Ranking schronisk (n.p.m.) i nie tylko

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Ranking schronisk (n.p.m.) i nie tylko

Postprzez nemo7 » 27 lip 2011, o 18:07

krzyś napisał(a):
lidkru napisał(a):moje spostrzeżenia odnosnie Jaworzca

Widzisz, Lidziu, moje spostrzeżenia co do w/w są zgoła inne. (...)
Z moich spostrzeżeń winika zatem, że jednak najważniejsze jest kto prowadzi schronisko i jaki potrafi stworzyć klimat w prowadzonym przez siebie obiekcie.

I właśnie wszędzie jest ten sam problem. Wcześniej już pisałem, że bywałem w różnych schroniskach naszych gór i czasami po kilka razy w odstępach rocznych czy dłuższych. Gdybym chciał podsumować to bym napisał - idzie na gorsze, ale tym samym skrzywdził bym niektóre osoby - gospodarzy, najemców czy właścicieli-fascynatów gór, którzy swoją pracą, swoim zachowaniem stwarzają niepowtarzalną atmosferę, stwarzają miejsca, gdzie się chce wracać. Mógłbym podać przykłady z Tatr, bo tam przede wszystkim przebywam /poza sezonem/ale TU są Bieszczady i o pobycie tu chciałbym jak najwięcej się dowiedzieć. W najbliższych planach mam wyjazd - o ile pogoda sie zmieni(bo deszczu mam dość będąc w pracy-czasami trzeba moknąć, bo praca taka i w domu-patrząc przez okno) na Rawki z synem i to pod namioty. Jeśli sie uda to podzielę się wrażeniami. Jak syn dotrze, to może uda mi się wkleić tutaj tekst jaki swego czasu zamieściłem na NG odnośnie Doliny Sanu. :oops:
Jeśli chodzi o ranking to z pół namiotowych jakie są przy drodze Terka-Dołżyca polecam u Pana Cześka pod Bukiem, w skali np 1-4 dałbym mu 4+ :!: ; a zajrzałem do wszystkich czterech.
"Niebo zamiast dachu. Wiatr zamiast ścian. Dla niektórych to dom"
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 28 lip 2011, o 17:08

co do wspomnianego pola pod Bukiem w skali 1-4 dałbym 10. przy pani 11
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez nemo7 » 28 lip 2011, o 20:04

nie śrubuj tak skali ale fakt - jest tam naprawdę SUPER!
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krzyś » 29 lip 2011, o 13:02

Zastanawiałem się nad moim typem. Ponieważ prz. wsz. korzystamy z kwater, trudno mi pisać o schroniskach (oprócz tego co napisałem o Jaworcu).
Bardzo mi odpowiadał nocleg w Balnicy (pisałem w osobnym wątku). Na kwaterze "Pod Szerokim Wierchem" też panuje miła atmosfera.
Ale chyba najchętniej wracam (i będę wracał) do "RADOSnego SZWEJKOWA". Może dlatego, że Łupków to wspaniałe miejsce. Jest tam wszysko, co lubię, a przede wszystkim ogromna przestrzeń. Gospodyni, w osobie Krychy, jest bezpośrednia i bezpretensjonalna. Potrafi wprowadzić nieskrępowaną i miłą atmosferę.
Ciekaw jestem spostrzeżeń tych, którzy tam przebywali.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez krzyś » 1 sie 2011, o 21:26

Coś ten ranking ucichł... A ja właśnie dziś kupiłem egzemplarz rzeczonego czasopisma "n.p.m.". Zamierzam go szczegółowo przeczytać (kiedy tylko czas pozwoli).
A wszystkich proszę o dalsze uwagi na temat schronisk (i nie tylko) bieszczadzkich.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez skazaniec » 3 sie 2011, o 08:43

Tak sobei myślę...dziwnie mi się to czyta...w sumie klimat/dobro schroniska zależy od tego jak do niego podejdziemy i z kim sie tam znajdziemy...Klimat tworzą sami turyści i więź, która się między nimi wytwarza i jak Irek napisał można srać trzymając się trawy, pić deszczówkę i rąbać drzewo - żyć nie umierać jeśli ekipa dobra. O!
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 3 sie 2011, o 12:59

Pani Maria - gospodyni schroniska na Hali Lipowskiej (I miejsce w rankingu) wyraziła sie w ten sposób: "Pierwsze miejsce Hali Lipowskiej to w tym samym stopniu zasługa moja, jak i turystów oraz personelu. Każde ogniwo tego łańcucha jest niezastapione. (podkreślenie moje). Ja tylko może jestem tym najbardziej doświadczonym elementem, żeby nie powiedzieć najstarszym..." (Pani Maria ma 70 lat).
Moim zdaniem dobry klimat schroniska przyciąga prawdziwych turystów. Stymulujacą rola gospodarza jest niezastąpiona!!!
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez nemo7 » 28 sie 2011, o 10:43

Witam. Ostatni, gdy byłem w Bieszczadach spaliśmy na kempingu "Górna Wetlinka" oraz na polu namiotowym "Pod małą Rawką" Pierwsze to takie strasznie bezosobowe, ot noclegownia i do tego trochę drogo, natomiast drugie przypadło nie tylko mnie do gustu. Tam człowiek czuje, że jest w górach... a w schronisku bardzo sympatyczna obsługa; moja ocena - pomimo pewnych mankamentów - 5 z minusikiem. 8-) Pozwolę sobie zamieścić zdjęcie schroniska oczywiście z stałym bywalcem -
Obrazek
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez trzykropek » 28 sie 2011, o 16:07

...a jaki to minusik?
trzykropek
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 28 sie 2011, o 20:51

trzykropek napisał(a):...a jaki to minusik?

Zapewne ceny...
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy