rowerem z dziećmi pierwszy raz

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

rowerem z dziećmi pierwszy raz

Postprzez jakub31 » 6 kwi 2011, o 09:33

Witam
Na Wielkanoc wybieramy się do Uherce k.Leska. Mamy dzieci 11 i 12 lat. Jedziemy pierwszy raz w Bieszczady. Czy ktoś mógłby mi pomóc, zaproponować co mógłbym pokazać dzieciom by zaszczepić im bakcyla innego niż komputer :) Będziemy tam tylko kilka dni . Chciałbym pokazać im źródło Sanu, ale nie wiem co zrobić z rowerami gdy kończy się szklak rowerowy przy byłym bunkrze? Czytałem, że w tym okresie nie jeździ kolej wąskotorowa? A czy można przejechać się np drezyną ? Chciałbym by zapamiętali tą wycieczkę. Pamiętam swoją jeszcze z podstawówki. przejścia przez strumyki, które zalały drogę i tę kolej.
jakub31

Re: rowerem z dziećmi pierwszy raz

Postprzez lucyna » 6 kwi 2011, o 09:46

Cały teren Kotliny Uherczańskiej pokryty jest szlakami, zarówno pieszymi jak i rowerowymi. Należy trzymać się trasy ekomuzeum "W krainie bobra", a zwiedzi się wszystko co jest interesujące w okolicy. Trochę dalej jest Kamień Leski, Lesko-koniecznie kirkut i Bezmiechowa tu słynna "Złota Góra" - szybowisko tak to miejsce określają lotnicy. Powrót z Bezmiechowej przez Olszanicę. Jeden dzień można przeznaczyć na okolice Jeziora Solińskiego i Myczkowieckiego. Warto też zajrzeć do Sanoka do skansenu i do Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych. Na pewno nie należy zostawić rowerów, to zbyt niebezpieczne nawet wtedy, gdy są zabezpieczone różnego rodzaju zabezpieczeniami.
lucyna
Zbanowany

Postprzez tadeusz195 » 6 kwi 2011, o 10:07

Słyszałem inną, równie kultową nazwę szybowiska w Bezmiechowej. Otóż pewien pan profesor który był jednym z inicjatorów jej odbudowy nazwał ją "Świętą górą wiatrów".
tadeusz195
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 7 kwi 2011, o 06:40

Jakubie, zważywszy wiek Twoich dzieci, optymalną trasą na całodzienną wycieczkę rowerową wydaje mi się droga z Sękowca do Studennego, wiodąca wzdłuż prawej strony Sanu. Liczy ona 12 km (do mostu na Sanie), wiedzie przez las, ma kilka ciekawych miejsc godnych zatrzymania się (np. nieczynny już kamieniołom i punkt widokowy).
Jest ona zamknięta dla ruchu samochodowego, możecie ew. tylko napotkać samochód LP lub kogoś "z przepustką". Ale z równym prawdopodobieństwem wyjedziecie na niej na łanię lub byka.
:D
Ze Studennego możecie jeszcze podjechać kawałek dalej, do Rajskiego.
Łącznie owa wycieczka zamknie się w granicach dwudziestu kilku kilometrów (tam i z powrotem), co dzieciaki powinny wytrzymać. Rozłóż to na cały dzień.
No i oczywiście wariant ten polecam tylko przy dobrej pogodzie (brak opadów, ew. tylko przelotny deszczyk, co najwyżej słaby wiaterek, temp. min. 15 st. C) - to też ze względu na dzieci.

Swój samochód (bo rozumiem, że będziesz podróżował z rowerami na dachu) możesz zostawić na placu przed recepcją OW w Sękowcu (też po prawej stronie Sanu, kierując się od obwodnicy - 14 km - nie możesz przejechać mostu).
Reszta szczegółów na dokładniejszej mapie Bieszczad, polecam tę Compassu.
Powodzenia!
:D
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez jakub31 » 10 kwi 2011, o 17:05

Witam
Dziękuję za podpowiedzi :)
Mam jeszcze jedno pytanie . Czy do źródła Sanu można podjechać rowerem ? Ewentualnie gdzie je zostawić?
Pozdrawiam
Jakub
jakub31

Postprzez laszlo » 10 kwi 2011, o 17:54

Nie można. Trzeba zostawić przy schronie nad Negrylowym
laszlo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jakub31 » 10 kwi 2011, o 19:24

A tam jest miejsce by zostawić rowery?
jakub31

Postprzez Stały Bywalec » 14 kwi 2011, o 06:40

Formalnie chyba nie ma, ale powinieneś je "wynegocjować". :)
No bo skoro do Negrylowa można dojechać rowerem, a dalej już jest zakaz, to trzeba te rowery gdzieś zostawić i przechować.
W Negrylowie ktoś "miejscowy" powinien być.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez jakub31 » 14 kwi 2011, o 17:02

Będę negocjował :)
Po powrocie napiszę gdzie zostawiłem rowery
Pozdrawiam
Jakub
jakub31

Postprzez Stały Bywalec » 17 kwi 2011, o 16:43

Koniecznie weźcie ze sobą prowiant i odpowiednią ilość napojów, bo ostatnie miejsce, gdzie będzie można coś kupić, to Tarnawa Niżna.
Chociaż ... Przypominam sobie teraz, jak ładnych kilka lat temu można było jakieś napoje nabyć właśnie w Negrylowie (był to, zdaje się, długi weekend majowy). A punkt sprzedaży nie znajdował się w baraku schroniska (już nie istniejącego), lecz w budynku leżącym dalej od drogi.

A tak w ogóle, to ja bym Ci jednak radził jeszcze raz przemyśleć sens udania się na tę trasę. W święta może być tam dość tłoczno, co niektórym (np. mnie) psuje nastrój i urok wycieczki. Chyba że lubisz atmosferę spaceru po parku.
A zresztą ... Masz jeszcze dość małe dzieci, taką jeszcze nie-młodzież. Może tak będzie bezpieczniej...
Oceń sam i koniecznie napisz relację po powrocie.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Następna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach