Pytania o trasy, psa i inne gady...

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Pytania o trasy, psa i inne gady...

Postprzez kafel » 14 lip 2015, o 08:34

Witam, mam pytanka co do planowanych tras:

- sugerując się tym, iż w rezerwacie pies może poruszać się jedynie wzdłuż jego granicy /droga, ścieżka/ utworzyłem poniższe trasy i proszę o informacje, jeśli gdzieś może być problem z gadziną
- znających teren proszę o informacje, gdzie w miejscach bez szlakowych mogą być trudno dostępne młodniki, czy ostoje niedźwiedzi

trasy spreparowane tak, by wrócić w to samo miejsce, dość krótkie, bo wiadomo: poza szlakiem różnie bywa :) piechurzy wprawieni w bojach...

Chmiel - Otryt:

Obrazek

Cisna - Wołosań

Obrazek

Dwernik - Magura

Obrazek

Łupków - Granica

Obrazek

Przełęcz Przysłup - Granica

Obrazek

Roztoki Granica

Obrazek

Sękowiec - Holica

Obrazek

Sękowiec - Szczob

Obrazek

Wola Michowa - Chryszczata

Obrazek

Wola Michowa - Granica

Obrazek

Dwernik - Trochaniec

Obrazek

ponadto: czy na Przełęczy Przysłup parkowanie nie jest ryzykowne?
kafel
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Pytania o trasy, psa i inne gady...

Postprzez Morales » 15 lip 2015, o 18:57

Chodzi Ci o Przysłup Caryński? Jest tam schronisko ciut tylko mniejsze od stodoły i parking, także zajechać można. Ale lepiej przyjść, z korzyścią i dla Ciebie i dla przyrody. Ogółem z pieskiem czemu nie, pamiętaj jedynie o smyczy, raczej krótkiej, dla dobra innych zwierzaków ale i Twojego pieska. No chyba że trzyma się nogi. Weź to do serca bo jak się zagubi w krzaku to może zostać przypadkiem (a w zasadzie to celowo nawet) skonsumowany jako przysmaczek.
Morales
Stonka bieszczadzka

Postprzez kafel » 15 lip 2015, o 19:53

Chodzi o przełęcz Przysłup pomiędzy Żubracze, a Maniowy...
Pies chodzi po górach, a interesuje mnie czy akurat na tych trasach mogą być problemy z zakazem wejścia z psem, gdy sam chodziłem, to nie zwracałem na to uwagi, a to tereny poza BPN...

kolejna trasa:

Buk - Pasmo Łopiennika

Obrazek
kafel

Postprzez dawson » 17 lip 2015, o 11:42

A trasa nie będzie za ciężka dla psiaka? ;)
dawson
Stonka bieszczadzka

Postprzez kafel » 18 lip 2015, o 05:39

Jego nic nie zmęczy :) /zresztą to nie pierwsza jego wyprawa/, jeśli już to mogą wystąpić problemy z opuszkami... /zwłaszcza gdy goni kota po kamieniach :mrgreen: /...akurat to jego słaby punkt: większość życia w schronisku, ale stosujemy tanaderm i codzienne długie spacery, biega też przy rowerze, poza tym u mnie nikt nie przypomina postawą przeciętnego amerykanina: pies też biega /raczej zasuwa.../, a nie toczy się :D
kafel

Postprzez kafel » 18 sie 2015, o 14:03

Po powrocie: najważniejsza część zrealizowana /+inne/, trasy jak to w życiu modyfikowane w locie, pies w Bieszczadach przestał rzygać w trakcie jazdy, więc problemów nie było... :mrgreen:
kafel

Postprzez bezowasowa » 18 kwi 2017, o 16:30

O w końcu trafiłam na konkretne trasy, super. Za tydzień wybieramy się w Bieszczady z psiakiem. Mam tylko pytanie, możesz coś doradzić odnośnie stopnia trudności? Pomijając psa, mamy jeszcze moje ograniczenie - 4 miesiąc ciąży, więc trasy względnie niewykańczające wchodzą w grę ;) Proszę o wsparcie :)
bezowasowa
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 20 kwi 2017, o 10:25

kwestia psa: na szlaki w PN zakaz wprowadzania. Pozostają zatem spacerki poza parkiem.
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Miriams » 30 cze 2017, o 10:24

Też jestem zainteresowana pierwszą wyprawą z psem. Proszę o podpowiedź :)
Miriams
Stonka bieszczadzka

Postprzez Natka7 » 22 lip 2017, o 11:22

Zasady są jakie są i niestety Parki Narodowe nie życzą sobie psów na swoim terenie. Trzeba dobrać trasę tak, by je pominąć, zawsze to mniej stresu, niż zostać przyłapanym na łamaniu regulaminu.
Natka7
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach