Przewodnik Północno-wschodnia Słowacja

Bukovske Vrchy, Vihorlat i inne góry Słowacji

Re: Przewodnik Północno-wschodnia Słowacja

Postprzez IraS » 1 kwi 2010, o 11:00

Trochę zdjęć mam jak coś napiszesz a ja będę posiadał do tego jakieś fotki, to wkleję.
IraS
Administrator

Postprzez andrzej627 » 25 kwi 2010, o 17:27

W maju w drodze w Bieszczady będę przejeżdżał przez Słowację - noclegi w Bratysławie i w Bardejowie. Mam już plan, co zwiedzić po drodze, ale chętnie porównam to z Waszymi pomysłami.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez lucyna » 2 maja 2010, o 06:30

Andrzej przepraszam, dopiero wczoraj zauważyłam Twój post. Na razie nie mogę kontynuować wątku, pracuję nad stronami, a poza tym mam jednak zbyt mało wiedzy na ten temat. Muszę przewodnik przełożyć na później.
Co mogę Ci zaproponować? Przede wszystkim okolice Humennego, tu są dwie interesujące ruiny zamków Brekov i Jesenov i rezerwat Humensky Sokol, kto tam wchodzi to zakochuje się w tamtejszej przyrodzie. Poza tym wnętrza zamku w Humennem i nieciekawy skansen. To w drodze na Bardejów. Po noclegu w tym ostatnim mieście polecam Ci: zamek makowicki w Zborowie, tamtejsze cmentarze z I wony św. Koniecznie cerkiew w Ladomirowej, wpisana na listę dziedzictwa UNESCO i już przed Przełęczą Dukielską inscenizację fragmentów bitwy dukielsko-preszowskiej, muzeum na wolnym powietrzu cały odcinek pomiędzy Świdnikiem, a Przełęczą.
lucyna
Zbanowany

Postprzez andrzej627 » 2 maja 2010, o 18:45

Lucyna, dzięki za informacje, ale właśnie zakończyłem planowanie wszystkich tras, którymi będę jechał i załadowałem je do GPSu samochodowego. Na 16 dni poza domem, 8 dni przemieszczam się z miejsca na miejsce. Wychodzi średnio 500 km.

Po drodze z Bratysławy do Bardejova (492 km) zaplanowałem zobaczyć:
Hrad Strecno (208 km)
Domasinsky Meander (221 km)
Poprad (Namestie Sv. Egidia) (340 km)
Cingov - Slovensky raj (369 km)
Levoca - Kostol Sv.Jakuba(387 km)
Spisski Hrad (405 km)
Hervartov - Kostol Sv. Frantiska Assiskeho (483 km)

Z Bardejova do Ustrzyk jadę przez Humenne, Sninę i Medzilaborce (307 km). Mam w planie zobaczyć po drodze:
Kościół Ladomirova (41 km)
Zemplinske Hamre (122 km)
Jezioro Starina (150 km)
+ jeżeli droga pozwoli
Jalová (Kościół św. Grzegorza)
Topola (Kościół św. Michała Archanioła)

Przyjrzę się jeszcze temu, co proponujesz.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez lucyna » 2 maja 2010, o 18:58

Nie za bardzo mogę odnieść się do pierwszej części, w niektórych miejscach byłam tylko raz. Jednak program bardzo mi się podoba.
II dzień
Ladomirowa cud miód i malina
Zemplinske Hamre to tylko przejazd przez miejscowość, chyba, że chcesz wejść w pasmo Wyhorlatu
Starina droga pozwoli, chyba, ze chcesz iść w ślady Wojtka ;)
cerkwie ok ale w Topoli jest remont warto jednak zajrzeć na cmentarz z I wojny obok cerkwi.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 17 maja 2010, o 11:42

Kuba, przede wszystkim bardzo dziękuję za zdjęcia. Szkoda, że nie skrobnąłeś co nie co o wrażeniach wyniesionych z wędrówki.
Co do idei napisania przewodnika. Jestem coraz bardziej przekonana, że warto tym zająć się. Jestem w trakcie zdobywania wiedzy o tym zakątku Słowacji, idzie mi jak po grudzie. Kupuję jakieś tam wydawnictwa, niektóre z nich są beznadziejne jak "Przewodnik z mapami Słowacja północna na lato i zimę mapy w skali 1:450 000" sygnowany przez Galileos. Z czym tak kiepskim dawno nie spotkałam się. Zaraz skrobnę bardzo negatywne recenzje o tym czymś, przewodnikiem tego na pewno nie można nazwać, na wyższym poziomie są już reklamówki wydawane przez samorządy.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jacob.p.pantz » 17 maja 2010, o 13:26

lucyna napisał(a):Szkoda, że nie skrobnąłeś co nie co o wrażeniach wyniesionych z wędrówki.

Wielce pozytywne (-;
Skałki mile pieninopoodobne, ruiny okazałe i całkiem ciekawe, sklepienie Dupnej bardzo efektowne i niespodziewane,
dalekie panoramy. Ogólnie, rzec można, zaskakujący rodzaj i zwłaszcza nagromadzenie atrakcji jak na takie okolice
(tzn. nieco monotonny charakter pagórskiego otoczenia i bliskośc sporego, niezbyt ciekawego miasta).

Serdeczności,

Kuba
jacob.p.pantz
Stonka bieszczadzka

Postprzez andrzej627 » 1 cze 2010, o 20:22

andrzej627 napisał(a):Z Bardejova do Ustrzyk (...)

Moje migawki z tej trasy:
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez joorg » 1 cze 2010, o 22:06

Andrzeju , lubie ogladać Twoje filmy.
Pozdrawiam Janusz
Ps. Słowacja jest bardzo "ciekawa turystycznie", polecam .
joorg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 6 cze 2010, o 21:15

Janusz, dzięki za miłe słowa.

Mam nadzieję, że ten też będzie Ci się podobał:

andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Karpaty słowackie