Rezerwat Żądłowice

Każdy gdzieś mieszka i ma w swojej okolicy miejsca godne odwiedzenia, pochwalcie się nimi a nie ciągle tylko o Bieszczadach... ; )

Rezerwat Żądłowice

Postprzez IraS » 23 mar 2014, o 13:08

W piątek słonko tak przygrzało, że grzech było by siedzieć w taką pogodę w domu. Wrzuciłem do autka tylko parę piwek i coś do jedzenia, bo sprzed biwakowy leż w nim od lutego ;). Czasu nie za dużo, więc wybór pada na coś w okolicy. Rezerwat Żądłowice o pow. 241,19 ha – utworzony w 1968 roku, powiększony w roku 2001.

"Utworzony dla zachowania niespotykanych w lasach polskich układów siedlisk borowych i olsów oraz związanych z tym układem typów siedliskowych lasów i warunków hydrologicznych. Z siedliskami borowymi związane są stuletnie i starsze drzewostany sosnowe ze stanowiskami widłaków (w tym wrońca) siódmaczkiem leśnym, orlicą, borówkami brusznicą i czernią. Olsy porastają stare drzewostany olchowe gdzie w runie spotyka się wawrzynka wilczełyko, kosmatke owłosioną, kosaćca żółtego, czermień błotną, bobrek trójlistny. Odpowiednie warunki bytowania znalazł tu bocian czarny."
żródło Nadleśnictwo Spałą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Re: Rezerwat Żądłowice

Postprzez IraS » 23 mar 2014, o 13:22

Gdy już właziłem się po bagnach przyszła pora na znalezienie miejsca na biwak. Po chwili znalazłem fajną miejscówkę nad Pilicą, oczywiście już poza granicami rezerwatu, ale tuż na jego skraju. Chwila wytchnienia przy piwku i obchód terenu na którym spędzę noc. Z jednej strony ambona, z drugiej paśnik a pod amboną miejsce, gdzie wysypują zimą żarcie. Tak myśliwym to i ślepy może być, bo na słuch trafi. Takie polowanie to tak jak by iść do marketu i kupić mięso. Może z racji paśnika uda i mi się ustrzelić jakieś zwierzę, ale aparatem. Małe szanse są na to, bo paśniki odwiedzane są zimą, teraz zwierzyna ma już co jeść w lesie. Jeszcze tylko akcja opał, którego było tu pod dostatkiem, więc i zapas zrobiłem trochę za duży.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 23 mar 2014, o 13:28

W końcu przyszła pora na ognisko, była kiełbacha, były ziemniaczki, nie było tylko z kim pogadać, dobrze, że internet był ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 23 mar 2014, o 13:30

Rano jajeczka na miękko i spacer po mokradłach i powrót do domu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

KONIEC
IraS
Administrator

Powrót do Pochwal się swoją okolicą