Ranking schronisk (n.p.m.) i nie tylko

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Ranking schronisk (n.p.m.) i nie tylko

Postprzez IraS » 28 sie 2011, o 21:10

krzyś napisał(a):Zapewne ceny...

Zapewne tak ;) nie wiem skąd się takie biorą za namioty. Żeby nie było, Michała, wcześniej Patrycję i Michała a jeszcze wcześniej Ewe i Roberta dobrze znam nawet mogę powiedzieć, że się przyjaźnimy, ale staram się być obiektywny. Pod Rawkami 10 zł od głowy, przynajmniej jest napisane, że za namiot dodatkowo nie kasują. W Jaworcu 12 zł od głowy nic nie piszą o namiocie. Ani tu i tu nie piszą, że ciepła woda o określonej godzinie i jak jest kupa ludzi można się nie załapać. Żeby nie było, że tu promuje Rumunie, bo tam można wszędzie za free, a jak na prywatnym gruncie, to do domu jeszcze na prysznic zaproszą. Ale taka Czarnogóra nie najtańsza, Góry Dynarskie - pasmo Durmitor (chyba bardziej atrakcyjne niż Bieszczady), camping w bardzo komercyjnym i atrakcyjnym miejscu w sąsiedztwie jez. Czarnego (takie Morskie Oko 1600 m n.p.m.). 3 osoby, dwa wielkie namioty, samochód, prąd, czyste toalety i łazienki z gorącą wodą przez cały dzień - 8 euro za wszystko
IraS
Administrator

Postprzez browar » 28 sie 2011, o 22:43

IraS napisał(a):
krzyś napisał(a):Zapewne ceny...

Ale taka Czarnogóra nie najtańsza, Góry Dynarskie - pasmo Durmitor (chyba bardziej atrakcyjne niż Bieszczady), camping w bardzo komercyjnym i atrakcyjnym miejscu w sąsiedztwie jez. Czarnego (takie Morskie Oko 1600 m n.p.m.). 3 osoby, dwa wielkie namioty, samochód, prąd, czyste toalety i łazienki z gorącą wodą przez cały dzień - 8 euro za wszystko

Dżizas,konia z rzędem kto wie co to ten Durmitor... W górach Kapinielis za darmo,he he
browar
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 29 sie 2011, o 15:51

Dżizas,konia z rzędem kto wie co to ten Durmitor.

to ja chcę tego konia :)
byłam, pole namiotowe na falującym z lekka terenie, ja płaciłam w ogóle cudną stawkę : po 2 euro za namiot, samochód i 4 osoby czyli teoretycznie 12 e na dzień, ale ponieważ codziennie przez 5 dni korzystaliśmy wraz z małżonkiem z chłodnego piwka na miejscu , wiec szef policzył nas po 8 e :mrgreen:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez nemo7 » 29 sie 2011, o 19:35

cena za namiot będzie 8-) , ale ten parking na dole "dobija" :(, natomiast minusik za toalety - wiem, w dzień trudno to utrzymać w porządku, gdy "chmara" ludzi tędy wędruje, ale jednak...
"Niebo zamiast dachu. Wiatr zamiast ścian. Dla niektórych to dom"
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez anka-szklanka » 12 wrz 2011, o 09:13

krzyś napisał(a):Ale chyba najchętniej wracam (i będę wracał) do "RADOSnego SZWEJKOWA". Może dlatego, że Łupków to wspaniałe miejsce. Jest tam wszysko, co lubię, a przede wszystkim ogromna przestrzeń. Gospodyni, w osobie Krychy, jest bezpośrednia i bezpretensjonalna. Potrafi wprowadzić nieskrępowaną i miłą atmosferę.
Ciekaw jestem spostrzeżeń tych, którzy tam przebywali.

Masz rację w 99%. Gdyby nie wilgoc która ten wspaniały dom przenika to też bym była tam częstym gościem
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 12 wrz 2011, o 09:15

anka-szklanka napisał(a):Masz rację w 99%. Gdyby nie wilgoc która ten wspaniały dom przenika to też bym była tam częstym gościem

I gdyby jeszcze przyjmowali z psem, to byłoby już całkiem dobrze :) (choć nie dla wszystkich) :D
Piotr_S
Administrator

Postprzez malami77 » 14 wrz 2011, o 22:32

Własnie siedzę w schronisku w Wołosatem. Tzn. kiedyś funkcjonowało toto jako schronisko, dziś nosi szumną nazwę "Hotelik pod Tarnicą".
W całych bieszczadzkich wedrówkach jest to jedyne schronisko o które zaczepily moje nogi. Po raz pierwszy 15 lat temu i od tamtej pory prawie co roku. I o ile wtedy było mi Rajem na Ziemi i drugim wakacyjnym domem, o tyle aktualnie będe omijała je szerokim łukiem. Podpisuję się rękami i nogami pod słowami, że najwazniejszy jest klimat tworzony przez gospodarzy i odwiedzających ludzi. Miejse to ma dla mnie wydźwięk sentymentalny i obecnie TYLKO to mnie sprowadziło w to właśnie miejsce.
Owszem, jest sucho; jest ciepła woda ... czasami, o ile stonka wakacyjna nie dotrze w zatrważającej ilości i będzie potrafiła dzielić się zasobami wody z innymi gośćmi nie wylewając hektolitrów na własne grzbiety; jest miejsce na rozbicie namiotów i pozostawienie auta bez dodatkowej opłaty; jest dostęp do kuchni ... [???!!!] - i o tym dostępie chciałabym tu wspomnieć. Odkąd tu przyjeżdżam kuchnia była otwarta zawsze. W niej toczyło się schroniskowe wieczorne i poranne życie. Tam odbywały się powazne dysputy na ciężkie tematy i frywolne żarty przy kartach albo grze w kości. Tam piło się herbatki z wkładką i smażyło jajecznicę z grzybami dla prawie całego schroniska. Tam rozpieszczano mojego małuszka i tam stawiał swoje pierwsze samodzielne kroczki (w 2009 miał niespełna rok). Tak było jeszcze 2 lata temu. Zeszły rok mnie bieszczadzko ominął, a w tym roku 2 dni temu doznałam szoku. Najwazniejsze miejsce w schronisku jest ... zamykane jak nie ma gospodarzy! Nie znam, nowi jacyś ludzie, zresztą tam chyba często się zmieniali. Doba hotelikowa trwa od 16 do 10 dnia następnego i - moim zdaniem, ale może się mylę ... - powinien być w co najmniej tym czasie dostęp do tak podstawowego pomieszczenia jak kuchnia. Gospodarz co prawda poinformował nas, ze czajnik wystawiony jest na zewnątrz i kazdy o dowolnej porze może zagrzać sobie wodę na herbatę, ale nie o to mi chodzi ... Obcesowość, liczenie kasy i wieczna nieobecność (powodująca automatyczne zamykanie kuchni na klucz :) ) powoduja moją choleryczna niechęć do tego schroniska. O cenie za noc od twarzy nie wspomnę. Kiedyś była cena zróżnicowana jesli ktoś chciał łóżko z pościelą i dla tych co z własnym śpiworem. Dziś to nie ma znaczenia, płacisz i tak i tak 30 zł. (agroturystyka w bardzo przyzwoitych warunkach teraz we wrześniu - nie wiem jak w sezonie wakacyjnym - 35 zł/os).

Piszę to z punktu widzenia zwykłego "niedzielnego" turysty, ot ... bo takim jestem pomimo wielu lat związania z bieszczadzkimi szlakami i zakątkami. Nie interesuje zwykłych turystów kto i za ile dzierżawi schroniska, własność czy ajencja, zwykli turyści chcą odpocząć po wędrówce w dobrym schroniskowym klimacie, wykąpać się, coś zjeść i zaplanować kolejna wędrówkę. Chcą wstać z usmiechem i radośnie powiedzić do innych usmiechnietych gości jak i do gospodarzy "dzień dobry". Nic więcej ... czy to tak wiele??

Jednym słowem - Wołosate zawsze wpominać będe z rzewna łezką w oku, ale juz tylko wspominać. Prawdopodobnie to moja ostatnia wizyta tutaj.
malami77
Stonka bieszczadzka

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy