Regulamin Bieszczadzkiego Forum Dyskusyjnego

Regulamin Bieszczadzkiego Forum - przeczytaj zanim się zarejestrujesz

Regulamin Bieszczadzkiego Forum Dyskusyjnego

Postprzez Piotr_S » 3 mar 2009, o 22:17

Regulamin forum:

1. Niniejsze forum stanowi wspólne przedsięwzięcie bieszczadzkich serwisów internetowych, m.in: http://www.bieszczady.net.pl, http://www.twojebieszczady.net, http://www.solina.info.pl i powstało dla ich użytkowników, a także wszystkich internautów zainteresowanych Bieszczadami, celem wymiany poglądów, informacji, itp.

2. Rejestrując się na forum akceptujesz niniejszy regulamin.

3. Użytkownik ma prawo żądania usunięcia swojego konta, nie ma natomiast prawa żądania usunięcia postów, ponieważ rodziłoby to konieczność usuwania postów innych użytkowników biorących udział w danej dyskusji i odnoszących się do tych postów - ciągłość wypowiedzi straciłaby sens. Rejestrując się na forum wyrażasz zgodę na publikację postów. Jeżeli chcesz tylko czytać forum - nie ma potrzeby rejestracji. Wszystkie działy z wyjątkiem spraw technicznych są dostępne dla niezalogowanych (tzw. gości).

4. Nowi użytkownicy, po rejestracji trafiają do grupy o tej samej nazwie. Do 10 postów mają ograniczone uprawnienia a ich posty wymagają akceptacji moderatora. Po przekroczeniu 10 postów użytkownik może korzystać w pełni ze wszystkich funkcji forum a posty pojawiają się od razu. Ograniczenie to wprowadzono ze względu na zalew spamu - użytkowników rejestrujących się tylko po to, by wstawić link zewnętrzny. Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać linków w profilu.

5. Linki zewnętrzne (w postach i stopkach) mogą umieszczać użytkownicy posiadający min. 40 postów na forum lub staż dłuższy niż 3 miesiące. Punkt taki zostaje wprowadzony ze względu na dużą liczbę nowych profili, które służą wyłącznie do wstawienia linka w treści posta lub podpisie. Dotyczy to przede wszystkim nowych użytkowników - osoby mające dłuższy staż na forum, znane forowiczom i administracji nie muszą się do tego stosować (co nie oznacza przyzwolenia na spam - linki umieszczamy na zasadach zawartych w niniejszym regulaminie). Przypadki sporne rozstrzygną moderatorzy.

6. Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje tzw. rangę, która wyświetla się pod jego nickiem i avatarem. Rangi nadawane są automatycznie po przekroczeniu danego limitu postów. Rangi nie odzwierciedlają rzeczywistej wiedzy oraz doświadczenia w temacie Bieszczadów i należy je traktować z przymrużeniem oka. Rangi mówią o stażu na niniejszym forum a nie o stażu / doświadczeniu / wiedzy rzeczywistej w tematyce bieszczadzkiej lub górskiej.

7. Na forum niedopuszczalne są treści niezgodne z polskim prawem oraz namawianie do jego nieprzestrzegania.

8. Forum nie służy reklamie podmiotów komercyjnych i jest ona zabroniona. Wszelkie próby celowej reklamy oraz kryptoreklamy będą kończyć się usunięciem postów oraz upomnieniem użytkownika.

9. Forum nie służy również zamieszczaniu ogłoszeń drobnych typu "kupię/sprzedam", za wyjątkiem powiązanych tematycznie z danym działem, np. sprzęt turystyczny.

10. Zabronione jest nadużywanie wulgarnego słownictwa. Jeśli koniecznie musisz w ten sposób zaakcentować wypowiedź - użyj kropek lub znaków specjalnych, Twoje intencje zostaną zrozumiane.

11. Korzystając z forum trzymaj się ogólnych zasad netykiety a w szczególności: nie pisz wielkimi literami (oznaczają krzyk), nie nadużywaj "uśmieszków" oraz znaków diaktrycznych i specjalnych, staraj się pisać ortograficznie, nie odbiegaj także od tematu dyskusji w danym wątku. Posty należy umieszczać w odpowiednich działach forum. Posty nie spełniające tych wymogów będą przenoszone do właściwych wątków lub kasowane.

12. Korzystaj z wyszukiwarki. Zanim zadasz pytanie / założysz nowy temat, sprawdź czy taki sam temat już nie istnieje

13. W postach dopuszczalne jest załączanie zdjęć. Obecnie można dołączyć do 10 zdjęć w jednym poście. Jedno zdjęcie nie może być większe niż 900x900px (pikseli) i zajmować więcej niż 120kB. Większe zdjęcia można linkować z zewnętrznych serwerów, np. http://www.imageshack.us
Zdjęcia stanowią własność ich autorów - przestrzegaj praw autorskich.

14. Avatary nie mogą być większe niż 200x200px (pikseli) oraz zajmować więcej niż 50kB.

15. Zabrania się umieszczania w avatarach oraz w stopkach (podpisach) treści oraz linków do stron niezgodnych z polskim prawem oraz ogłoszeń sprzedaży.

16. Używanie tzw. podwójnych tożsamości (dwa lub więcej profili dla jednej osoby) jest niemile widziane. W przypadku stwierdzenia takiego procederu, konta będą banowane lub usuwane.

17. Ataki personalne są zabronione. Osobiste uwagi lub złośliwości kierujemy na PW, email. itp.

18. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy i odpowiadasz za treść swoich postów. Administratorzy oraz moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników forum. W skrajnych przypadkach, na wniosek organów ścigania, zostaną wydane wszelkie dane pozwalające zidentyfikować osobę.

19. Posty można edytować do 15 minut a usunąć do 5 minut od umieszczenia.

20. Posty nie spełniające wymogów regulaminu mogą być kasowane lub przenoszone do kosza. Szanuj czas moderatorów, nie są oni od poprawiania postów pisanych niezgodnie z zasadami.

Użytkownik może również otrzymać ostrzeżenie. Ostrzeżenie wygasa po 45 dniach od otrzymania.
3 ostrzeżenia (aktywne) = automatyczny ban na 30 dni.
Użytkownicy rejestrujący się wyłącznie celem spamowania (umieszczania linków zewnętrznych) będą usuwani bez ostrzeżenia.

21. Decyzje administratorów i moderatorów są ostateczne i nie podlegają dyskusji.

22. Ostateczna interpretacja regulaminu przysługuje wyłącznie administratorom.

23. Regulamin może ulegać zmianom.Historia zmian:

marzec 2013 - dodano pkt.4 i 5

czerwiec 2013 - pkt.4
Avatar użytkownika
Piotr_S
Administrator
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:33

Powrót do Regulamin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zarejestrowanych użytkowników i 1 gość


Loading

O F I C J A L N E    F O R U M    D Y S K U S Y J N E    S E R W I S Ó W:
               

Forum bieszczadzkieforum.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz by umożliwić logowanie zarejestrowanym użytkownikom. Korzystanie z forum bieszczadzkieforum.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

cron