Przetarg - Schronisko Jaworzec

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Re: Przetarg - Schronisko Jaworzec

Postprzez lidkru » 2 sie 2011, o 08:27

i moze to jest lekarstwo? wtedy taki gospodarz wie, ze jest u siebie
a wrzątek tam był w ub. roku nadal darmowy :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez IraS » 2 sie 2011, o 08:33

Tyle, że wtedy takie schronisko może przekształcić się w pensjonat i zatracić klimat. Teraz odgórnie jest narzucone, że jest to schronisko, ale gdy ktoś kupi to podniesie standard, zrobi pokoje z łazienkami a zamiast świetlicy restauracje. Bo po co zarabiać na jednej osobie 15 zł skoro może 50zł. Podobnie stało się w Rumunii, gdy posprzedawali wszystkie górskie Cabany zrobiły się z nich wypasione pensjony i tylko nazwy stare pozostały, że niby to schronisko.
IraS
Administrator

Postprzez lidkru » 2 sie 2011, o 08:54

w Czechach jest podobnie, jak zobaczyłam ichnią boudę z 4 gwiazdkami i cennikiem to usiadłam
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 2 sie 2011, o 10:12

IraS napisał(a):Tyle, że wtedy takie schronisko może przekształcić się w pensjonat i zatracić klimat... Podobnie stało się w Rumunii, gdy posprzedawali wszystkie górskie Cabany zrobiły się z nich wypasione pensjony i tylko nazwy stare pozostały, że niby to schronisko.

Daleko nie trzeba szukać. Schronisko pod Tułem, niegdyś przez nas chętnie odwiedzane, obecnie wygląda koszmarnie:
http://www.podtulem.pl/site/?t=5
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez trzykropek » 2 sie 2011, o 20:19

IraS napisał(a):Nie. Wszyscy myślą, że prowadzenie schroniska to ta takie romantyczne zajęcie, wieczory przy gitarze, zadowoleni turyści i stabilność finansowa. Tym czasem to to trudny biznes, tym bardziej jak ma się za partnera znaną firmę turystyczną. Niestety czynsze narzucane przez spółkę są tak kosmiczne iż nie sądzę by ktoś dłużej poprowadził to schronisko. To prosty rachunek ekonomiczny, ale nikt wcześniej chyba nad tym się nie zastanawia, tylko łapie haczyk a potem wydojony z długami kończy przygodę schroniskową. Tym bardziej mnie dziwi, że łapią takie "okazje" ludzie, którzy nawet "widelców" nie mają. By wytrzymać dłużej niż rok na Jaworcu trzeba mieć gruby portfel by było z czego dokładać do interesu.

W tym przypadku zajmą się Chatą ludzie, którzy przez dwa lata prowadzili jedną z Bacówek PTTK w okolicy, mający spore doświadczenie w kwestii współpracy z "Łubudubu-Łubudubu tttttekiem" ... kwestia braku widelców to może być "zła wola" pewnych "Ludzi" których tu zachwalano jacy Oni to nie "Cacy"
Prawda to...
bajka o romantyźmie : ROman tyś mnie dziecko zrobił.....
koń sekwencje
oj portfel cza mieć... gruby , a i tak będzie dziurawy...
trzykropek
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 3 sie 2011, o 12:51

o może być "zła wola" pewnych "Ludzi"

gdybasz, czy wiesz?
mam nadzieję, ze to tylko przypuszczenie, i to mylne, bo jeśli nie, to przykro :cry:
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 3 sie 2011, o 13:04

Myślę, że to PTTKowcom powinno zależeć, by ta bacówka ruszyła i przynosiła zyski. Dziwi więc, że to nie PTTK wychodzi z inicjatywą pomocy. To chyba są ci "ludzie złej woli" (i to wiem na pewno, a nie gdybam).
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 3 sie 2011, o 13:26

bo PTTKowcy za biurkiem to zasiedziali i nieruchliwi juz byli turyści, którzy zatrzymali się w jakiejś tam dawnej epoce i nie przypuszczaja nawet , ze coś mogło sie zmienić (np mniej turystów lub wiecej tych, co to każdy grosz oglądają )
tak sobie myślę
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 3 sie 2011, o 20:13

taki pzpn leśnych dziadków od tzw turystyki
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez IraS » 7 sie 2011, o 20:18

trzykropek napisał(a):W tym przypadku zajmą się Chatą ludzie, którzy przez dwa lata prowadzili jedną z Bacówek PTTK w okolicy, mający spore doświadczenie w kwestii współpracy z "Łubudubu-Łubudubu tttttekiem" ... kwestia braku widelców to może być "zła wola" pewnych "Ludzi" których tu zachwalano jacy Oni to nie "Cacy"

Zajrzałem na stronę schroniska, ja wiem że PTTK ma zabójcze stawki dzierżawy, ale 36 zł za łóżko w pokoju 2 osobowym w schronisku Jaworzec to jakaś kpina. No i tu jest chyba rozwiązanie innego na tym forum wątku " Dlaczego turyści omijają Bieszczady. Kiedyś w Polsce funkcjonowało takie określenie, że Bieszczady są piękne, dzikie i tanie. Teraz kto tu przyjedzie przeżywa szok, piękniejsze są coraz mniej bo szpecone na każdym kroku (architektura, infrastruktura PN), dzikie już dawno nie są, chyba że ktoś w krzaczory ruszy, a tanie to może są ale dla Norwega. Cała nadzieje w Lucynie, niech zrobi Study Tour dla gestorów bieszczadzkich po krajach gdzie jeżdżą ci turyści co ostatnio omijają Bieszczady, niech zobaczą swój problem.
IraS
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Noclegi