Radio CB na wyprawy samochodowe

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Radio CB na wyprawy samochodowe

Postprzez andrzej627 » 19 lis 2013, o 11:28

Na początek parę cytatów z wątku Albania 2013:
ramzes napisał(a):
Postaram się jeszcze zainwestować w CB radio, do lepszego kontaktu pomiędzy autami.

wypatrzyłem :lol: coś takiego
http://www.ceneo.pl/15448788
- może ktoś zorientowany w temacie zechce odnieść się do parametrów a może i samego sprzętu (CB Radio M-Tech model Legend III)?

pikkolo napisał(a):z fajnych radyjek jakie się pojawiły ostatnio to Lafayette Venus
radio można zamontować gdziekolwiek w aucie, przy kierowcy montuje się tylko gruszkę, gdzie jest wyświetlać i cała obsługa.
po wypięciu gruszki - zostaje tylko gniazdko RJ45.
działa dość dobrze, nie zachwyca zasięgiem, ale do jeżdzenia w grupie - wystarcza w zupełności.

staryemeryt napisał(a):w biedronce będzie ALAN102 za 189 zł, ale nie wiem co to warte,w poprzednim aucie miałem president hary II asc ,byłem z niego zadowolony,teraz mam UNIDEN-a

staryemeryt napisał(a):uniden PRO520 xl
dużo tirowców używa tych radyjek,ponoć są dobre

dominik3000 napisał(a):Wpisałem UNIDEN 520XL i na Allegro wyskoczyła całą stronka tych radyjek , więc występuje w sprzedaży . Sam takowe posiadam w osobówce + Syrio 145ML i brak mi zastrzeżeń, zasięg b.dobry.W Lnadku mam PRESIDENT TAYLOR + syrio i też śmiga ładnie.

ramzes napisał(a):UNIDEN PRO 520 xl kupiony i zamontowany, nowy tak jak chciałem... teraz tylko nauczyć się obsługi :oops: i mam nadzieję, że się nie zagubię po trasie... :lol:

IraS napisał(a):Ja już zakupiłem i zainstalowałem CB radio.

W ramach przygotowań do wyprawy Pirin, Riła, Rodopy, Witosza i Stara Płanina 2014 przymierzam się do zakupu radia Johnny III ASC i anteny Virginia. Co o tym myślicie?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Re: Radio CB na wyprawy samochodowe

Postprzez ramzes » 19 lis 2013, o 12:19

- może warto poczytać..

http://www.ceneo.pl/3671925#tab=reviews_scroll

- na pewno są to w dużej mierze opinie subiektywne... zarówno te pozytywne jak też negatywne... najważniejszy jest sam montaż, tzn. odpowiedni dobór anteny do radia, miejsce lokalizacji anteny i właściwe zestrojenie całości...

- miałem ten sam dylemat - co wybrać ale skorzystałem m.in. z podpowiedzi kol. Leszka (staryemeryt) i kupiłem unidena, póki co jest wszystko OK...

(w Albanii "łapałem" kontakt z Wojtkiem na odległość ok. 25 km...)
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 19 lis 2013, o 16:51

ramzes napisał(a):kupiłem unidena, póki co jest wszystko OK...

(w Albanii "łapałem" kontakt z Wojtkiem na odległość ok. 25 km...)

Jaką masz antenę?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez ramzes » 19 lis 2013, o 19:00

antena montażowa Midland Alan 9 plus 145
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez dominik3000 » 20 lis 2013, o 19:51

W osobowym Kangoo mam Uniden 520 +Sirio ML-145 -bardzo dobrze działa od kilku lat. W Landroverze mam President Taylor III ASC + Siro nie pamiętam modelu ,ale ok 120-130 cm i tez lux
dominik3000
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez ramzes » 20 lis 2013, o 20:04

nie mam zbyt dużego osobistego doświadczenia dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze sprzętu konsultowałem to z wieloma serwisantami i wszyscy zgodnie twierdzili, że ważniejsza jest dobra antena przy "słabszym" odbiorniku niż najbardziej wypasiony odbiornik ze słabą i źle zestrojoną anteną, dlatego zdecydowałem się na antenę montażową (145 cm - zamontowaną na stałej podstawie), na co dzień jej nie używam i leży zdemontowana w bagażniku a jeżeli zaistnieją okoliczności by skorzystać to "zabieg" montażu trwa chwilkę... rozważałem również antenę "triflex" lub przyklejaną do bocznej szyby (modelu nie pamiętam) i być może gdyby CB było mi niezbędne do codziennego użytku to wybrałbym coś z w/w...
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Korpus » 21 lis 2013, o 10:35

Ja jak to kobieta kupiłam na allegro najtańszy zestaw z anteną:) nawet trochę działa:)
Korpus
Stonka bieszczadzka

Postprzez amstaf358 » 21 lis 2013, o 13:17

:o Nie można być trochę w ciąży,albo działa albo nie..... :lol:
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Postprzez skazaniec » 25 lis 2013, o 06:06

W temacie się wypowiem, przebiłem się przez sporo modeli CB radia i mam kilka spostrzeżeń. Jakość całości w dużej mierze zależy od doboru radia do auta. Różne modele inaczej reagują na zakłócenia wynikające z pracy silnika i głównie elektryki samochodu. To po primo.
Secundo -antena. Ilekroć miałem na stałe przykręcony bat (montażówka) jakość połączeń była lepsza. To rozwiązanie wcale nie jest upierdliwe, montaż trwa mniej niż minutę jeśli mamy śrubkę z motylkiem. Jest również mniej inwazyjny dla lakieru. Z moich doświadczeń- antena magnetyczna = porysowane auto (zawsze miałem podkładkę gumową)
Tertio - zestrojenie. Konieczność! inaczej będzie strzelać, charczeć i ogólnie wkurzać. Radzę zakupić sobie miernik (koszt ok 20 zł) i co jakiś czas sprawdzić jak to razem ze sobą działa.
Po czwarte (moja znajomość łaciny się skończyła) prostota. Nie ma sensu kupować wybajerzonego urządzenia - nie oszukujmy się, że bedziemy korzystać z jego opcji - nie będziemy. Będziemy gadać głównie na 19. Co warto mieć w urządzeniu? Filtr zakłóceń (ANL) i zmianę kanałów w gruszce. Reszta to zbędne bajery, które zazwyczaj przekładają się na awaryjność radia badź/i frustrację użytkownika.
Po piąte i ostatnie, warto dorzucić zewnętrzny dodatkowy głośnik - lepiej słychać to wszystko:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny