Ratunku, jadę za tydzień jestem zielona

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Ratunku, jadę za tydzień jestem zielona

Postprzez katarzynka » 12 lip 2010, o 11:55

Witam, będę pierwszy raz w Bieszczadach tydzień może dłużej-ja+małżonek+samochód-(minus) namiot
nocleg mamy k/Leska wszędzie możemy sobie dojechać-kręci mi się w głowie od inf.nie mam jeszcze mapki- proszę o pomoc w zaplanowaniu ciekawych tras- z uwzględnieniem sytuacji, że zostawiamy samochód i musimy do niego wrócić:) zorientowałam się że można tak na Tarnicę. Oczekuję ciszy i spokoju i malowniczych miejsc na długie romantyczne "spacery" (mąż mnie zabije ;) chętnie na dzień lub dwa- . możemy wyskoczyć do Słowacji, lub na Węgry w źródła termalne i kochane zamki -albo żeby dalej pobrykać po górach,
będę wdzięczna za pomoc- piszecie fenomenalnie o tych Bieszczadach, zaraziliście mnie to teraz pomóżcie:)
katarzynka

Re: Ratunku, jadę za tydzień jestem zielona

Postprzez lucyna » 12 lip 2010, o 15:24

1. Tarnica wejście z Wołosatego.
2. Dwernik Kamień wejście z Zatwarnicy
3. Połonina Wetlińska
4. Mała i Duża Rawka wejście z Przełęczy Wyżniańskiej
5. Okolice Jeziora Myczkowieckiego ścieżka Błekitna Łezka
lucyna
Zbanowany

Postprzez katarzynka » 12 lip 2010, o 17:05

Dziękuję, zaopatrzę się w przewodnik, to wszystko się wyjaśni- proszę o polecenie czegoś- wszyscy chwalili tu jakąś pozycję-czy mogę prosić o przypomienie,
, P. Lucyno proszę o czas, w jedną stronę- dodam że nie biegam po górach, tylko chłonę i delektuje,
Czy jakieś propozycje na Słowację/Węgry? rekreacyjnie, popływać, pozwiedzać
katarzynka

Postprzez lucyna » 12 lip 2010, o 17:20

Te trasy są w Twoim zasięgu.
Dobra mapa to podstawa. Moim zdaniem mapa Ruthenusa jest najlepsza ale trudna w odczycie. Przeglądnij ją, jeżeli nie będzie Ci podobać się to warto zakupić Compassa. Z przewodników Rewasza lub Bosza, resztą nie warto zawracać sobie głowy. Chyba, że interesują Cię opisy wszystkich szlaków to Tomasza Dormachwała "Bieszczady Bukowskie Vrchy".
Na Forum jest dział poświęcony Słowacji, tam coś dla siebie znajdziesz.
Już wrzuciłam linki do stron touroperatorów, nie chcę wywoływać awantur więc poszukaj sobie propozycji na Forum.
lucyna
Zbanowany

Postprzez katarzynka » 12 lip 2010, o 17:23

w którym miejscu najlepiej przekroczyć granicę samochodem
katarzynka

Postprzez Piotr_S » 12 lip 2010, o 17:24

katarzynka napisał(a):w którym miejscu najlepiej przekroczyć granicę samochodem

W Radoszycach, kolejne dopiero w Barwinku.
Piotr_S
Administrator

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi