Przystanek Balnica

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Przystanek Balnica

Postprzez jerzumarian » 26 maja 2011, o 07:30

Podczas mojej ostatniej wedrówki po Bieszczadach zawitałem po raz kolejny do Balnicy. Dla turysty plecakowego, wędrującego szlakiem granicznym lub poszukujacego sladów dawnych wsi Solinka i Balnica jest to miejsce dobrze znane. Natomiast podróżujący kolejka Bieszczadzką widzieli przynajmniej "domek w lesie" samotnie stojacy posród głuszy. mozna tu odpocząc od zgiełku codziennosci i odnaleźć spokój. mozna sie zatrzymac, bo i czas płynie tu wolniej. w bazie jest 20 miejsc więc nie tylko turysci indywidualni moga tam znaleźć przystan. Są tez małe pokoiki dla szukających samotności. mozna sobie przygotowac posiłki w malej kuchni. jest tez mozliwy dojazd. droga na tyle przejezdna ze samochod osobowy spokojnie da sobie rade od strony maniowa. POLECAM SZUKAJACYM SPOKOJU. A w sierpniu co roku odbywaja sie warsztaty artystyczne. po info odsyłam do gospodarza. po prostu Przystanek Balnica ;)
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Re: Przystanek Balnica

Postprzez lucyna » 26 maja 2011, o 07:39

Ja Cię kiedyś ukatrupię. Pal licho jakiegoś Lestka, ani mnie ziębi, ani grzeje, ale tak raz, dwa sprzedawać Balnicę i Wojtka Judę? :o Kurczę to miejsce jest wyjątkowe, tam są klimaty sprzed lat, tam szanowna Luna robi za wilka, a turysta masowy pojawia się tylko na przystanku kolejki wąskotorowej. Okolica jest magiczna.
Wy wszyscy szukający miejsca na imprezy, na zabawę, aby pobytem zaszpanować swoim znajomym unikajcie Balnicy jak ognia. Tam wieje nudą, nie ma knajp, nie ma gdzie tracić pieniędzy (chyba, że chcecie sobie kupić piękny słowacki album o miśkach za 80 zł), szlaków też nie ma. Jest tylko ścieżka edukacyjna. A na niej można spotkać wilki, niedźwiedzie, żmije, kleszcze i inne robale. Wokół las, do cywilizacji daleko, oj daleko. Nic tylko dzika sodoma i gomora.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 26 maja 2011, o 08:42

na to forum zagladają nie tylko wycieczki szkolne i zakladowe z którymi szanowna kolezanko na codzien pracujemy, ale przede wszystkim ludzie poszukujacy klimatu Bieszczadów. podtrzymuje swój referens. zaglądajcie plecakowicze do Wojtka. jego baza czeka na spragnionych spokoju i ciszy. to prawda ze nie mozna tam pobalowac w stylu cisnej albo wetliny. ale mozna odpoczac w miłej atmosferze. 8-)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 26 maja 2011, o 08:52

co do szlaków. jesli ktos planuje wedrowke granicznym niebieskim to jest to idealne miejsce na nocleg. a polanki widokowe z malinami i jagodami na tym szlaku szczegolnie od str łupkowa sa rewelacyjne. planujac pobyt na wiecej dni mozna zejsc do osadnego, gdzie czas sie zatrzymał, wypic piwo w knajpie na dole i polazic po okolicznych sciezkach ze starymi sadami.... ech...... a w druga strone do Maniowa zółty szlak. torami do Solinki. kapitalne miejsce na wypoczynek.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 26 maja 2011, o 08:55

Na litość Boską. O ssso chodzi. Przecież kpiłam sobie. Minimum zrozumienia dla ironii proszę. Będę bronić mego postu, był zabawny.
Na tym Forum nie raz i nie dwa kpimy sobie z siebie nawzajem, ironizujemy, wydurniamy się vide przekomarzania Pastora ze mną , moje z Pastorem. Podobnie było na brązowym, tam wydurnialiśmy się w kilka osób.
Z Wojtkiem znamy się prywatnie i służbowo, razem szkoliliśmy się, lLunę uwielbiam, Przystanek Balnica jest świetnym miejscem ale dla specyficznego turysty. Miejscem dla mnie szczególnym, nie chciałabym aby zmienił swój charakter, poszukam relacji z połazęgowiska. Nie pamiętam na którym jest forum. Chyba na brązowym.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 26 maja 2011, o 09:14

http://forum.bieszczady.info.pl/showthr ... nego/page8
Tu gdzieś powinien być , albo tu a-takie-tam-polazegowska-t158-20.html
Co by nie powiedzieć, nieźle niegdyś imprezowaliśmy. :)
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 26 maja 2011, o 13:14

nie wiem o co chodzi szanownej pani przewodnik, obrona czestochowy sie szykuje?

Prosze o ignorowanie oznak sporu miedzy forumowiczami 8-) i sprawdzanie na mapie gdzie to jest i sprawdzenie czy trzeba miec specjalne uwarunkowania by pobyc w głuszy Balnicy. ;)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 26 maja 2011, o 13:19

jerzumarian napisał(a):co do szlaków. jesli ktos planuje wedrowke granicznym niebieskim

W zeszłym roku próbowaliśmy wędrować szlakiem "granicznym". Fakt - pogoda była fatalna. Wyruszyliśmy ze "Szwejkowa". Kiedy do pierwszego szczytu (Magura - Wysoki Groń) niewiele już brakowało - całkiem zgubiliśmy szlak. Pal sześć, gdybym był tylko z małżonką. Niestety miałem "pod opieką" jeszcze małżeństwo - mniej doświadczeni turyści. To co jest na tym szlaku - to MASAKRA!!!
Do Turystów Przypadkowych: Nigdy nie odważajcie się nawet zbliżać do tego szlaku. Sio! Grozi to poważnymi konsekwencjami, z czego najmniejsze to na zdjęciach
Załączniki
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez jerzumarian » 26 maja 2011, o 18:15

no i to jest argument, powodem była zwykla chęć dotarcia do ostoi prawdziwych bieszczadników i ciszy ich umysłów. do kazdej wyprawy trzeba byc przygotowanym. szlak graniczny od zubeńska do balnicy i od przeł nad roztokami do balnicy - czyli odcinki tu omawiane pokonywałem wielokrotnie i moje nogi są całe i nigdy nie zachorowałem na heinego-medine po takich trasach ( ;) 8-) :ugeek: ) co do opłakanych skutków wędrówek bez przygotowania: 6.03.2011 wszedłem na carynską i złapała mnie burza śnieżna i mialem zwyczajne problemy z oddychaniem bez osłony lub maski. nie byłem przygotowany. dobrze zeby obiektywnie podejsc do sprawy. ;)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 26 maja 2011, o 19:09

krzyś napisał(a):
jerzumarian napisał(a):co do szlaków. jesli ktos planuje wedrowke granicznym niebieskim

W zeszłym roku próbowaliśmy wędrować szlakiem "granicznym". Fakt - pogoda była fatalna. Wyruszyliśmy ze "Szwejkowa". Kiedy do pierwszego szczytu (Magura - Wysoki Groń) niewiele już brakowało - całkiem zgubiliśmy szlak. Pal sześć, gdybym był tylko z małżonką. Niestety miałem "pod opieką" jeszcze małżeństwo - mniej doświadczeni turyści. To co jest na tym szlaku - to MASAKRA!!!
Do Turystów Przypadkowych: Nigdy nie odważajcie się nawet zbliżać do tego szlaku. Sio! Grozi to poważnymi konsekwencjami, z czego najmniejsze to na zdjęciach

Ożesz, to drugie wzbudza we mnie prawdziwy lęk. Tam jest błoto!
lucyna
Zbanowany

Następna strona

Powrót do Noclegi