Re:ksiadz z krywego

Ludzie, miejscowości, zabytki, architektura sakralna - dyskusje oraz zdjęcia

Ksiądz z Krywego

Postprzez andrzejbigos » 10 cze 2009, o 22:30

Witam wszystkich forumowiczow :) ineresuje mnie historia wsi Krywe(okres akcji Wisla),oraz losy ksiedza Sorokivskij z tamtejszej parafii.Jesli ktos moglby udzielic informacji na ten temat bede bardzo wdzieczny.
andrzejbigos

Re: ksiadz z krywe

Postprzez lucyna » 12 cze 2009, o 19:37

Od dwóch dni usiłuję sobie przypomnieć z kim rozmawiałam o księdzu z Krywego. Niestety, apmięć mam dziurawą. Jedyne co przychodzi mi na myśl to to abyć skontaktował się z dr Wojeciechem Krukarem.
lucyna
Zbanowany

ksiadz z Krywe

Postprzez andrzejbigos » 13 cze 2009, o 21:49

Dziekuje ci Lucyno za odpowiedz,apropos o tym ksiedzu to pewnie ze mna rozmawialas;).Jak skontaktowac sie z Wojciechem Krukarem skoro ja nie wiem kto to jest.Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam.
andrzejbigos

Re: ksiadz z Krywe

Postprzez lucyna » 14 cze 2009, o 05:41

Dr Wojciech Krukar "ten od nazw" autor kilkudziesięciu map i współautor kilku przewodników. Wystarczy wpisać Jego nazwisko w google i pojawi się nr telefonu i adres meilowy. Na pewno ma jakieś informacje, gdyż prowadził kwerendę.
lucyna
Zbanowany

Postprzez andrzejbigos » 14 cze 2009, o 20:44

Dzieki za dodadkowa informaje :) ,tak tez zrobilem wczesniej.Myslalem ze z rozmowy cos zostalo,jeszcze raz dzieki.Skontaktuje sie z KRUKAREM.ciaooooo
andrzejbigos

Re: Re:ksiadz z krywego

Postprzez długi » 14 cze 2009, o 22:02

Spróbuj pójść przy okazji do Krywego. Może na miejscu czegoś się dowiesz. Kilka lat temu był zlot mieszkańców Krywego. Była uroczysta msza w ruinach Cerkwi, potem piknik. Gospodyni na Krywem, Pani Antonina Majsterek powinna coś wiedzieć.
Długi
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Ksiądz z Krywego

Postprzez barszczu » 14 cze 2009, o 22:20

Ksiądz Stanisław Sorokowski ukrywał w czasie wojny młodą żydowską dziewczynkę, prawie cudem ocalałą z pogromu w Lutowiskach. O tym księdzu wspomina m.in. Pawłusiewicz w "Na dnie jeziora"
barszczu
Stonka bieszczadzka

Re: Ksiądz z Krywego

Postprzez lucyna » 15 cze 2009, o 06:11

Zaskoczyło, kilka lat temu na kirkucie w Lutowiskach poznałam starszą panią, która twierdziła, że jest ową kobietą uratowana z pogromu. Nie znam angielskiego, nie zrozumiałam do końca jej słów. Chyba kontaktował się z nią Grzesiek Sitko.
lucyna
Zbanowany

Postprzez andrzejbigos » 15 cze 2009, o 22:29

Dzieki wam dowiedzialem sie kilku interesujacych rzeczy na temat ksiedza Stanislawa Sorokowskiego.Przeczytalem ksiazke Andrzeja Potockiego "bieszczadzkie losy"gdzie jest mowa ze musial uciekas z Krywego i ukrywal sie w SOKOLEM?jest to dla mnie wielka niewiadoma,jakie byly jego dalsze losy.Bede szukal dalej .Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
andrzejbigos

Re: Re:ksiadz z krywego

Postprzez lucyna » 16 cze 2009, o 04:57

Jeżeli chodzi o Potockiego to wiadomości dostarczała mu pani Kuncewicz z Rajskiego, mama naszej Oli. Możesz się skontaktować przez pensjonat Rajski Gościniec w Rajskiem lub przez Olę Bieszczadzka Karczma w Polańczyku.
lucyna
Zbanowany

Następna strona

Powrót do Historia Bieszczadów