczady.pl/index.php?symbol=justyna
e-bieszczady.pl
Stonka bieszczadzka

Poprzednia strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi