Przetarg - Schronisko Jaworzec

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Re: Przetarg - Schronisko Jaworzec

Postprzez jaNO » 12 wrz 2011, o 11:29

To ja jestem sprawca tego zamieszania albowiem zamarzyło nam się zrobienie w 30 osób terenu w trójkącie Solina - Wetlińska - Łopiennik .
Problem podstawowy ale i tradycyjny (co pół roku ) , to gdzie się z taką ilością ludzi podziać.
Wg. ostatniej wersji , oprzemy się na Jaworzcu.
Wymyślił kolega trasę z Rajskiego przez Szczycisko do bacówki w Jaworzcu, drugi dzień pętla Jaworzec-Kalnica-Łopienka-Sine wiry-Jaworzec a trzeci dzień z Jaworzca powrót do Bukowca.
Będę wdzięczny za każde sugestie odnośnie trasy, ewentualnie odnośnie miejsca na nocleg.
Zmiana terenu nie wchodzi w grę bo właśnie tą terra incognita chcemy zrobić, ale pozostałe plany - jak najbardziej, wszystko jest elastyczne.
Macie jakiś pomysł jak to zrobić ? Chodziliście tamtymi terenami ? Może nocleg w innym zupełnie miejscu ?

moderator: prośba o założenie nowego wątku - trasy to nie tutaj.
jaNO
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 11 lis 2013, o 16:13

Jest watek Jaworcowy, proponuję odświeżyć w związku z przerwa w dzialaniu obiektu i podejrzeniami o zmianach ajentów...
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 11 lis 2013, o 18:16

jerzumarian napisał(a):Jest watek Jaworcowy, proponuję odświeżyć w związku z przerwa w dzialaniu obiektu i podejrzeniami o zmianach ajentów...

Ale czemu podejrzeniami? Jest oficjalne ogłoszenie od miesiąca: http://www.bieszczadypttk.pl/ogloszenia ... cowki.html a jak jest ogłoszenie to znaczy, że obecni dzierżawcy o tym wiedzą.
Piotr_S
Administrator

Postprzez krzyś » 11 lis 2013, o 21:53

Czy ktoś policzył ilu już było dzierżawców od powstania tego wątku?
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez jerzumarian » 13 lis 2013, o 09:16

Niestety, schronisko boryka sie z powaznym problemem kanalizy, który jest przypisany do tego obiektu niemal od dnia jego powstania. Postawiono budę, nie zważając na fliszowy charakter górotworu, który pracuje non stop i na dodatek zlekceważono kwestię osuwisk. No i mamy co mamy. Ponadto, bacówka lezy w rejonie słabo reklamowanym i na szlakach uznawanych za mało atrakcyjne. Według mnie, aby bacówka miała racje bytu musiałyby byc spełnione następujące warunki:
1. Budowa nowej kanalizy, ZUPEŁNIE NOWEJ.
2. Obniżenie haraczu dla pttka do kwoty maks 20 tysi na rok przez najbliższe 5 lat
3. Znalezienie oferenta z jajami, z NOWYMI POMYSŁAMI, NIESTANDARDOWYMI REALIZACJAMI IMPREZ.
4. Wolna ręka w przyznawaniu ulg turystom przez ajenta.
5. Remont budy, przynajmniej w zakresie podstawowym.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jaNO » 13 lis 2013, o 10:23

Witam
Jeśli wolno mi wyrazić swoje zdanie, to na tym obiekcie nie da się zarobić.
Oczywiście, jest nadzieja , ze jacyś pasjonaci spróbują walczyć rok czy dwa zanim temat ich przerośnie.
Postulowanymi akcjami, promocjami itd... można przedłużyć agonię ale koniec będzie ten sam.
Położenie Jaworzca skazuje to schronisko na wegetację.
Realia są takie, że ŻADEN ajent nie jest w stanie przeprowadzić remontu schroniska w wymaganym zakresie.
Notoryczny brak wody, odpływ kanalizacji, brak prądu, zużycie wszystkiego w schronisku poza wszelkimi granicami to są koszty nie do udźwignięcia przez ajentów.
Taktyka przyjęta przez PTTK - "nie inwestujemy tylko łowimy frajera" nie wróży nic dobrego.
Natomiast co do samego schroniska - zachęcam do odwiedzin pomimo wszystko. Byliśmy tam dużą grupą i naprawdę mamy piękne wspomnienia.
Całym sercem polecam ale! prawdziwym turystom.
jaNO

Postprzez Maniek1 » 13 lis 2013, o 10:35

A ja z tą bacówką masz bardzo miłe wspomnienie które ma już 2 latka :) Szkoda takiego miejsca. Fakt faktem nie da się na tym zarobić :(
Maniek1
Stonka bieszczadzka

Postprzez jaNO » 13 lis 2013, o 13:37

Ten stan trwa od lat.
PTTK powinien podjąć męską decyzję, pogodzić się że Bacówka będzie niedochodowa, że stanie się ich schroniskiem "misyjnym" i tyle
a nie wpuszczać w kanał kolejnych naiwnych, zafascynowanych Bieszczadami. Wykańczać ich zbójeckim czynszem itd...
Muszą się znaleźć fundusze na remont bo do cholery, szkoda tego miejsca
jaNO

Postprzez krzyś » 13 lis 2013, o 13:38

O polityce PTTK w sprawie schronisk już wielokrotnie się wypowiadałem. Pewnie doprowadzi ona do pełnej degradacji takich właśnie obiektów jak Bacówka Jaworzec. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim tego rodzaju obiekty jakoś sobie radzą. Tu sezon trwa o wiele dłużej (jeśli nie cały rok). Przede wszystkim dlatego, że nie są zbyt odległe od wielkich aglomeracji.
W Bieszczadach natomiast są z góry skazane na niepowodzenie. Jedynie Chatka Puchatka (choć trudno powiedzieć, czy jest to obiekt PTTK), czy Mała Rawka (ta zarabia na cały rok w okresie letnim) mogą się jeszcze jakoś utrzymać.
Raczej wątpię, czy Oddział PTTK będzie się starał za wszelką cenę utrzymać obiekt. Jeśli nie znajdą kolejnego "frajera" to pewnie buda się zawali i tyle...
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 13 lis 2013, o 13:52

że mnie się tam podoba, to nikogo ni dziwi, ale "błękitna" krew mojego dziecka tez się zburzyła na wieść, ze taki wieczór moze się nie powtórzyć

Obrazek
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Noclegi