Ranking schronisk (n.p.m.) i nie tylko

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Ranking schronisk (n.p.m.) i nie tylko

Postprzez jerzumarian » 25 lip 2011, o 18:18

ciepła wode można nagrzać w baniaku-garnku. i po problemie. w mojej łepetynie ranking jest. a co do kryteriów, to proponowałbym na pierwsze i najbardziej znaczące miejsce posadzić klimat, gospodarzy, czystośc i dbałość o turystę. a potem reszta.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez IraS » 25 lip 2011, o 18:34

Co tam ciepła woda czy prąd, nawet srać można trzymając się trawy byle by internet był ;)
IraS
Administrator

Postprzez jerzumarian » 25 lip 2011, o 19:08

czyli Irasowe preferencje znane od zawsze potwierdzaja sie i należy to włączyć jako jeden z czynników. oczywiście jak nie ma sieci to najwięcej pkt
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez nemo7 » 25 lip 2011, o 20:01

Witam. Niechcący rozpętałem burzę :) Ja jestem człowiekiem trochę starszawy i w górach szukam ciszy, spokoju i niepowtarzalnego klimatu, więc dla mnie klimat jest jest najważniejszy. A klimat to przede wszystkim ludzie, którzy tam przebywają i gospodarze, którzy potrafią wpływać na sytuację w swoim schronisku. W swoim życiu byłem w wielu schroniskach i widzę jak w jednych się zmienia na lepsze, w drugich na gorsze. Ale zaobserwowałem i takie sytuacje, np nad Morskim Okiem, które to w miesiącach lipiec-sierpień omijam strasznie daleko, byłem rok temu w czerwcu i spotkałem tam przesympatycznych ludzi, którzy swoją obecnością tworzyli wspaniałą atmosferę. W Bieszczadach - przyznam się- nie nocowałem w schroniskach/przebywałem po kilka godzin/, wolę namiot, ale podejrzewam, że podobnie jest. Ludzie Gór tworzą swoisty, niepowtarzalny klimat.
Co do rankingu odnośnie Bieszczad to faktycznie miałem Wam coś takiego zaproponować; dobrze byłoby wiedzieć gdzie jest miło i sympatycznie. Jednak ranking ten rozszerzyłbym uwzględniając m-sca noclegowe o prywatne kwatery, w których też można spotkać prawdziwych "Bieszczadników". Osobno wziąłbym pod uwagę kempingi i pola namiotowe - to w gruncie rzeczy jest również bardzo ważne dla wielu z nas (tak myślę). Jednak najważniejsza rzecz to wypracować kryteria - np dla mnie tv, internet to w górach mógłby nie istnieć, natomiast przestrzeganie ciszy nocnej jest dla mnie ważne. Pozdrawiam.
"Niebo zamiast dachu. Wiatr zamiast ścian. Dla niektórych to dom"
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 25 lip 2011, o 20:46

Niechcący rozpętałem burzę

no bo największe afery i burze to albo przez głupotę, albo przez przypadek :mrgreen:
no, ja też ten klimat wysoko stawiam, dlatego miedzy innymi balwochwalczo uwielbiam Jaworzec :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 26 lip 2011, o 11:18

tu jest burza?????? bo ja widze ocean z niezmacona taflą wody......... nic sie nie dzieje co wywołałoby choćby jednego fali tumana...
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez nemo7 » 26 lip 2011, o 16:25

Jak macie pomysły co do kryterii, to wrzucajcie, podyskutujemy i cos ustalimy...
"Niebo zamiast dachu. Wiatr zamiast ścian. Dla niektórych to dom"
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krzyś » 26 lip 2011, o 18:02

Myślę, że wystarczy abyśmy na poczatku opisali nasze spostrzeżenia z bieszczadzkich schronisk. Ja w tej dziedzinie nie będę ekspertem, gdyż tylko w dwóch schroniskach nocowałem.
nemo7 napisał(a): ranking ten rozszerzyłbym uwzględniając m-sca noclegowe o prywatne kwatery, w których też można spotkać prawdziwych "Bieszczadników".

To bym faktycznie również rozważył, choćby dlatego, że właściwie w Bieszczadach mało jest schronisk górskich.
Jeśli chodzi o kryteria, to głównym według mnie powinna być ogólnie pojęta atmosfera (czy jak by to nazwać). Bo przecież najważniejsze jest by każdy turysta czuł się dobrze, co nie znaczy komfortowo.
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez jerzumarian » 26 lip 2011, o 18:29

otóz to. jak sobie przypominam gwar starej koliby i klimat tego miejsca mimo wszelkiej maści niedogodności to aż mi żal że juz jej nie ma. ale dobrze ze został spokój tego miejsca. jakos tak już jest że wracam tam najczęściej. nie wiem czy dałbym jej jedynke teraz, ale... kiedyś na pewno. i Chata Socjologa na Otrycie. tez lubie. za widoki, brak prądu i klimacik.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 26 lip 2011, o 19:01

krzyś napisał(a):wystarczy abyśmy na poczatku opisali nasze spostrzeżenia z bieszczadzkich schronisk.

Dokładnie. Jaki jest sens porównywać "rankingowo" np. chatkę "Puchatka" (wg n.p.m. jedno z najgorszych w Polsce) z np. nową Kolibą? Są różne preferencje i zamknąć tego w sztywnym zestawieniu nie sposób a i dla niektórych może być krzywdzące.
Piotr_S
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy