Rakiety śnieżne - sposób zakładania

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Rakiety śnieżne - sposób zakładania

Postprzez Zygmunt Skibicki » 24 sty 2013, o 20:31

yarek shalom napisał(a):...podsumowujac mozna powiedziec ze jak na szlaku bedzie 1 metr sniegu to zapadne sie w tych rakietach po pas?

Niekoniecznie po pas, ale jeśli zapadniesz się do pół łydki, to znaczy, że ten "certyfikat" do 90 kilogramów jest do... dupy!
yarek shalom napisał(a):Mam mozliwosc jeszcze zwrotu towaru, ale w sumie do 200 zl za parę to nie kupie nic lepszego... a gotowke mam ograniczona

Gotówkę to każdy ma ograniczoną... nieograniczoną mają tylko... ograniczeni.
Ja bym postawił całą kwestię inaczej...
Co jest lepsze: mieć marne rakiety, czy dodatkową gotówkę po ich oddaniu?
Ale skoro już je podrapałeś, to raczej do zwrotu się nie nadają...
Trzeba zatem na sprawę spojrzeć optymistycznie: jak śnieg się uleży, to nie będziesz się już tak zapadał...!
Inna sprawa, że bez tych rakiet... także.
Powodzenia!

P.S.: A te rakiety z Jula mają "ruchomą" piętę, choć w sklepie i bez wcześniejszych doświadczeń można tego nie zauważyć.
yarek shalom napisał(a):...nie kupilem ich pomimo ze mialy wytrzymalosc chyba do 110 kg bo byly po prostu za duze...

A jak do tego doszedłeś, że one są za duże?
Pytam, bo według mojej prywatnej opinii, one są wręcz idealne dla początkujących "rakieciarzy" na leśne wertepy...
Nota bene... obejrzyj rakiety dla kanadyjskich rangersów. "Julowe" są do nich bardzo podobne...
Jak myślisz: dlaczego?
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt turystyczny