rowerem z dziećmi pierwszy raz

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Re: rowerem z dziećmi pierwszy raz

Postprzez Stały Bywalec » 18 kwi 2011, o 05:27

I jeszcze suplement do tego, co wczoraj napisałem.
W tej drugiej, pieszej części trasy spodziewajcie się sporego błota, nawet przy ładnej pogodzie. Teren jest tam bowiem dość podmokły i ścieżka - po wydeptaniu jej setkami stóp - robi się bardzo błotnista.
Najlepsze dni na wycieczkę tamtędy, to - moim zdaniem - środa, czwartek i piątek w zwykłym tygodniu, gdy już grunt nieco wytchnie po sobotnio-niedzielnym (czy jakimś innym, np. świątecznym) najeździe stonki alias szarańczy. :lol:

Natomiast, gdybyście zrezygnowali z dotarcia do grobu hrabiny i źródeł Sanu, to macie w tamtym rejonie (Tarnawa Niżna, Bukowiec) wspaniałe trasy rowerowe bitymi drogami (szczegóły na mapie). Z tym tylko, że na odcinku Tarnawa Niżna - Bukowiec spodziewaj się dużego ruchu samochodowego (świąteczni turyści), a szosa jest tam b. wąska.

Nie chciałbym, abyś odniósł wrażenie, że Cię zniechęcam do zaplanowanej przez Ciebie wycieczki. Ja bym Ci tylko radził odbyć ją w innym terminie.
Ostatnio wędrowałem tamtędy 4 października ub. roku w poniedziałek, było pusto, ale ziemia była jeszcze wyraźnie zmaltretowana, było znać naprawdę ślady setek stóp, musieliśmy często skakać po bokach, aby nie utytłać się w błocie. Parę słów o tamtej wycieczce napisałem tu:
topic36-50.html
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Re: rowerem z dziećmi pierwszy raz

Postprzez jerzumarian » 28 kwi 2011, o 18:38

jesli z dzieciakami to polecam otryt i doline sanu. dla dzieciaków potrzebne sa oprócz attrakcji emocje i adrenalina. może i jest sens zaszczepiania pasji poznawania swiata bez emocji, ale ze swojego doswiadczenia pracy z młodzieżą (przewodnik) wiem, ze dla nich swiat ma sens jak do miejsc są przypisane mocne wrażenia. a na otrycie i dolinie sanu od rajskiego do smolnika takich atrakcji jest sporo. ostre zjazdy, miejscami błotko, po deszczu kałuże , może sie wkręcicie na nocleg do chaty socjologa. tam nie ma pradu, wode trzeba nosic ze żródełka. do korzeni powrót. polecam
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach