Recenzje odzieży trekingowej i górskiej

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Recenzje odzieży trekingowej i górskiej

Postprzez Zygmunt Skibicki » 26 paź 2011, o 19:06

Czy my to przypadkiem nie gonimy w piętkę i sami sobie nie wystawiamy recenzji, delikatnie to ujmując... marnych?
Ani mi w głowie toczyć tu jakiekolwiek spory.
Potraktujcie, proszę, tę wypowiedź jako głos w dyskusji o charakterze bardzo ogólnym.
Jeśli o jakimkolwiek w miarę dokładnie zdefiniowanym produkcie publicznie wypowie się ktoś w samych superlatywach, zawsze pozostanie co najmniej cień lekko uzasadnionego podejrzenia, że ma w tym jakiś interes... W końcu sam prowadzę własne forum o charakterze także górskim i sporo takich postów już musiałem wywalić...
Jeśli natomiast zbluzga tu ktoś konkretny produkt starając się o obiektywizm, czyli udowadniając, iż użytkował jak najbardziej prawidłowo, a rzecz była do bani, jak nic wystawia się na strzał producenta o zniesławienie i straty handlowe w konkretnie wyliczonym rozmiarze...
Wypisz wymaluj dokładnie taka sama zadyma z pozwem sądowym w tle jak z obsmarowaniem jakiegoś pensjonatu czy knajpy, przed czym ostrzegają administratorzy tego forum.
Przykład, gdzie tkwi niebezpieczeństwo...?
Proszę bardzo!
Ja dla przykładu używam skarpet ww. producenta, bodaj nawet taki model jak na podlinkowanej stronie.
Nie jest to może żadne cudo świata, ale da się w tym chodzić bez specjalnych problemów.
Ba! Nawet niedawno zakupiłem kolejną parę i Bóg mi świadkiem: żadnego obniżenia jakości nie zauważyłem. Żadne tam "trójkąciki" ani niebezpieczne szwy!
No, to... jak to w końcu jest?
Szajs, czy w miarę przyzwoita skarpeta?
Ma prawo producent czepiać się niepochlebnej opinii?
Moim zdaniem ma i to uzasadnione w bardzo prosty sposób: jeśli jakąś wypowiedź ewidentnie publiczną poprzedzamy tytułem "Recenzja sprzętu", i miała by ona być niepochlebna, to taka wypowiedź może dotyczyć wyłącznie towaru dostarczonego do oceny przez producenta. Inaczej po prostu autor niepochlebnej "recenzji" leży i kwiczy o łaskę przed byle prawniczyną oplutej fabryczki.
Myślę, że jeśli by tu miały ukazywać się nadal recenzje sprzętu i miały by być rzeczowe, stanowić sensowną podstawę zakupów dla ludzi szukających miarodajnych opinii, trzeba by było wpierw stworzyć jakieś sensowne kryteria ocen poszczególnych produktów. Przykłady są do skopiowania. W końcu wiele czasopism turystycznych publikuje swe opinie o sprzęcie oraz metodologię uzyskania zamieszczanych ocen... No tak, ale oni wpierw postarali się o to, by czytelnicy uwierzyli, iż autorzy są w miarę bezstronni. I tu może być tak zwany... zonk!
Jest jeszcze jedno wyjście z tej sytuacji: "zdjąć" buńczuczne słowo "Recenzje" z tytułu i zastąpić "Opiniami użytkowników"...
Тише идеш, далше будеш!
Ostatnio edytowano 26 paź 2011, o 19:20 przez Zygmunt Skibicki, łącznie edytowano 3 razy
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez Zygmunt Skibicki » 26 paź 2011, o 19:23

A ja przecież ewentualnym zupakom napisałem:
Ani mi w głowie toczyć tu jakiekolwiek spory.
Potraktujcie, proszę, tę wypowiedź jako głos w dyskusji o charakterze bardzo ogólnym.

Poza tym...
Moja wypowiedź w najmniejszym nawet stopniu nie dotyczyła kogokolwiek osobiście.
Chodziło i chodzi nadal o... zasady.
WYŁĄCZNIE...!
No, chyba że niechcący wdepnąłem w całkowicie prywatną część publicznego forum...
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez Bandit » 13 sty 2014, o 09:48

Skarpety z linku:
http://wisport.com.pl/Ostatnio%20przegl ... ,shop.html
zostały właśnie zamówione. Podobne widziałem w jakimś markecie, ale chyba to była jakaś podróbka znanych firm ;) nie wiem nie mam pojęcia.
Nie wiem czy nie będę uczulony na jakiś składnik ze skarpety, bo raz tak było.
Bandit
Stonka bieszczadzka

Postprzez motylek_bez_skrzydel » 16 cze 2014, o 07:26

Ja polecam Wam rodzinny koc piknikowy. Pewnie pomyślicie, że gdzie, że nie w góry, że nie na dłuższe wycieczki. A jednak! Taki koc nie zajmuje wcale aż tak dużo miejsca, a jak się nie wybieracie w pojedynkę to jest idealny na postoje. Z powodzeniem można się na nim komfortowo zdrzemnąć, a na posiłki jest niezawodny. Wszystko się na nim zmieści, łącznie z towarzyszami naszej podróży :).
Nie przemaka od spodu dzięki piance pcv i folii termicznej i jest bardzo milutki z zewnątrz. Ładnie się też prezentuje na trawie ;).

Ja swój kupiłam w Lidlu dwa lata temu, ale teraz już nie widziałam go w ofercie. Znajomi kupili tutaj:regulamin forum w dobrej cenie, ale pewnie są też na allegro.
motylek_bez_skrzydel
Stonka bieszczadzka

Postprzez pelargonia » 16 cze 2014, o 10:41

niestety nie widzę linku, jaka to firma? bo właśnie jestem na kupnie, chociaż bardziej myślałam o zwykłych wypadach za miasto, nie w góry, ale to w sumie dobry pomysł jak się oczywiście nie idzie samemu.
pelargonia
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 16 cze 2014, o 14:30

wyslij zapytanie na PW :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez pelargonia » 17 cze 2014, o 12:46

no ale po co wątek o recenzjach i poleceniach jak nie można nawet wiedzieć co się konkretnie poleca :)
pelargonia
Stonka bieszczadzka

Postprzez motylek_bez_skrzydel » 17 cze 2014, o 12:50

chodziło mi o koc piknikowy marki Sapphire (ja akurat mam taki) kupiony na promocji i jest super.
motylek_bez_skrzydel
Stonka bieszczadzka

Postprzez pelargonia » 23 cze 2014, o 10:34

hej kupiłam ten koc w sklepie ABC Fitness i rzeczywiście jest super. na razie wypróbowaliśmy go w ogrodzie przez weekend, jest super!
pelargonia
Stonka bieszczadzka

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt turystyczny