Przystanek Balnica

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Re: Przystanek Balnica

Postprzez jerzumarian » 27 lip 2011, o 19:37

więc oficjalnie na teren Balnicy wjechac nie można. jest szlaban, więc oficjalnie zakaz ruchu sam jest. Przy wjeździe na droge na Balnice jest parking w Maniowie wlasnie. stamtąd około 1,45 h do granicy. Ostatnio tam szedlem dośc długo, ale burza mnie złapała i mialem lekkie schmielenie plynów... z granicy do Osadnego spacerkiem około 2 godzin. co do zakupow, to mialem euro, więc kupowałem w euro a o złocisze sie nie pytałem. jak były koruny to za zlocisze robiłem drobne zakupy w miejscowym sklepiku i chyba wknajpie tez płacilem złotówkami. jak jest obecnie nie wiem. co do solinki, to tez szlaban jest i zakaz oficjalny. nie będę zachecal oficjalnie do przekraczania tychże.
A co do wjeżdżania na Balnicę... oprócz mnie wjeżdżalo tam sporo osób. poprzednia moja wizyta w kwietniu tak wlaśnie wyglądala. Wjeżdżałem do Wojtka autem. ale rzikam raz jeszcze- zakaz jest. więc trzeba sie liczyć ze straża leśna. ale czy leśniczy tego rewiru z Woli Michowej albo podleśniczy z Maniowa za kimś będa ganiać- o to ich nie podejrzewam. 8-)
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 27 lip 2011, o 20:51

Marek napisał(a):następny widzę w Solince ,tylko że na mapie widnieje znak zakaz ruchu,przy skręcie z głównej drogi na Solinkę.

Zgadza się. Nie wiem, o której mapie piszesz, podejrzewam, że nowy Compass. Wynika to pewnie z nieścisłości, bo w broszurce wydanej przez nadleśnictwo o tej ścieżce, również jest mowa o parkingu, tyle że bez wyjaśnienia o jaki parking chodzi. Tymczasem w praktyce jest to parking dla... rowerów. Zakaz ruchu obowiązuje, samochód można zostawić zaraz przy skręcie na Solinkę.

Teoretycznie można by coś pokombinować z wykorzystaniem kolejki wąskotorowej, czyli tak zaplanować czas, żeby np. z Balnicy do Solinki wrócić kolejką, tyle że wówczas nie zobaczysz całej ścieżki.
Piotr_S
Administrator

Postprzez lidkru » 27 lip 2011, o 21:03

a co do euro i złotówek po słowackej stronie: nie sądzę, zeby był problem z płatnosciam w złotych- w oklicach Pienin, B. Sądeckiego i Tatr płaciłam bez problemu :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Marek » 28 lip 2011, o 21:11

Dziękuję za wskazówki,tak przeglądałem tą nową mapę.
Marek
Stonka bieszczadzka

Postprzez otrok » 31 paź 2011, o 17:32

Goście Wojtka mogą podjeżdżać (od Maniowa) swoimi autami pod gospodarstwo, tylko ostatni kilometr jest nieprzejezdny dla osobówek.
Złotówkami można płacić u Borysa w Osadnem, ale ja płaciłem ełrami - prościej.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez otrok » 12 lut 2012, o 21:19

aktualizacja; droga do "parkingu" regularnie odśnieżana, za nocleg płaciliśmy po 15 zł., szlak do Osadnego częściowo przetarty (nie trzeba rakiet), smak morawskiej śliwowicy (1,6E) w knajpie u Borysa - bezcenny.
aha, i u Borysa można zjeść obiad.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 13 lut 2012, o 10:13

aha, i u Borysa można zjeść obiad.

ale nie trzeba wcześniej zamawiać? jak sobie przypadkiem pójdę nie w weekend to też się cosik znajdzie? :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez otrok » 15 lut 2012, o 15:26

Wojtek mówił, że zimą Borys przyjeżdża o 14-tej, ale jak byliśmy w niedzielę, to otwarte było wcześniej.
Samo podanie jedzenia wygląda niezwykle:
Zamówiliśmy siedem zup, Borys jak stał przy stoliku, tak wyszedł, zostawiając knajpę pełną ludzi, wsiadł do samochodu i pojechał (do Borovki),
po jakimś czasie przyjechał, wniósł dwa garnki z samochodu i talerze. Porozlewał na zapleczu i nam podał dwa rodzaje pożywnej zupy.
Poza tym można było zamówić wyprażany ser i coś jeszcze. O wszystko musiał pytać żeny, która zapewne przyrządzała jedzenie na Borovce z tego co mają akurat w domu,
więc trudno powiedzieć czy i co będzie można zjeść.
ale zawsze można spytać:
http://www.borovka.sk/pl.html
Zapraszame
KIEDY IDZIESZ NA SŁOVACJE PRZEZ BALNICE I OSADNE SZY TO W GÓRY CZY NA PIWO U BOROVKY ZNAJDZIESZ WSZYSTKO!
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 15 lut 2012, o 15:34

jak stał przy stoliku, tak wyszedł, zostawiając knajpę pełną ludzi, wsiadł do samochodu i pojechał

bosko :D
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Noclegi