Pytanie o drogę Rzepedź - Prełuki

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Pytanie o drogę Rzepedź - Prełuki

Postprzez pawelj4 » 18 cze 2012, o 12:01

Witam
Czy możecie mi drodzy forumowicze udzielić informacji jak wygląda droga od Rzepedzi do Prełuk?
Bardziej konkretnie:
1. Czy stan tej drogi jest mniej więcej taki jak Mikowa do Dusztyna ?
2. Czy stan brodów jest podobny jak na drodze powyżej ?
3. Czy poruszając się od strony Rzepedzi stoi tam zakaz ruchu ?
4. Czy ryzykuję nieprzyjemne rozmowy ze SL wjeżdżając na drogę leśną z zakazem ruchu rowerem ?

A tak przy okazji, jak to jest z polem namiotowym koło brodu w Duszatynie? Ktoś tym zarządza, zbiera opłaty itp ?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie info
Pozdrawiam
Paweł
pawelj4
Stonka bieszczadzka

Re: Pytanie o drogę Rzepedź - Prełuki

Postprzez Piotr_S » 18 cze 2012, o 12:33

pawelj4 napisał(a):1. Czy stan tej drogi jest mniej więcej taki jak Mikowa do Dusztyna ?

Miejscami lepszy bo była poprawiana. Wg mnie to znacznie gorszy jest odcinek z centrum Rzepedzi do stacji kolejki, potem już spokojnie.
pawelj4 napisał(a):2. Czy stan brodów jest podobny jak na drodze powyżej ?

Brody są dwa w tym jeden bardzo mały (o ile nie jest po deszczach). Stan podobny
pawelj4 napisał(a):3. Czy poruszając się od strony Rzepedzi stoi tam zakaz ruchu ?

Wydaje mi się, że stoi kawałek za stacją kolejki - ale głowy nie daję , bo zakazy ruchu w tym rejonie są mocno płynne.
pawelj4 napisał(a):4. Czy ryzykuję nieprzyjemne rozmowy ze SL wjeżdżając na drogę leśną z zakazem ruchu rowerem ?

Nie. Większość bieszczadzkich stokówek jest obłożona znakami zakazu ruchu, jednocześnie biegną po nich szlaki rowerowe.
pawelj4 napisał(a):A tak przy okazji, jak to jest z polem namiotowym koło brodu w Duszatynie? Ktoś tym zarządza, zbiera opłaty itp ?

O ile nic się ostatnio nie zmieniło to nie - formalnie tego pola tam nie ma. Fatamorgana ;)
Piotr_S
Administrator

Postprzez pawelj4 » 18 cze 2012, o 13:51

Dziękuję za informacje

Chciałbym jeszcze podrążyć temat tego pola. Kilka razy przechodziłem i widziałem rozbite namioty, często parkujące obok samochody.
Czy tam jest spokojnie?
Czy spokojny człowiek (np. ja :)) może sobie rozbić namiot, upitrasić jakieś jedzonko, wyspać się i odejść nie wadząc nikomu, czy też pod wieczór zjedzie się okoliczna młodzież lub inni zwolennicy hulanek na łonie natury i będę się musiał albo się denerwować do świtu próbując zasnąć albo wynieść gdzie indziej po nocy ?
Słowem czy zażyję bieszczadzkiego klimatu w starym dobrym stylu czy też raczej nowoczesnej "rekreacji" ?

Może podzieli się ktoś wrażeniami, planuję tam zanocować w lipcu, więc niestety sezon :(
Pozdrawiam
Paweł
pawelj4
Stonka bieszczadzka

Postprzez długi » 19 cze 2012, o 06:25

Jest tam bardzo spokojnie. Czasem na sobotę i niedzielę przyjedzie więcej ludzi. Ci na ogół parkują, idą na Jeziorka i po wizycie w barze odjeżdżają. Przez resztę tygodnia kilka namiotów wędrujących i jakiś stacjonarny z dziećmi. Woda w Osławie zaprasza do kąpieli, a Bożena na pierogi (barek przy stacji kolejki). Okoliczna młodzież raczej ma inne pomysły na zabawę.
Pozdrawiam
Długi
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez browar » 20 cze 2012, o 15:06

@pawelj4
Uważaj na to pole w Duszatynie,nie dość że się tam kłębi dziki tłum,to jeszcze długi grasuje :twisted:
Dla koneserów jest pole w Prełukach ;)
browar

Postprzez długi » 21 cze 2012, o 05:47

taa, wiosną widziałem, że pole w Prełukach było niemal całe zarośnięte czosnkiem. Po noclegu, za koneserem unosić się będzie aura co najmniej do Cisnej. Wampiry omijać go będą na kilometr ;)
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi