Przetarg - Schronisko Jaworzec

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Przetarg - Schronisko Jaworzec

Postprzez Karina! » 15 lip 2010, o 20:03

Już niedługo PTTK będzie organizowało przetarg na dzierżawę schroniska Jaworzec. Bliższe info wkrótce na http://www.pttk.pl/zycie/przetargi/index.php lub pod numerami telefonu 013 4631129, 013 4641907. :D
Karina!

Re: Przetarg - Schronisko Jaworzec

Postprzez krzyś » 21 lip 2010, o 19:53

Może wiesz co z poprzednimi dzierżawcami? W zeszłym roku tam nocowaliśmy i owa gospodyni jakoś mi nie przypadła do gustu. Odniosłem wrażenie, że znalazła się tam przypadkowo lub na zesłaniu. Żona pokazywała mi artykuł o niej (nie czytałem) w jakiejś (sorry!) babskiej gazecie. Jednym słowem: PASJA...
Co do samego schroniska: szkoda gadać za 28 zł bez ciepłej wody, prądu, we własnych śpiworach - "ATRAKCJA" jak cholera!!!
Od tego czasu ułożyłem rymowankę: omijaj z daleka bacówki PTTKa.
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez trzykropek » 1 sie 2011, o 07:35

Pozwólcie że skopiuję mój post z pomarańczowego forum:
W związku z nagłą zmianą Gospodarza w Bacówce "Jaworzec" poszukiwane są graty... i inne.. chodzi o sprzęt potrzebny w uruchomieniu obiektu ponownie po zmianie, która następuje za tydzień... Nowi Gospodarze - Madzia i Michał potrzebują mnóstwo rzeczy kuchennych i innych wynalazków niezbędnych w funkcjonowaniu schroniska... w związku z tym prośba o przekazanie, jeśli ktoś ma zbędny dobry sprzęt, albo zna namiary na porządne komisy, w których można by się w takowy zaopatrzyć. Proszę o kontakt przez forum lub bezpośrednio z nimi na Jaworzcu, w Hotelu Górskim Wetlina bądź też w Bacówce pod Małą Rawką :).
trzykropek
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 1 sie 2011, o 08:07

czy tam nikt nie wytrzymuje dłuzej?
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez IraS » 1 sie 2011, o 17:27

Nie. Wszyscy myślą, że prowadzenie schroniska to ta takie romantyczne zajęcie, wieczory przy gitarze, zadowoleni turyści i stabilność finansowa. Tym czasem to to trudny biznes, tym bardziej jak ma się za partnera znaną firmę turystyczną. Niestety czynsze narzucane przez spółkę są tak kosmiczne iż nie sądzę by ktoś dłużej poprowadził to schronisko. To prosty rachunek ekonomiczny, ale nikt wcześniej chyba nad tym się nie zastanawia, tylko łapie haczyk a potem wydojony z długami kończy przygodę schroniskową. Tym bardziej mnie dziwi, że łapią takie "okazje" ludzie, którzy nawet "widelców" nie mają. By wytrzymać dłużej niż rok na Jaworcu trzeba mieć gruby portfel by było z czego dokładać do interesu.
IraS
Administrator

Postprzez krzyś » 1 sie 2011, o 21:19

IraS napisał(a):Niestety czynsze narzucane przez spółkę są tak kosmiczne iż nie sądzę by ktoś dłużej poprowadził to schronisko

Tymbardziej, że przez Jaworzec nie przelawa się tłum turystów, jak choćby przez Rawki, czy przez Wetlińską... A co z okresem poza sezonem. Na to trzeba zarobić przez te niespełna 100 dni...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez IraS » 1 sie 2011, o 21:28

Dokładnie, a w Jaworcu nawet wrzątek darmowy (bynajmniej za czasów gdy ja tam zachodziłem) więc ciężko uzbierać na czynsz z tzw plecakowców. Pewnie w jakiś długi weekend przez Bacówkę PMR przewija się więcej osób niż przez wakacyjny miesiąc przez Jaworzec. A szkoda bo to chata w fajnym miejscu i gdyby stworzyć ludzkie warunki najemcom, którzy zagrzali by tam dłużej miejsca jak Łukasz, było by to na prawde fajne miejsce.
IraS
Administrator

Postprzez krzyś » 1 sie 2011, o 21:38

W magazynie "n.p.m." jest takie ciekawe sformuowanie odnośnie tego słynego rankingu schronisk: "Nasze wizyty dowodzą, że kontrole w schroniskach są konieczne. I, niestety, mamy wrażenie, że częściej obiekty oceniają współpracownicy "n.p.m." niż ludzie za to odpowiedzialni".
Odnoszę wrażenie, że prezesom PTTK dokładnie zwisa, czy ktoś sobie radzi, czy nie. Myślę jednak (taką mam nadzieję), że opór materii w końcu spowoduje zmiany w tak skostniałej strukturze, jaką jest PTTK.
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez IraS » 1 sie 2011, o 21:43

A ja myślę że podszykują i przehandlują te schroniska w swoich kręgach. Podobnie jak twór FWP powoli wyprzedaje swoje włości.
IraS
Administrator

Postprzez krzyś » 1 sie 2011, o 21:46

No chyba będą musieli, bo niedługo już wykruszą się wszyscy ryzykanci...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Następna strona

Powrót do Noclegi