Ranking schronisk (n.p.m.) i nie tylko

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Ranking schronisk (n.p.m.) i nie tylko

Postprzez lidkru » 26 lip 2011, o 20:01

moje spostrzeżenia odnosnie Jaworzca
byliśmy tam we trójkę w pażdzierniku 2010, na tydzień przed naszym przybyciem pojawili sie tam nowi gospodarze. Ja byłam tam po raz pierwszy, i na pewno nie ostatni :D
atuty:
brak prądu,
kominek, w którym pan Zbyszek palił wieczorami
w kuchni prawdziwy piec, na którym gotował sie rewelacyjny bigos, którym zostalismy poczęstowani przed wyjazdem ( nie kupowaliśmy go )
ciepła woda pod prysznicem
bacówka otwarta 24 h
no i przede wszystkim przemili gospodarze- nie uciekali przed nami do swoich pokoi, siedzieli , śpiewali i gawędzili sobie z nami, szczerze opowiadali o swoich obawach przed podjeciem się tego gospodarzenia i generalnie miło spędziliśmy tam czas
minusy:
hm...... nie znalazłam, a myslałam całe 5 minut ;)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 26 lip 2011, o 20:46

Chatka Puchatka
nemo7 napisał
w Chatce Puchatka najbardziej odpowiada mi, że gdy pójdą już "niedzielni turyści' zostaje się wśród samych zapaleńców bieszczadzkich bezdroży - klimat niepowtarzalny

podpisuję sie pod tym w całej rozciagłosci swojego nazwiska i obydwoma imionami :mrgreen:
co z tego, ze slawojka ( w październiku to trochę podwiewa nawet ;) )- wypiłam w związku z tym jedno piwo, zeby nie biegać , hehehe, raz na jakis czas to nawet zdrowo wieczorem nie umyć zębów :lol: , ale to, z jakimi ludźmi sie zetknęliśmy- bezcenne
a minusy: piwo ciut drogie, ale za to jak smakowało :roll:
no i w nocy mozna sie udusić od kurzu, alergikom nie polecam ;)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 26 lip 2011, o 20:54

pod Rawkami
trudno mi orzec cos konkretnego. Nocowałam tam raz na glebie, bo akurat jakaś licealna bodaj wycieczka miała tam swoją bazę, w związku z tym klimatu jakoś specjalnego sie nie mozna było doszukać, ale plusów parę ta bacówka ma, min. :
chyba ze 3 gitary schroniskowe i jakieś bębny
wojskowe materace dla śpiących na podłodze
kominek i ful drewna
w jadalni na podłodze czysciej chyba niz w pokojach moich córek :oops:
piwo z jajem- dla mnie rewelka :)

minusy:
spanie na podłodze ciut za drogie (15 zł)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Fanjamnika » 26 lip 2011, o 22:14

Dyskusja ładnie się rozwija. Poczekałem trochę,poczytałem i doczekałem się tego na co czekałem.Podpowiedzi gdzie są klimaty gdy odejdą wycieczkowicze zorganizowani.A nie wymyślne rankingi w Kategoriach. Lidka kujawianka pisze jak Ludż i dlatego polecam Ci Chatę górzystów w Izerach, istne cudo zwłaszcza zimą.Pozdrawiam
Fanjamnika
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 27 lip 2011, o 06:45

lidkru napisał(a):spanie na podłodze ciut za drogie (15 zł)

Obecnie 19zł.
Piotr_S
Administrator

Postprzez lidkru » 27 lip 2011, o 08:40

polecam Ci Chatę górzystów w Izerach,

Izerskie to są w ogóle fajne górki, zeby nie bieszczady , to pewnie tamte by zostały miłoscią mojego życia :lol:
a w Chatce niestety jeszcze nie byłam, tylko na Szrenicy ( :| ) i Wysokim Kamieniu ( :) ), wiec po prostu muszę to nadrobić
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 27 lip 2011, o 12:04

lidkru napisał(a):moje spostrzeżenia odnosnie Jaworzca

Widzisz, Lidziu, moje spostrzeżenia co do w/w są zgoła inne. Byłem tama z żoną w końcu czerwca 2009, kiedy była jeszcze poprzednia ajentka. Sprawiała ona wrażenie osoby, którą wysłano na zesłanie. Trafiliśmy tam po ok. 10-godzinnej wędrówce w upale, błądząc po źle oznakowanych szlakach. A tu zero zainteresowania przybyłymi turystami (pani siedziała przy wiacie i jakby mało nas zauważała), zimna woda, no i cena za nocleg!!!
Rano długo czekaliśmy na jajecznicę, bo pani przygotowywała śniadanie dla jakiegoś "tambylca" (choć obiecała wieczorem, że o 8.00 będzie gotowe nasze śniadanie). Przed wyjściem wdałem się z panią w dyskusję, poprosiłem bowiem o fakturę za pobyt (tak prowakacyjnie), no i się zaczęło. Nie będę relacjonował przebiegu dyskusji. Pani za całą zaistniałą sytuację winiła PTTK, a na zakończenie rozmowy powiedziała gdzie to PTTK ma takich turystów jak my... I tu miała rację...
Z moich spostrzeżeń winika zatem, że jednak najważniejsze jest kto prowadzi schronisko i jaki potrafi stworzyć klimat w prowadzonym przez siebie obiekcie.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 27 lip 2011, o 12:20

te ceny w schroniskach to zupełnie inna bajka

Z moich spostrzeżeń winika zatem, że jednak najważniejsze jest kto prowadzi schronisko i jaki potrafi stworzyć klimat w prowadzonym przez siebie obiekcie.

pewnie , że tak, budynek moze być najpiękniejszy, a prowadzący gbur - i kicha.
a co do przybycia-jakże inne doświadczenie : tez byliśmy zmęczeni, moze nie upałem, ale samą drogą- glina, koleiny sięgające mi do pasa, mazia, a jak weszlismy w las, coby nie utonąć, to ciut zeszliśmy ze szlaku i ... :lol: . Weszłam, zwaliłam plecak, a tu p.Mariolka wyskoczyła pytając, czy na poczatek chcemy coś do jedzenia, piwo, czy się wykąpać :D Fakt, byliśmy sami, dopiero późnym wieczorem przybyły kolejne 4 osoby w postaci rodziców z dwojgiem niedużych dzieci (4 i 8 lat), które to na wejście dostały herbatę i po lizaku za dzielność. Nikt nas nie wołał o pieniądze, wręcz jak mówiłam, ze muszę poszukać portfela w plecaku, usłyszałam, ze nie pali się i mamy odpocząć :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 27 lip 2011, o 12:31

lidkru napisał(a):te ceny w schroniskach to zupełnie inna bajka

Rzeczywiście!!! Jeśli za kwaterę "Pod Szerokim Wierchem" z lodówką, tv (włączyliśmy raz), dostępem do kuchni, łazienką z c.w., itp. zapłaciiłem 32 zł od osoby, to jak się to ma do 32 zł za nocleg w bacówce Jaworzec.
Niestety, ceny narzuca PTTK, a ajenci bieszczadzkich schronisk płacą bodaj najwyższe stawki w całej Polsce. I co tu dużo mówić...
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 27 lip 2011, o 13:27

dla mnie jest dziwne jeszcze to, ze jak zaproponowali, ze na własny koszt wymienia w Jaworzcu okna, to PTTK oznajmiło, ze podniesie wtedy standard schroniska i ceny i pokoi i wynajmu pójda w górę
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy